Jump to content

obroty biegu jałowego

wirach
 Share

Recommended Posts

witam!

jako, że właśnie zostałem właścicielem imprezy GX `03 z fabrycznym LPG mam pytanie ile powinny wynosić obroty silnika na biegu jałowym? u mnie czy to na gazie czy na benzynie wynoszą ok 500-600 rpm,

wirach, WRX ma zadane wolne obroty 750rpm, przy pracującym kompresorze klimatyzacji +100rpm bodajże (mogę sprawdzić w ECU).

Pamiętaj, że druga krótka kreska na obrotomierzu między 0 a 1 oznacza 750rpm (brakuje kreski 250rpm).

beztytuugy.jpg

Niumen dzięki za wyjaśnienia z tym specyficznym wyskalowaniem obrotomierza - teraz wszystko jasne! wychodzi tylko na to że niepotrzebnie czepiałem się Niemiaszków w serwisie że coś chyba nie tak z wolnymi obrotami.

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Niumen dzięki za wyjaśnienia z tym specyficznym wyskalowaniem obrotomierza - teraz wszystko jasne! wychodzi tylko na to że niepotrzebnie czepiałem się Niemiaszków w serwisie że coś chyba nie tak z wolnymi obrotami.

Dzięki filester za dokładne wyjąsnienie zagadnienia.

wirach, ktoś Ci pamięć wykasował? :P

niumen jak juz pisałem wcześniej wielkie dzięki za pomoc z Twojej strony ale juz zgłupiałem z tym specyficznym skalowaniem obrotomierza zwłaszcza potym jak udało mi się podpiąć z ECUExplorerem pod kompa i zobaczyłem minimalną wartość biegu jałowego w czasie "logów dynamicznych" na poziomie 500rpm,

niumen jak juz pisałem wcześniej wielkie dzięki za pomoc z Twojej strony ale juz zgłupiałem z tym specyficznym skalowaniem obrotomierza zwłaszcza potym jak udało mi się podpiąć z ECUExplorerem pod kompa i zobaczyłem minimalną wartość biegu jałowego w czasie "logów dynamicznych" na poziomie 500rpm,

Jak Ci co jakiś czas obroty spadają do 500rpm to coś masz nie tak z autem. Rozumiem, że w ecuexplorerze current speed jest na poziomie ~750? Jeżeli ruszałeś z miejsca to obroty mogą spać do 500rpm i tak będą widoczne w min. w ee.