Skocz do zawartości

ograniczenie prędkosci


lisek116

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie!!

jestem włascicelem tribeci juz od roku i mam takie pytanko ?

autko ma super mozliwosci jezdne a jest zblokowane na 198km/h

czy ktos wie czy jest mozliwosc zdjecia ograniczenia prękosci ,tak z ciekowsci pytam bo podobno w innych autach ludzie tak robią.

pozdrawiam artur. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja nie zwróciłem uwagi a też bywały podobne prędkości.. chcesz powiedzieć, że jechałeś Radzymińską 198km/h i miałeś jeszcze sporo zapasu pod nogą a auto nie chciało szybciej :idea: :?: Która to wersja :?: Na D czy na Sport-Shift :?:

Może to nie ogranicznik prędkości tylko odrobina inteligencji przeciw samounicestwieniu.. :idea: :?: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie dokonca w terenie zabudowanym staram sie jezdzic przepisowo ale czesto pokonuje trasy po autostradach europy z domu do domu powiedzmy i chetnie bym zawiesil predkosciomierz

troszke wyzej , i wiem ze ją stac na TO ,chociaz jest to na codzien samochod mojej zonki ,ja poruszam sie znacznie starszym autem o podobnych warunkach i spokojnie moge sie przemieszczac z prędkosciami o 50 km wiekszymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko ma super mozliwosci jezdne a jest zblokowane na 198km/h
spokojnie moge sie przemieszczac z prędkosciami o 50 km wiekszymi

... i jeszcze moge zrobic komus "kiwke"! :mrgreen:

Napisz chlopie jakimi trasami sie poruszasz abysmy mogli unikac spotkania z Toba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechalem moją Tribecą (oczywiście na autobahnie :D) Wg licznika 220, dalej nie dalo rady, a wg GPS 213 km/h (różnica w kalibracji licznika chyba dopuszczalna. Ale z tego co pamiętam, to rzeczywiście chyba jakoś dziwnie się wtedy obrotomierz zachowal, spadly obroty o okolo 1000 a prędkość się utrzymywala - czy to może być ograniczenie prędkości max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zaobserwowalem (co prawda nie w Tribece) ze jak jest ogranicznik to pod koniec szarpie nieznacznie - tzn. dochodzi do max i cofa sie o kilka kilometrow i znow...

 

Mimo ze obrotomierz mialem do 8 tys a czerwone od 6,8 to odcinalo go przy 4 tys rpm co odpowiadalo 190 km/h... Na postoju na luzie wkrecal sie nawet do 7,5 tys rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gryzli czyli klasyczna odcinka sterowana impulsem predkosci.

W pewnym momencie odcina sie, dajmy na to, co drugi wtrysk. Moc wtedy o polowe spada, auto zwolni odrobinke i wtrysk sie znowu zapina na kazdym garze. I tak w kolko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...