Skocz do zawartości

[OT] Aparat fotograficzny - kto pomoze wybrac?


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mamy dzialu HydePark wiec musialem ten topic zalozyc tutaj :oops:

 

Pozwolilem sobie na taka niesubordynacje gdyz mam dylemat ogromny...

Jezeli jest na forum ktos kto zna sie na aparatach albo ma swoje zdanie

na ktorykolwiek z ponizszych to prosze o pomoc w wyborze. :roll:

 

Zrobilem ankiete, zeby bylo latwiej - a opinie piszczie w odpowiedziach.

Ustawilem mozliwe podwojne zaznaczenie ;-)

Dzieki wielki :P

 

P.S. Kolejnosc rzeczy, ktora jest dla mnie wazna:

1. optyka

2. zoom

3. szybkosc migawki

4. lcd

5. makro

6. matryca

7. filmy

 

Linki do poszczegolnych modeli:

 

:arrow: KONICA MINOLTA Dimage Z5

http://www.pixmania.com/pl/pl/85535/art ... ge-z5.html

 

:arrow: OLYMPUS Camedia C-770

http://www.pixmania.com/pl/pl/60415/art ... xd-32.html

 

:arrow: KODAK EasyShare DX7590 Zoom

http://www.pixmania.com/pl/pl/54125/art ... -zoom.html

 

:arrow: PANASONIC Lumix DMC-FZ4 Silver

http://www.pixmania.com/pl/pl/90321/art ... ilver.html

 

:arrow: CANON S1 IS PowerShot

http://www.sklep.abad.pl/index.php?type=show_prod&id=78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gorąco polecam lekturę stronki:

www.dpreview.com

tam praktycznie przemaglowane są wszelekie dostępne modele cyfraków, strona słynie z profesjonalizmu i obiektywności.

 

Jeśli chodzi o zakup to mogę polecić GROSMAN

 

 

Osobiście używam Fuji S7000 i jestem z niego bardzo zadowolony. Aktualnie dostępny jest Fuji S20Pro, ponoć zacny sprzęcik.

Przez kilka miesięcy używałem Minolty i nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o profesjonalne opisy sprzętu, to polecam:

 

http://www.fotopolis.pl

 

Jako dodatkowy argument powiem, że strona (i magazyn) są prowadzone przez profesjonalnego fotografa rajdowego, a jednocześnie właściciela pięknego niebieskiego WRX-a 8) (jeszcze WRX-a, bo wiem, że miał zmieniać na STi). Tam znajdziesz też m.in. porady, jak robić zdjęcia na rajdach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Z1 (ponoć o niebo lepsza od Z3 – znajomy ma jedną i drugą).

Wykonałem nią 2-3 tyś fotek.

Aparat jest ok., zdjęcia dobrej jakości, jednak:

- spory szum matrycy,

- ZOOM x10 to bzdura, po pierwsze powyżej x5 problem ze stabilizacją obrazu, po drugie jakość optyki strasznie podupada,

- kiepska jakość LCD (np. Fuji ma osobny wyświetlacz w wizjerze o znacznie lepszej jakości niż LCD)

- chory patent odchylania LCDE do wizjera – bardzo często psujący się!

- bardzo duże opóźnienie wykonania fotki po naciśnięciu spustu,

- kiepska ergonomia w porównaniu z Fuji S7000,

- kiepska lampa,

- przeciętne makro (Fuji S7000 makro od 1cm!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukałabym aparatu w przedstawionym przez Ciebie zakresie cenowym, nie wybrałabym zadnego z wymienionych. :wink: Nikon Coolpix 5700 i FujiFilm FinePix S7000 to fajne aparaty, jednak już nieco droższe. Dlatego bardzo poważnie zainteresowałabym się może nie najświeższym, jednak doskonałym w swej klasie FujiFilm FinePix S5500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika, bralem go opod uwage ale odpadl w przed biegach... tylko nie pamietam dlaczego ;-) bede musial jeszcze raz sie z nim zaznajomic... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był jednak dalej, tak jak radziłem, za Nikonem 5700. Zresztą, zależy co potrzebujesz, z tego zestawienia żaden nie zapisuje w trybie RAW, i tylko nikon ma 4-kolorową (wiem, to nie tak) matrycę.

