Skocz do zawartości

Hamulec blokuje?


pafcik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ktoś sie spotkał z takim przypadkiem: mam wrażenie że hamulec nie odpuszcza i delikatnie blokowane są koła (samochód nienaturalnie się zatrzymuje przy bardzo małej prędkości 3-5km/h zamiast się jeszcze kilka metrów toczyć... ) efekt ten był przy zużytych tarczach i jest nadal po założeniu nowych płyn mam ATE niebieski około roku. Wcześniej na syntetycznym nie było czegoś takiego może to wina płynu?

 

Auto WRX 2005 z zaciskami STI przód, tył seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co ci można doradzić to przegląd hamulców. Możesz przejechać się jakiś dystans bez hamowania i po zatrzymaniu sprawdzić czy któraś tarcza się nie grzeje za bardzo. Trzymać też może hamulec ręczny. Wątpię że to wina płynu. W 95% winą jest mechaniczne uszkodzenie zacisku tzn. zapieczenie się tłoczków w zacisku albo silne zabrudzenie elementów prowadzących klocki hamulcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracam z pytaniem bo nie mam pomysłu, płyn zmieniony , hamulce sprawdzone,...

Czy jest możliwe żeby różnica w grubości bieżnika opon przednich i tylnich (około 3-4 mm) powodowała jakieś hamowanie w przeniesieniu napędu co może się wydawać minimalnym blokowaniem hamulców? (zaznaczam przy toczeniu się dosłownie 1-2km/h to zaczyna być widoczne bo nie muszę dotykac hamulca żeby się zatrzymał z tej minimalnej prędkości)

Może macie jakieś pomysły w tej dziwnej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podnosnik z nim. Zostajesz w srodku, 'rozpedzasz auto', wyrzucasz na luz, a kumpel/mechanik obserwuje czy sie zatrzymaja podobnie. I moze cos z tego wyniknie. U nas w Imprezie test niczego nie wykazal, a przy minimalnej predkosci, takiej deadly-slimaczej, cos z tylu masakrycznie piszczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...