Skocz do zawartości

Wszystko o WRX / STI


kumek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum.Chcialbym uzyskac najwazniejsze informacje o subaru WRX z lat 93-99.Przeprowadzilem sie do anglii i zamierzam kupic takie auto najprawdopodobniej bedzie z roku 94-97, glownie zalezy mi na mniejszym przebiegu (okolo 60tys mil) ,oczywiscie manual.Najprawdopodobniej bedzie to wersja kombi ze wzgledu na to ze sa tansze. Chcialbym uzyskac podstawowe informacje, na co najbardziej zwracac przy kupnie, jakie sa roznice po miedzy wersjami 2,3... ?? Jakie sa roznice w osagach.Czym rozni sie zwykly wrx od wrx sti. Obecnie jezdze bmw 325 coupe ale osiagi juz przestaly mi wystarczac dlatego chce cos mocniejszego. Pozdrawiam, dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

94-97 rok i ok. 60tys. mil przebiegu?

 

I moze jeszcze za 2tys. funtow? :)

 

Jak nie chcesz przeklinac dnia zakupu, to przede wszystkim szukaj zadbanego egzemplarza.

A dalej i tak loteria to bedzie.

 

 

A odpowiedz na tak sformulowane pytania to moze byc ksiazka cala :)

 

Co do kupna - jak masz mozliwosc, jedz z kims, kto ma jakies pojecie o Subaru.

Kombi moze byc dosc dobra opcja, bo czesto wydaja sie byc mimo wszystko nieco mniej zmeczone.

 

Roznice sa na przestrzeni rocznikow - ale z jednej strony nie az tak kolosalne, a z drugiej jednak czasem istotne.

Tak samo miedzy WRX i WRX STi - przede wszystkim troche "wnetrznosciami", troche mapami w ecu itp. itd.

 

Na forum juz tez troche na ten temat bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autach znam sie w miare, no ale zaden z moich znajomych nie ma wiekszego pojecia o subaru tak ja i ja.Co do przebiegu i powypadkowosci auta nie mam za duzych watpliwosci(moge to sprawdzic w internecie).Wlasnie chodzi mi o to czy jest jakas znaczaca roznica np miedzy V2-V3? Na co najbardziej zwracac uwage? Czy sa jakies roznice w osiagiach, np miedzy wrx i wrx sti ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej byloby moze szukac sti type-ra - nawet starszego - byle w dobrym stanie, bo jest duzo zajezdzonych.

 

Inna sprawa, ze ubezpieczenie pewnie bedzie nieco wyzsze niz za wrx'a - ale warto :)

 

Ogolnie w UK jest w czym poprzebierac, zwlaszcza jak sie ma kase.

Jak nie ma, to lepiej odczekac, dozbierac i kupic wtedy, niz kupic byle co i zalowac.

 

No i kwestia jeszcze jakiej zabawie.

Bo jesli sadzeniu boczurow, to moze lepiej np. zainwestowac w 200sx - i mowie to pomimo, iz jest to forum subaru :)

 

-- poniedziałek, 23 sie 2010, 21:16 --

 

Chociaz bawic sie mozna w sumie kazdym z drugiej strony - nawet "zwyklym" sti.

 

Inna sprawa, ze zabawy moga byc kosztowne - zwlaszcza biorac pod uwage, ze samochody rozpatrywane przez Ciebie nie sa pierwszej mlodosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac nie wiem, co Ci nie odpowiada w osiagach 200sx - ale ja tam leszcz jestem i sie nie znam.

 

Mowilem o type-ra, bo moga byc nieco taniej do wyrwania, ale type-r tez oczywiscie fajny samochod.

 

Zwracac uwage na wszelkie podejrzane dzwieki, ktore moga doprowadzic do kosztownej naprawy silnika albo skrzyni biegow.

Sprawdzac stan budy, zawieszenia - to samo z grubsza co zwykle.

 

A i tak nigdy nie wiesz, co kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechac dojedzie - najwyzej na lawecie :)

 

-- poniedziałek, 23 sie 2010, 21:32 --

 

wlasnie tez zauwarzylem.. najlepiej bym wziol auto w serii od jakiegos starszego pana:P .dopiero rozpoczolem poszukiwania mam nadzieje ze nie dlugo trafi sie cos fajnego

 

Jesli chcesz celowac w kwotach 1000-2000 funtow, to z ta fajnoscia moze byc jednak ciezko.

Albo z jakoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,tak to prawde mowiac wyglada.

A jesli rozglada sie za samochodami za tysiac funtow, to zastanawiam sie, czy w ogole ma.

Nie to, zebym zagladal komukolwiek w portfel, ale moze lepiej pozostac przy bmw troche dluzej, bo fajny samochod

i dobry, a Impreze kupic nieco pozniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tauzena nie kupisz fajnego subaru, pozatym rocznie tyle zapłacisz za ubezpieczenie. Pozbieraj 3500-4000 poszukaj zdrowego RA to bedziesz zadowolony.

Zdecydowanie tak. Też kiedyś dość długo szukałem subaryny w UK i jest tak jak napisał Premo.

Lepiej od razu wywalić z 4k funciaków i przynajmniej zwiększyć prawdopodobieństwo, że będzie spox.

W każdym bądź razie powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego polacacie tylko type ra type r sti ? tak duzo sie roznia od zwyklego WRX-a? zwyklego wrx kupie za 2000 w bdb stanie ,a na sti trzeba liczyc okolo 3 (np. http://aberdeen.gumtree.com/aberdeen/44/64419944.html ) , nie mowiac o type r.... . zastanawialem sie ostatnio nad kupnem tego: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180548641243&ssPageName=STRK:MEWAX:IT .zachecal mnie mlody rok auta (99) no ale przestraszylem sie troche przebiegu (100.000 mil) . wydaje mi sie troche za duzo jak na tak wysilony silnik. a co wy o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale w tego zwyklego wrx'a w bardzo dobrym stanie za 2000 to tez nieco jednak watpie.

Bedzie on moze ew. conajwyzej w dobrym stanie - jak dobrze pojdzie.

A przekonac sie o tym mozesz potem bolesnie juz po zakupie - szukajac opcji np. na naprawe silnika.

Albo co chwila inwestujac w zuzyte gumki, amortyzatory, to tamto, siamto i owamto.

 

Masz jakby co na luzie miesiecznie okolo 1000 funtow na utrzymanie samochodu? Nie tylko na paliwo, ale na ew. nagle problemy?

 

-- wtorek, 24 sie 2010, 23:27 --

 

I zeby nie bylo niejasnosci - nie chodzi o to, zeby Cie zniechecic, a zmusic do przemyslenia kondycji wlasnych finansow przed zakupem skarbonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...