Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

co do nagród to trzeba mieć dystans do tych mniej znanych festiwali. jakiś krytyk powiedział ze był taki festiwal na którym prawie każdy film dostał nagrodę. został jeden bez, to mu wymyślili kategorie i dostał swoją :) myślę jednak ze Oscar, Venice Cannes coś znaczą, a jeśli nie to warto obejrzeć film z czystej ciekawości i mieć swoją opinie

 

Złote Globy to nie festiwal tylko:

Złoty Glob (ang. Golden Globe Awards) – nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji.

 

i co ciekawe:" Nie posiada w swoich szeregach korespondentów z renomowanych pism takich jakThe Times czy Le Monde odrzucając wielokrotnie ich prośby o członkostwo, a przyjmuje niezależnych reporterów."

Cyt. z Wikipedii

 

Zdobywcy Złotych Globów zwykle są głównymi kandydatami do Oscarów.

Co ważne,wśród dziennikarzy przyznających Globy nie ma Amerykanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do nagród to trzeba mieć dystans do tych mniej znanych festiwali. jakiś krytyk powiedział ze był taki festiwal na którym prawie każdy film dostał nagrodę. został jeden bez, to mu wymyślili kategorie i dostał swoją :) myślę jednak ze Oscar, Venice Cannes coś znaczą, a jeśli nie to warto obejrzeć film z czystej ciekawości i mieć swoją opinie

 

Złote Globy to nie festiwal tylko:

Złoty Glob (ang. Golden Globe Awards) – nagroda filmowa przyznawana corocznie przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, HSPZ (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) w dziedzinie filmu i telewizji.

 

i co ciekawe:" Nie posiada w swoich szeregach korespondentów z renomowanych pism takich jakThe Times czy Le Monde odrzucając wielokrotnie ich prośby o członkostwo, a przyjmuje niezależnych reporterów."

Cyt. z Wikipedii

 

Zdobywcy Złotych Globów zwykle są głównymi kandydatami do Oscarów.

Co ważne,wśród dziennikarzy przyznających Globy nie ma Amerykanów.

 

to wszystko prawda. Cześć wpisu z wiki.

 

pare stron wcześniej tłumaczyłem te wszystkie nagrody złote globy, palmy, oscary, lwy

 

BTW. widział ktoś ten obraz Mallicka?

http://www.imdb.com/title/tt0402399/

 

The-New-World.jpg

 

 

Mallick ma charakterystyczne zdjęcia.

 

Dla mnie jego filmy są świetne, jeszcze sie nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I co z tego?

Co film to te same miny uposledzonego umyslowo pacjenta..... trzeba by mi pistolet go glowy przystawic bym cokolwiek z nim ogladal.

 

 

Co film? Czyli ciągle jednak próbujesz oglądać filmy z Jimem w nadziei,że się coś zmieni? :biglol: A może jednak i Ty lubisz się szczerze pośmiać,tylko nie lubisz się do tego przyznać ;)

Tak tak Tyr,Złote Globy rozdają po znajomości :biglol::facepalm:

 

Ciekawi mnie ile filmów z Jimem obejrzałeś ,skoro masz taką pogłębioną analizę i pełną ocenę jego bogatej filmografii?

A może zatrzymałeś się na Ace Ventura a z reszty widziałeś jedynie trailery? :huh:

I znowu walisz jak tak zwana kula w plot a przy tym silisz sie prymitywne zlosliwosci. Bardzo to nie ladnie.

Obrazilem ego wypowiadajac sie negatywnie o idolu?

Nie mam "poglebionej analizy" bo zwyczajnie nie ma czego/kogo analizowac.

Filmow, a wlasciwie ich fragmentow (calosc jest nie do wytrzymania) widzialem wystarczajaco wiele by nie miec ochoty na wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego?

Co film to te same miny uposledzonego umyslowo pacjenta..... trzeba by mi pistolet go glowy przystawic bym cokolwiek z nim ogladal.

