Jump to content

ograniczenie prędkosci

lisek116
 Share

Recommended Posts

witam serdecznie!!

jestem włascicelem tribeci juz od roku i mam takie pytanko ?

autko ma super mozliwosci jezdne a jest zblokowane na 198km/h

czy ktos wie czy jest mozliwosc zdjecia ograniczenia prękosci ,tak z ciekowsci pytam bo podobno w innych autach ludzie tak robią.

pozdrawiam artur. :roll:

hmmm ja nie zwróciłem uwagi a też bywały podobne prędkości.. chcesz powiedzieć, że jechałeś Radzymińską 198km/h i miałeś jeszcze sporo zapasu pod nogą a auto nie chciało szybciej :idea: :?: Która to wersja :?: Na D czy na Sport-Shift :?:

Może to nie ogranicznik prędkości tylko odrobina inteligencji przeciw samounicestwieniu.. :idea: :?: :twisted:

nie nie dokonca w terenie zabudowanym staram sie jezdzic przepisowo ale czesto pokonuje trasy po autostradach europy z domu do domu powiedzmy i chetnie bym zawiesil predkosciomierz

troszke wyzej , i wiem ze ją stac na TO ,chociaz jest to na codzien samochod mojej zonki ,ja poruszam sie znacznie starszym autem o podobnych warunkach i spokojnie moge sie przemieszczac z prędkosciami o 50 km wiekszymi .

autko ma super mozliwosci jezdne a jest zblokowane na 198km/h
spokojnie moge sie przemieszczac z prędkosciami o 50 km wiekszymi

... i jeszcze moge zrobic komus "kiwke"! :mrgreen:

Napisz chlopie jakimi trasami sie poruszasz abysmy mogli unikac spotkania z Toba :mrgreen:

Ja jechalem moją Tribecą (oczywiście na autobahnie :D) Wg licznika 220, dalej nie dalo rady, a wg GPS 213 km/h (różnica w kalibracji licznika chyba dopuszczalna. Ale z tego co pamiętam, to rzeczywiście chyba jakoś dziwnie się wtedy obrotomierz zachowal, spadly obroty o okolo 1000 a prędkość się utrzymywala - czy to może być ograniczenie prędkości max?

• 2 months later...

Ja zaobserwowalem (co prawda nie w Tribece) ze jak jest ogranicznik to pod koniec szarpie nieznacznie - tzn. dochodzi do max i cofa sie o kilka kilometrow i znow...

Mimo ze obrotomierz mialem do 8 tys a czerwone od 6,8 to odcinalo go przy 4 tys rpm co odpowiadalo 190 km/h... Na postoju na luzie wkrecal sie nawet do 7,5 tys rpm.

@gryzli czyli klasyczna odcinka sterowana impulsem predkosci.

W pewnym momencie odcina sie, dajmy na to, co drugi wtrysk. Moc wtedy o polowe spada, auto zwolni odrobinke i wtrysk sie znowu zapina na kazdym garze. I tak w kolko

@gryzli czyli klasyczna odcinka sterowana impulsem predkosci.

Chyba tak bo byl to Pontiac a amerykance przewaznie maja odciecie :wink: