Skocz do zawartości

warsztat na Śląsku


Mont

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliżam się do przebiegu 155tys. nie wiem co oprócz oleju i filtrów muszę sprawdzić. Niedawno wymieniałem klocki, a i szczęki są OK. Auto sprowadziłem jakieś 8tys.km wstecz i jeszcze żaden mechanik mu się nie przyglądał.

Przy długiej i szybkiej jeździe po włoskich autostradach czuć było swąd palonej gumy z prawej przedniej strony, chciałbym to też sprawdzić a mam obiekcje co do niektórych fachowców wysługujących się uczniami. Pozdr WAc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy długiej i szybkiej jeździe po włoskich autostradach czuć było swąd palonej gumy z prawej przedniej strony

 

Być może jest to wyciek płynu wspomagania kierownicy na przednią lewą półoś i jeszcze chyba co nieco kapie na wydech - co daje w efekcie taki smrodek zjaranego oleju. Przynajmniej tak było u mnie w Legacy :) Jeżeli jest to tylko pocenie się przekładni to nie ma co się martwić, ale jak zacznie już porządnie cieknąć - to niestety czeka Cię wymiana. Jest to dosyć popularna usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacek, myslę ,że to jednak sprzęgło :cry:

Nie jestem prorokiem, ale zastanawiałem się kilka dni po tym jak się przejechałem twoim Subaru. Wydaje mi się, że sie moze przyslizgiwać. Zwłaszcza, że pedał sprzęgła jest wysoko, bierze u samej góry. I po tym jak ja jechałem i pózniej sprawdzalem spzegło samochód powiniem był zgasnąć, a nie palić sprzęgło.

Zbiorniczek od wspomagania od spodu masz suchy :shock:

Trzeba by podciągnąc na dół , wyregulować pedal sprzęgła. To sie robi b. prosto,(regulacja jest przy pedale) myślę ,ze każdy mechanik to zrobi za "parę groszy" Wtedy będzię jasnść.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli mowa o imprezie wolnossacej z pieknie odmalowanymi 14 :twisted:,

to reguluje sie w komorze silnika. lapa z linka (piotr, nie wszystkie subaru maja

dmuchawke, ic i hydrauliczne sprzeglo 8) ) od sprzegla jest w okolicy zlozenia

silnik/motor. wez sobie dwie plaskie 10 i sprobuj podregulowac. jak za pozno to

zapraszamy na zakupy :|.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może by i pasowala??

Ja bede teraz przekładał P 605 z prawej na lewą i sprawdze czy wiązka "nasza" pasuje.

A tak na marginesie to o mało co bym się jakiś czas temu nie stał walścicielem takiego Legasia Bi turbo. Wszystko przede mna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie tłumaczcie co i jak się reguluje bo mnie to przerasta :) Przy okazji przeglądu mechanik podał jako prawdopodobna przyczynę niewielki wyciek z kolumny kierowniczej :? rzecz nie warta na razie zawracania głowy natomiast smar w kontakcie z rozgrzanymi elementami mógł taki smród wywoływać. Podczas wakacji intensywnie , ostatnio mniej :) dzięki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Firmę Eltekon PGP sp. z o.o., Siemianowice Śląskie ul. E. Orzeszkowej 2

tel. 228 86 17, 228 56 57.

Chłopaki się naprawdę starają i nawet im to wychodzi, wiem bo kiedyć korzystałem z ich usług. Przy tym nie cenią się zbyt wysoko.

Nie mniej jednak pomimo niewątpliwie wyższych kosztów polecam ATS Mikołów. To są prawdziwe debeściaki. Wierz mi czasem naprawdę warto zainwestować trochę więcej grosza w swojego "Członka Rodziny". :wink: Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...