Skocz do zawartości

Olej napędowy na tylnym błotniku


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że po każdym tankowaniu i przejechaniu kilku km na karoserii pod wlewem paliwa pojawiają się brzydkie zacieki z oleju napędowego sięgające aż do dolnej części zderzaka.

Tankuję do pierwszego odbicia, zwracam uwagę, żeby przy wyjmowaniu pistoletu nie kapało (ostatnio nawet po tankowaniu wycierałem papierowym ręcznikiem okolice wlewu znajdujące się pod klapką),dokręcam mocno korek i nic - efekt zawsze jest taki sam - tłuste zacieki do których szybko przykleja się brud uliczny. Czy ktoś zauważył u siebie takie zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zasyfił się odpływ spod wlewu, jak otwierasz klapkę powinien być taki mały otworek, na ktory założona jest rurka odprowadzająca ewentualnie rozlane paliwo wkoło wlewu, właśnie żeby nie ciekło po błotniku. Olej napedowy jest w ogóle wredny, bo rozlany nie odparowuje i rozłazi się jak stare gacie.... :smile: kilka kropelek albo piany z diesla i masz uwalony cały błotnik...wylej 50g oleju na kilkumetrową kałużę....będzie cała wygladała jak rosół... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że po każdym tankowaniu i przejechaniu kilku km na karoserii pod wlewem paliwa pojawiają się brzydkie zacieki z oleju napędowego sięgające aż do dolnej części zderzaka.

Tankuję do pierwszego odbicia, zwracam uwagę, żeby przy wyjmowaniu pistoletu nie kapało (ostatnio nawet po tankowaniu wycierałem papierowym ręcznikiem okolice wlewu znajdujące się pod klapką),dokręcam mocno korek i nic - efekt zawsze jest taki sam - tłuste zacieki do których szybko przykleja się brud uliczny. Czy ktoś zauważył u siebie takie zjawisko?

 

tak, u mnie jest to samo w MY09, na razie zamwoili mi korek, zobaczymy czy to bedzie to. Podobnie jak Ty tankuje do 1 wybicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomogła wymiana korka???

 

Mi tez coś ostatnio ropa brudzi błotnik. Ponadto na niektórych stacjach „wybija” paliwo podczas tankowania.

 

Nie wiem czy to wina dystrybutorów czy odpowietrzanie jest mało wydajne w legacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przedwczoraj na przeglądzie. ASO wymieniło korek. Dziś zatankowałem do pierwszego odbicia. Po przejechaniu 3 km - na błotniku pojawiły się trzy świeże stróżki oleju napędowego. Dokonałem dokładnych oględzin i muszę powiedzieć, że sprawa wygląda dziwnie. Zarówno korek, jak i wszystko w okolicach korka - łącznie z całym plastikiem okalającym jest idealnie suchy (nie jest też tłusty) - moim zdaniem na 100 % paliwo nie wycieka spod korka, ani z otworu odpływowego. "Kałuża" oleju stoi natomiast poniżej plastiku na metalowej części znajdującej się pod klapką wlewu i stąd wycieka na błotnik. Jedyna opcja, która przychodzi mi do głowy jest taka, że olej wypływa spod plastiku okalającego wlew paliwa. P.S. na pewno nie rozlałem paliwa przy tankowaniu - zwracam na to szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogła wymiana korka???

 

Mi tez coś ostatnio ropa brudzi błotnik. Ponadto na niektórych stacjach „wybija” paliwo podczas tankowania.

 

Nie wiem czy to wina dystrybutorów czy odpowietrzanie jest mało wydajne w legacy?

 

 

u mnie wymiana korka pomogla poki co, przynajmniej nie zauwazylem wyciekow poki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałam białą Avensis z prawie całym czarnym błotnikiem, ewidentnie od wlewu paliwa się ten brud zaczynał. Tak że nie tylko Subaru tak ma :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...