Skocz do zawartości

BRAK SŁÓW - nowa impreza


Kameleon 02

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 769
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

masz sporo racji ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze czym wieksza pojemnosc to auto pali wiecej. Zreszta przekonamy sie niedlugo jak wyjdzie nowy WRX ile producent bedzie deklarowal spalania w miescie. w MY03 podaje 12.7 ;)

A nie jest przypadkiem tak z Forysiami, że 2.5 XT pali <= 2.0 XT o ile wykorzystuje się 177km? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, iż to dużo zależy od sposobu jazdy np samochodem z większym silnikiem można jechać tak samo szybko i nie dusić tak jak taki sam samochód z miejszą pojemnością. W tedy ten z większą pojemnością mniej spali! A jak obydwa autka bedą jechąć tak samo szybko to mniej zupy spali ten z miejszą pojemnością! Oczywiścię to jest jest uwarunkowane od wielu czynników to co mówił Azrael! Dobrze mówie? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGS, myślałem, że lubisz tą firmę, a ty im antyreklamę chcesz zrobić, no wiesz co... nieładnie. :twisted:

P.S. Gdybym, nie miał takiego dystansu do swojej osoby jak imam teraz, to zapytał bym się Ciebie czemu grabisz sobie, zamiast kosić. :wink:

 

Z grabieniem ... dobre jest... :wink:

Umow sie na jazde 645... bo M6 watpie zeby mieli we Wro (a nawet w Polsce) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak żle z tą nową imprezą kolor na szczęście należyty :D

Jest ewolucja ,zasadniczy obrys się nie zmienił ,czyli auto nadal będzie się wyróżniać na ulicy!Pozytywnie oczywiście!

Będą wreszcie pewnie ksenony - jedyna rzecz której mi poniekąd brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych samych obciążeniach może palić zupełnie spokojnie mniej albo tak samo. Jeżeli będziesz jechał na maksa to oczywiscie muszą się czymś konie karmić, ale bezpośredniego przełożenia pojemności skokowej na zuzycie paliwa, tym bardizej w silniku turbo w wypadku gdy oba są 4 cylindrowe nie ma.

No dobrze, a narzekania wlascicieli Forestera 2.5 ze duzo pali, wiecej niz 2.0XT???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się dowiedziałem, że podobno już w Polsce nie można zamówić nowego WRX'a MY05. Kolejne zamówienia będą przyjmowane już na tego "seata" 2,5L. Ciekawy jestem jaka będzie cena.

Kalkulacja zapewne będzie taka: cena obecna + "za nowy model" + akcyza z 3,1% na 13,6% = ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się dowiedziałem, że podobno już w Polsce nie można zamówić nowego WRX'a MY05. Kolejne zamówienia będą przyjmowane już na tego "seata" 2,5L. Ciekawy jestem jaka będzie cena.

Kalkulacja zapewne będzie taka: cena obecna + "za nowy model" + akcyza z 3,1% na 13,6% = ?

 

Piotor a jakies blizsze dane dot. osiagow?

 

Saval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotor a jakies blizsze dane dot. osiagow?

Nie wiem. O nic więcej już dalej nie pytałem i nie drążyłem tematu bo tak mi się ryj zaczął cieszyć, że jednak w tym roku dokonałem zakupu :D

 

No, ja tez kupilem w tym roku. Ale dlaczego sie cieszysz? Czyzby 2,5 byl gorzy od naszych 2.0? Pomijam oczywiscie bude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że masz takiego jak ja bo pamiętam jak wspólnie emocjonowaliśmy się zbliżajacym sie terminem odbioru 8) . Dlaczego się cieszę?

1. Buda. Ten "seatowy pysk" jakoś nie może mnie przekonać (nie wspominając już o tylnich lampach a'la lexus look :( ) - ale może się przyzwyczaję i z czasem zaakceptuję.

2. Dla mnie Impreza to przede wszystkim duch i legenda WRC. Jestem fanem rally i z założenia neguję pojemności powyżej 2L. A poza tym, teraz to przynajmniej można się "podroczyć" z Evosami co lepsze :wink:

3. Cena. Kupiłem w idealnym momencie bo chyba już tak tanio to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Dla mnie Impreza to przede wszystkim duch i legenda WRC. Jestem fanem rally i z założenia neguję pojemności powyżej 2L. A poza tym, teraz to przynajmniej można się "podroczyć" z Evosami co lepsze :wink:

.

A czy ten duch sie nie zmieni wraz ze zmiana przepisow? To przceiez dlatego wkladaja 2.5l.

O ile sie nie myle oczywisice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ akcyza z 3,1% na 13,6% = ?

 

Kurcze, nie znam się na akcyzie - czemu zamiast 3,1% ma być 13,6%? Aż taka jest różnica pomiędzy akcyzą na samochody z silnikiem do 2L i powyżej 2L? :shock: A może to dlatego, że zmieniają się przepisy? Byłbym wdzięczny za jakieś informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie: kiepsko :twisted: (więcej informacji: http://www.euroinfo.org.pl/prawo/index.php?a=1897).

 

Mówiąc konkretniej, akcyza na nowe samochody o pojemności do 2000 ccm to 3.1%, powyżej 2000 ccm - 13.6% :evil:. A to oznacza, że jeśli faktycznie nowy WRX i STi będą miały dwuipółlitrowe silniki, to wracamy mniej więcej do cen sprzed wejścia do Unii i to jeszcze przed uwzględnieniem ewentualnej zwyżki ceny samego samochodu, spowodowanej zaoferowaniem klientowi większego silnika :evil:. Jeśli cena wyjściowa - netto - się jednak nie zmieni, to jedyne pocieszenie będzie takie, że za cenę z czasów przed-unijnych dostaniemy wózek o większej pojemności i mocy... :roll: . Problem tylko w tym, że ja już się cholera zdążyłem mentalnie przyzwyczaić do obecnych cen :evil: .

 

I taka ciekawostka: evo pozostaje z silnikiem dwulitrowym (1998 ccm, dla dokładności), a więc z niższą akcyzą... Komentarz do sprawy pozostawiam Forumowiczom, ew. Dyrekcji... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo jest brzydkie! Impreza jest dużo ładniejsza!

 

hmmm... z pewnoscia nie dla kazdego huzar ;) Dla mnie Impreza podoba sie i na dzien dzisiejszy jest to auto ktore bym najbardziej chcial miec. Niestety nie moge tego powiedziec o innych moich znajomych badz takze nieznajomych. Nikt nie neguje oczywiscie tego ze jest to dobre auto o swietnych wlasciwosciach jezdnych ale pod wzgledem wygladu to baaaardzo duzo ludzi wrecz "jedzie" po Imprezce :| Najbardziej obrazliwe stwierdzenie na temat wygladu Imprezy slyszalem w...... salonie Subaru. Otoz przyjechal starszy pan z synem E-klasa i ogladali zolte EVO VIII (w bialymstoku jest wspolny salon subaru i mitsu). Małolat mowi tato kup mi Evo albo Impreze, na to tatuś odpowiada: Impreza wyglada jak kupa gowna wiec nawet o niej nie mysl :[

Jak widzisz opinie na temat wygladu Imprezy sa niezbyt pochlebne :|

Ps. Dla mnie i tak jest najladniejsza z najladniejszych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...