Skocz do zawartości

obiecane zdjęcia instalacji w moim legacy turbo


jako

Rekomendowane odpowiedzi

a mierzyłeś może AFR i EGT?

no i jakie koszty

 

rejestrowałem i porównywałem pracę kilku parametrów między innymi sondy lambda oraz czasu otwarcia wtryskiwaczy benzyny i gazu (zarówno na benzynie jak i na gazie).

Nie mam możliwości sprawdzenia temperatury spalin ale regulację zrobiłem dosyć bogatą w zakresie pracy sprężarki.

 

Chętnie bym sprawdził AFR i EGT, jeżeli masz jakiś dostęp do aparatury to chętnie się umówię i sprawdzimy (przy okazji zabiorę moje narzędzia do instalacji aby w razie potrzeby mieć możliwość dokonania jakiś modyfikacji no i mógłbyś zobaczyć na czym rzecz polega)

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd sie przyznac, ale jak by mi ktos wytlumaczyl o co chodzi z tymi AFR i EGT?

Dosc czesto widze te wskazniki ale nie bardzo wiem z czym to sie je, AFR jest ze tego co wiem wskaznikiem skladu mieszanki (srednia, bogata, itp), EGT? na co wplywaja te wskazniki? (na pewno na zywotnosc silnika), prosze o mala lekcje lub linka.

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy umiejscowienie reduktora bezposrednio na poczatkiem

wydechu (za turbo) nie jest niewskazane (temperatura) :?:

 

pozdr

 

raczej w tym wypadku tylko pomoże - bo szybciej się nagżeje...

 

Oraz lepiej będzie utrzymywał temperaturę gazu w zimie.

 

Sprawdziłem nawet po ostrej jeździe nie ma nadmiernej temperatury przy osłonie (reduktor od niej jest w odlegości okło 2-3 cm), a do reduktora zamontowanego nawet w przewiewnym miejscu się nie dotkniesz.

 

A jaki duży zbiornik wchodzi do Legasia ?

 

45 litrów na równo z podłogą (realnie około 36 litrów).

 

Wstyd sie przyznac, ale jak by mi ktos wytlumaczyl o co chodzi z tymi AFR i EGT?

Dosc czesto widze te wskazniki ale nie bardzo wiem z czym to sie je, AFR jest ze tego co wiem wskaznikiem skladu mieszanki (srednia, bogata, itp), EGT? na co wplywaja te wskazniki? (na pewno na zywotnosc silnika), prosze o mala lekcje lub linka.

Z gory dziekuje.

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.ph ... afr#107025

 

Przydał by się jakiś oddzielny temat (słowniczek terminów)

 

Luki i Azrael dzięki za namiary (acha Azrael, czy nie da się tego tematu przenieść do LPG - dyskusje i pytania?)

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...