 

 

Co film? Czyli ciągle jednak próbujesz oglądać filmy z Jimem w nadziei,że się coś zmieni? :biglol: A może jednak i Ty lubisz się szczerze pośmiać,tylko nie lubisz się do tego przyznać ;)

Tak tak Tyr,Złote Globy rozdają po znajomości :biglol::facepalm:

 

Ciekawi mnie ile filmów z Jimem obejrzałeś ,skoro masz taką pogłębioną analizę i pełną ocenę jego bogatej filmografii?

A może zatrzymałeś się na Ace Ventura a z reszty widziałeś jedynie trailery? :huh:

I znowu walisz jak tak zwana kula w plot a przy tym silisz sie prymitywne zlosliwosci. Bardzo to nie ladnie.

Obrazilem ego wypowiadajac sie negatywnie o idolu?

Nie mam "poglebionej analizy" bo zwyczajnie nie ma czego/kogo analizowac.

Filmow, a wlasciwie ich fragmentow (calosc jest nie do wytrzymania) widzialem wystarczajaco wiele by nie miec ochoty na wiecej.

 

A nie wydaje Ci się,że to:

 

Fascynujace jak mozna ogladac tego ...... no, powiedzmy aktora.

 

...było obraźliwe dla mnie-idioty oglądającego Jima Careya, oraz dyletanckie w stosunku do uznanego na Świecie Aktora.

 

Nie potrafię zaakceptować,kiedy ktoś szybciej pisze lub mówi,niż myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. widział ktoś ten obraz Mallicka? http://www.imdb.com/title/tt0402399/ Dodany obrazek Mallick ma charakterystyczne zdjęcia. Dla mnie jego filmy są świetne, jeszcze sie nie zawiodłem.

 

nie widziałem filmu a reżysera znam tylko z Drzewa życia które kompletnie nie przypadło mi do gustu. może obejrzę jego wcześniejsze dokonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopiero obejrzałem 'Wróg numer jeden' (org. 'Zero Dark Thirty') - jak ktoś jeszcze nie oglądał to polecam; film pokazuje pościg i proby schwytania Osamy Bin Ladena od dnia ataku na WTC do schwytania w jego twierdzy w Pakistanie w 2011. Prawie trzy godziny, ale nie nudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. widział ktoś ten obraz Mallicka? http://www.imdb.com/title/tt0402399/ Dodany obrazek Mallick ma charakterystyczne zdjęcia. Dla mnie jego filmy są świetne, jeszcze sie nie zawiodłem.

 

nie widziałem filmu a reżysera znam tylko z Drzewa życia które kompletnie nie przypadło mi do gustu. może obejrzę jego wcześniejsze dokonania

 

no to cienka czerwona linia obowiązkowo, i niebiańskie dni

 

to pierwsze - pisałem recenzje wcześniej

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mechanik, A jak mu dawali kase i sprzęt żeby z Ruskimi walczył, to nie pokazali ?

Film jest amerykański, więc poniekąd standardowo kreuje siły USA na walczące ze złem dla dobra ludzkości. Chociaż reżyser pokazuje metody przesłuchań brutalnością godne Al-Kaidy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mechanik, A jak mu dawali kase i sprzęt żeby z Ruskimi walczył, to nie pokazali ?

 

I szkolili

Czepiacie się szczegółów...

'Wróg...' to po prostu dość ciekawy i fajnie zmontowany film sensacyjny, nie dokument... obejrzeć można mim zdaniem bez przewijania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mechanik, A jak mu dawali kase i sprzęt żeby z Ruskimi walczył, to nie pokazali ?

Film jest amerykański, więc poniekąd standardowo kreuje siły USA na walczące ze złem dla dobra ludzkości. Chociaż reżyser pokazuje metody przesłuchań brutalnością godne Al-Kaidy.

 

przyznam ze Zero Dark Thirty również bardzo przypadł mi do gustu. jednak trochę inaczej odczytałem intencje reżyserki. wg mnie zrobiła film który nie oceniał i nie mówił czy CIA są dobre czy złe. m. in. dlatego uważam ten film za wart obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...