Jump to content

Stukająca kość...?


aflinta
 Share

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu postukuje mi coś z przodu auta jak gwałtownie gaz odpuszczę, podobnież jak auto jedzie po wybojach hamując silnikiem. Jak auto przyspiesza (nawet po nierównościach) to stuków brak. W zawieszeniu wszystko OK, maglownica też to nie jest (bo to inne stuki i w innych warunkach), podejrzenie pada na kość albo poduszkę pod skrzynią. Poduszki bez kanału/podnośnika nie sprawdzę, ale jak sprawdzić kość? Czy jak ją na moment odkręcę to będzie dramat jakiś bez niej się przejechać? Czy uda się to potem założyć w warunkach podblokowo-parkingowych?

Link to comment
Share on other sites

Kiedys w Legacy wyciagalem te kosc. Mozna wyjac i zalozyc z powrotem jesli auto stoi na rownej, poziomej powierzchni. Efektem przejazdzki bez kosci beda prawdopodobnie zerwane poduszki silnika i skrzyni, wiec nie radze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem kość jest tylko dodatkowym elementem stabilizującym zespół napędowy, znam przypadek jazdy bez niej i to Foresterem S-Turbo przez długi okres czasu, i nic się nie działo. Uważam, że zdemontowanie kości na kilka dni czy nawet dłużej, oczywiście bez agresywnej jazdy, bez upalania, w niczym nie zaszkodzi. Subaru ma mocne poduszki pod skrzynią i motorem, z odbojami, kość jest tylko uzupełnieniem, żeby motor nie wędrował w ekstremalnych sytuacjach do tyłu i do przodu. Możesz wymontować, nic się nie stanie. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno spostrzeżenie zanim zacznę rozkręcać... jak mam wciśnięte sprzęgło to nie stuka. Pytanie, czy to faktycznie kość, poduszka pod skrzynią, czy może coś poważniejszego wewnątrz układu napędowego?

Link to comment
Share on other sites

przerabiałem ostatnio ten temat;

jeżeli chodzi o stukanie zużytej poduszki tylnej górnej, to odgłos jest słyszalny tak jakby wewnątrz auta, rejon nawiewów centralnych;

jeśli lokalizujesz odgłosy z przodu auta, to raczej coś innego;

u mnie najbardziej dawała w kość na wstecznym biegu :roll:

 

montaż/demontaż poza warsztatem jak najbardziej możliwy;

 

doraźnie kość odwróciłem - częściowe pęknięcia; stuki ustały, ale trzeba kupić nową;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...