Skocz do zawartości

Żywotność ksenonów.


owoc666

Rekomendowane odpowiedzi

Gal, o jednym samospaleniu opowiadał przy mnie właściciel. Nie miał powodów, żeby ściemniać, zresztą sam by czegoś takiego nie wymyślił. Słyszałem o jeszcze jednym w Polsce i innym, gdzieś na zachodzie. Wszystkie auta, nowe standardowe itp. trochę to kolidowało z promowanym wizerunkiem Laguny jako zdobywcy 5 gwiazdek, dla tego pozwoliłem sobie na żart, oparty na faktach.

 

P.S. Znasz przypadki spalenia się nowych aut innych marek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gal - trza było kupić Spec. B :twisted: , a nie chrząkać, że ten muł... Chociaż silnik ten sam? Ale, oooo, skrzynia inna ;).

 

Spec. B był pod uwagę brany i obecnie bardzo zadowolony jestem z tego, że wybrałem OBK = bezstresowa jazda po polskich drogach (nie zwróciłeś na ten drobny aspekt uwagi, Potomku Szatana :lol: ).

A AT zamiast manualnej szóstki to skutek wrodzonego lenistwa i absolutnego braku skłonności do "potrzymania drążka w dłoni"... :twisted:

A Laguna była po prostu szybsza od OBK. Proste stwierdzenie faktu. Absolutnie mi to nie przeszkadza, bo OBK ma bardzo ładnie rozłożone przyspieszenie w zakresie 80 - 180, czyli w zakresie, który mnie interesuje. Ą, że powyżej 200 przyspiesza tylko siłą woli (kierowcy), to problem dla zwolenników pokazania (na prostej autostradzie) - "MÓJ jest szybszy" :lol: Przeżyję bez tego :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty owocku,czemu nie zawitałeś na Plejady???Miałeś najbliżej z całego forum??? :twisted:

 

A bo ten, no, dziadki przyjechały, pogoda była brzydka i ten, no - pies zjadł wypracowanie ;).

 

A tak poważnie:

 

1. Subaryna jeszcze nowa, więc na pewno bym nie dostał.

2. Jako świeżo upieczony kierowca, _nie zawsze_ dostaję auto sam, szczególnie na dalszą trasę.

3. Za późno się dowiedziałem.

4. Jakoś się nie złożyło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty owocku,czemu nie zawitałeś na Plejady???Miałeś najbliżej z całego forum??? :twisted:

 

A bo ten, no, dziadki przyjechały, pogoda była brzydka i ten, no - pies zjadł wypracowanie ;).

 

A tak poważnie:

 

1. Subaryna jeszcze nowa, więc na pewno bym nie dostał.

2. Jako świeżo upieczony kierowca, _nie zawsze_ dostaję auto sam, szczególnie na dalszą trasę.

3. Za późno się dowiedziałem.

4. Jakoś się nie złożyło :roll:

Z Twoich wypowiedzi nie myślałem ,żę pkt 1 i 2 są brane pod uwagę :!:

Czyli fantazja poniosła.......W pszyszłym roku poproś rodziców,żeby Ci dali się przejechać 100 od domu

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra - dzisiaj wymieniłem ksenona, na takiego zakupionego na allegro. Niby Philipsa D2R, w ASO wymienili - stwierdzili, że wszystko jest OK. Ale... Ten nowy ksenon jest... biały :mrgreen:. A nie niebieskawy... I przy włączaniu przechodzi wszystkie kolory tęczy, od pomarańczowego, przez niebieski, fioletowy i stabilizuje się na kolorze białym. Mniej więcej za godzinę zrobię zdjęcie. Facet w ASO powiedział wprawdzie, że może być różnica w odcieniu (ale odcieniu!, nie kolorze), a ta wydaje mi się zbyt duża...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wniosek, zważywszy że zwykłe zaróki też tzreba wymieniać parami gdy zmienia się ich producenta bo mają różne kolory. (mmówię o tych bardziej wypasionych, Philips, Osram itp). Próby oszczedzania przez użytkowników nie świadcza o błędach w założeniach czy konstrukcji urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z facetem od ksenonów - ponoć im bielszy tym lepszy, a ciemniejsza barwa świadczy o większym zużyciu... Tylko czemu ta poprzednia (kupiona w Boschu) od razu była niebieska? I ponoć ta nowa żaróweczka ma 'dojść' do tej barwy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra - dzisiaj wymieniłem ksenona, na takiego zakupionego na allegro. Niby Philipsa D2R, w ASO wymienili - stwierdzili, że wszystko jest OK. Ale... Ten nowy ksenon jest... biały :mrgreen:. A nie niebieskawy... I przy włączaniu przechodzi wszystkie kolory tęczy, od pomarańczowego, przez niebieski, fioletowy i stabilizuje się na kolorze białym. Mniej więcej za godzinę zrobię zdjęcie. Facet w ASO powiedział wprawdzie, że może być różnica w odcieniu (ale odcieniu!, nie kolorze), a ta wydaje mi się zbyt duża...

 

Pozdr.

 

Kolory teczy przy rozgrzewaniu gazu to normalna rzecz - zaleznie od producenta roznie to widac... Ale tym sie nie masz co przejmowac... Kolor swiatla bialy a nie niebieski tez jest jak najbardziej prawidlowy... Zauwazylem, ze stare ksenony sa bardziej fioletowe od nowych... Pamietaj, ze dazymy do swiatla idealnie bialego a nie niebieskiego ;-) Fiolet to zludzenie - nasze oko interpretuje swiatlo biale w ten sposobo wlasnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...