Skocz do zawartości

Co płytką zawierającą mapę Polski do GPS-u w wydaniu Subaru


Gość wiads

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie przypominam sobie wypowiedzi "lada moment" w odniesieniu do nawigacji.

Problem istnieje - nie ma czego ukrywać.

Ten sam system jest używany przez Mazdę ... ale też brak płyt na Polskę :(

Swego czasu prosiłem nawet na tymże forum o sugestie, jak da się to rozwiązać - niestety bezskutecznie.

Aktualnie, po wielu próbach jesteśmy na etapie "ostatecznego" podłaczania VDO do naszego systemu. Jeżeli dobrze pójdzie, to już w przyszłym tygodniu rozpoczniemy testy.

Jest to rozwiązanie, powiedzmy "hybrydowe" :wink:

 

Ze strony producenta map w dalszym ciągu jeszcze brak (vide sytuacja w Maździe). Niestety :(

Na spotkaniach Importerów tematyka nawigacji jest stałym punktem programu w sesjach Q&A. Tzn. Q, bo A (pozytywnego!) jeszcze się nie doczekałem.

Łąncuszek FHI - Kenwood - Navteq ciągle jeszcze ma zbyt dużą inercję ... ale będę pchał dalej 8)

 

Pozdrowienia

 

...swoją drogą ciekaw jestem jak wyglądają te rozmowy, bo wygląda chyba na to, że wszyscy rozmawiają w zupełnie innych językach i nie korzystają z usług tłumaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorgal, może to i lepiej ż enie bo w tamtym regionie ine GPSy tak świetnie działały że nas Dżanek w środek lasu całą kolumną wyprowadził....

To nie GPSy tak świetnie działały, tylko mapa tej okolicy była tak świetnej jakości.

 

PS.

Navteq ukończył zbieranie danych drogowych Polski (2800 miast z adresami itp), Czech i Słowacji. Pozostałe państwa "Nowej Unii" plus Bułgaria, Rumunia będą ukończone w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy.

Mapy Polski, Czech i Słowacji tych producentów którzy używają danych Navtequ będą gotowe za 6-12 m-cy.

 

Oczywiście dotyczy to tych producentów, którzy zdecydują się kupić dane EE od Navtequ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest.

 

Ja wczoraj szukałem stacji benzynowej Q8 gdzieś w Belgii / Holandii według najnowszej mapy City Navigator Europe v8 i dwa razy pudło, dojeżdżałem, a tam nic co stacje przypomina.

 

Pozdrawiam,

 

Map doskonałych do GPSa nie ma i nigdy nie będzie. Są tylko lepsze i gorsze. CNE8 jest jedną z lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest.

 

Ja wczoraj szukałem stacji benzynowej Q8 gdzieś w Belgii / Holandii według najnowszej mapy City Navigator Europe v8 i dwa razy pudło, dojeżdżałem, a tam nic co stacje przypomina.

 

Pozdrawiam,

 

Map doskonałych do GPSa nie ma i nigdy nie będzie. Są tylko lepsze i gorsze. CNE8 jest jedną z lepszych.

 

Wiem.

 

Czekam z utęsknieniem na chociażby najprostszą działającą...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z utęsknieniem na chociażby najprostszą działającą...

 

Polski w Subaru?

 

:D

 

... na chociażby najprostszą działającą...

mapę Polski w Subaru, dostarczoną przez SIP by nie tracić gwarancji.

 

Pozdrawiam,

 

BTW: Dlaczego szukałeś na mapie Garminowskiej a nie na oryginalnej mapie Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Wiadomości są ... różne. Acz ogólnie (niestety) nie najlepsze.

Na fabryczną mapę Polski trzeba jezscze czekać (nie wiadomo do kiedy).

Propozycja zapłacenia perzez nas za licencję - bez odpowiedzi.

Test aktualnej wersji mapy NVTEQ - porażka (niestety). Ale i tak z Kenwoodem niekompatybilna.

Testy VDO przerwane (jakość map, prędkość reakcji systemu, konieczność stosowania oddzielnego pilota).

Aktualnie prowadzone testy - nie optymalne, ale bardziej obiecujące (mapy z Garmin, logika systemu w miarę O.K., kompatybilny z touch-screen).

