Skocz do zawartości

Konserwacja?!?


szpilmar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki spray silikonowy z Lidla. Ma on dobre własności penetracyjne i wypierające wodę. Popryskałem nimi praktycznie wszystkie śruby / nakrętki w podwoziu / zwieszeniu. Przy okazji zdemontowałem osłonę silnika i przesmarowałem śruby ją trzymające. Wymieniłem też wszystkie śruby od haka na ocynkowane.

 

To pierwsza konserwacja po pięciu latach eksploatacji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na uszkodzone powierzchnie blach najpierw dobry podkład a potem natryskowo grawitex, robi się taka elastyczna barankowa powłoka, a do środka fluidol do profili zamkniętych, to chyba nawet ważniejsze, bo większość korozji wyłazi ze środka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zajrzałem na forum almery bo żonie 2.2 Di chciałem nabyć...

Jakie tam mają zaawansowane metody walki :mrgreen:

 

Nie strasz :P

 

Chyba to kupię, dziś tym jechałem...

Miękkie jak tapczan :lol:

 

Miałem Almerę właśnie z tym silnikiem (2.2 Di Turbo 16V). Karoseria rdzewiała, a silnik finalnie wypierdział uszczelkę. Poza tym wszystko było OK :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy konserwujecie podwozia i ewentualnie czym, jak często? Zastanawiam się nad tym bo mojego Forka (2004r) zaczyna trochę brać... Chodzi mi głównie o podwozie!

Bitex w sprayu Vavolina czy BoLLa kupilem w Intercarsie po 20zl za puszke 600mln, na podwozie Imprezy weszly spokojnie 2 puszki, lepiej kup 3 i koniecznie jakas peleryne rekawiczki i okulary ochronne :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...