 

Pozdr.

 

P.S. No i karty tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loucyphre, ja szukam aparatu z zoomem 12x, ewentualnie 10x... jedynie nikona biore pod uwage 8x... bo to nikon... G5 ma 4x z tego co wiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Olympusa C740 którego następcą jest C770 jest naprawdę OK i bardzo przyjazny dla użytkownika.

Nie mam jakiegos specjalnego zacięcia fotograficznego ale trochę cykam.

Próbki zdjęc w róznych tematach możesz zobaczyć na

www.lomianki.friko.pl/

 

A ja mam C700, który podobno jest pierwszym i ostatnim z serii C7* olympusem z w miarę rozsądnym obiektywem (za gośćmi z p.r.f.c). I szczerze mówiąc żadnych rewelacji nie dostrzegam w tym aparacie. Moim zdaniem nie da się pogodzić kompaktu z dobrym zoomem. Ni to mały, ni to duży aparat. Na narty i plażę za duży. Do nawet pół-profesjonalnych zdjęć też się nie nadaje.

 

IMHO najbardziej rozsądne jest posiadanie dobrej lustrzanki cyfrowej z porządym obiektywem i dodatkowo małej cyfrowej debilkamery do zabierania na plażę i na wycieczkę. Te kompakty z dużym zoomem i ciemnymi obiektywami są fajne tylko w słoneczne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam C700, który podobno jest pierwszym i ostatnim z serii C7* olympusem z w miarę rozsądnym obiektywem (za gośćmi z p.r.f.c). I szczerze mówiąc żadnych rewelacji nie dostrzegam w tym aparacie. Moim zdaniem nie da się pogodzić kompaktu z dobrym zoomem. Ni to mały, ni to duży aparat. Na narty i plażę za duży. Do nawet pół-profesjonalnych zdjęć też się nie nadaje.

 

IMHO najbardziej rozsądne jest posiadanie dobrej lustrzanki cyfrowej z porządym obiektywem i dodatkowo małej cyfrowej debilkamery do zabierania na plażę i na wycieczkę. Te kompakty z dużym zoomem i ciemnymi obiektywami są fajne tylko w słoneczne dni.

Ale wszystkie te cuda wymienione tutaj przez OGSa mają podobną optykę, więc lustrzanek tutaj nie mieszaj.

Akurat Olympusy z tej klasy mają bardzo przyzwoitą optykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, kompalty nie potrafia robic zdjec.

Zastanow sie nad Nikon D70. Teraqz wchodzi nowa seria z lityerka "s" wiec tradycyjny model znacznie tanieje. Aparaty bez wymiennej optyki i z cyfrowym zoomem to potworny badziew, niezaleznie od firmy.

Przecież nikt o zdrowych zmysłach cyfrowego zoomu nieuzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, kompalty nie potrafia robic zdjec.

Zastanow sie nad Nikon D70. Teraqz wchodzi nowa seria z lityerka "s" wiec tradycyjny model znacznie tanieje. Aparaty bez wymiennej optyki i z cyfrowym zoomem to potworny badziew, niezaleznie od firmy.

Miesiąc temu też kupowałem aparat i miałem podobne dylematy. Jednak (w odróżnieniu od autora tematu) szukałem wśród lustrzanek cyfrowych i wybór padł na Canona 300D z dwoma obiektywami (standard 18-55 i dodatkowo 55-200). Oczywiście myślałem też (w zbliżonym przedziale cenowym) o D70 (czekałem nawet na premierę D50 łudząc się, że cena będzie przystępna) i 350D ale nie żałuję teraz, że mam to co kupiłem.

Więc moja rada dla OGS'a brzmi: Powiększ budżet i kupuj cyfrową lustrzankę - jest mniej poręczna, ale za to frajda większa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, kompalty nie potrafia robic zdjec.

Zastanow sie nad Nikon D70. Teraqz wchodzi nowa seria z lityerka "s" wiec tradycyjny model znacznie tanieje. Aparaty bez wymiennej optyki i z cyfrowym zoomem to potworny badziew, niezaleznie od firmy.

 

D70 na allegro kosztuje prawie 4000 zl :roll: za to mozna turbo wymienic :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...