Niestety mamy jeszcze problemy techniczne (zawieszanie się systemu, lokalizacja).

Pracujemy od wielu miesięcy naprawdę intensywnie nad rozwiązaniem problemu.

Ale nie chcemy ogerować wersji "eksperymentalnych".

Rozumiem w pełni sytuację. Mnie też doprowadza do pasji brak map Polski.

Sprawa jest traktowana priorytetowo, ze znacznym zaangażowniam sił i ...

Sam wielokrotnie testowałem różne rozwiązania w różnych państwach.

I naprawdę niewielkim jest dla mnie pocieszeniem, że z tym samym problemem walczą także firmy motoryzacyjne w innych państwach .

Mam nadzieję, że najpóźniej jesienią będziemy w stanie zaprezentować własne, sensowne, przystępne i niezawodne rozwiązanie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie prowadzone testy - nie optymalne, ale bardziej obiecujące (mapy z Garmin, logika systemu w miarę O.K., kompatybilny z touch-screen).

Niestety mamy jeszcze problemy techniczne (zawieszanie się systemu, lokalizacja).

Garmin publikuje na bieżąco update'y firmware'u - warto sprawdzić i zastosować najnowszy - ostatnio dużo się zmienia.

Lokalizacja (jeżeli mowa o tzw. "łapaniu fixa w ruchu"), to bolączka wszystkich GPSów z SirfStar III, ale o ile mi wiadomo, to ten moduł jest bez Sirfa więc powinno być OK.

Dystrybutor Kenwooda (tych urządzeń) w Polsce, oferuje je tylko z CNE (mapą Europy). Garmin zapowiada, że będzie oferować z CNE lub bez. Ponieważ nawigacja Subaru działa na zachód od Odry przyzwoicie (choć nie rewelacyjnie), to może warto nacisnąć dystrybutora, aby także zaoferował urządzenie bez mapy Europy - mapa stanowi znaczną część ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galu. Nie za dużo wymagasz od SIP?

Jeżeli SIP toleruje np. pozostawienie rocznika Legacy 04 i chyba 05 z konstrukcją wahaczy tłukących się o podłogę-to o czym z SIP można rozmawiać?

Przecież w temacie mapy też mają klientów w głębokim poważaniu. W dzisiejszych czasach takie sprawy załatwia się praktycznie od ręki!

Jeden zółty człowiek rozwala taki temat w jeden dzień roboczy.

Hasło: "Sprzedaj -zapomnij" jest myślą przewodnią wszelkich geszefciarskich firm.

Jak dla mnie SIP plasuje się w czołówce takich firm w Polsce.

Wielu sukcesów życzę!

Więcej górnolotnych frazesów w wykonaniu Dyrekcji poproszę.......

Bardzo mi tego barkuje.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

GAL: dziękuję za opinię i informacje.

Zgodnie z aktualnym rozeznaniem cena mapy nie powinna znacząco wpłynąć na cenę "całej konstrukcji" - niemniej w fazie finalnej będzie to z pewnością wzięte pod uwagę.

roblematyka jest o tyle szersza (gdy chodzi o mapy), że istotnie w niektórych krajach (Włochy, Hiszpania) mapy Garmina, choć z definicji mniej precyzyjne (np. wskazanie ilości pasów ruchu na jezdni itp), zawierają znacznie bogatszą ofertę czysto informacyjną (więcej ulic i dróg). Stąd będziemy chcieli, przynajmniej opcjonalnie, umożliwić korzystanie także z ich map. Mam nadzieję, że efekt skali pozwoli na uzyskanie dobrych cen.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

No comprende - instrukcje są od dłuższego czasu dostępne !

Jeżeli brakuje - proszę o przesłanie numeru VIN na adres

centrala@subaru.pl z dopiskiem

"dla Działu Technicznego"

 

Ponadto oczywiście dane adresowe, lub dealera na którego adres mamy dla Pana przesłać instrukcję.

 

Za powstałe nieporozumienie tudzież opóźnienie - przepraszam !

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka sama procedura dotyczy Subaru Forester'a 2.5 XT '06 LUN kupionego we wrześniu 2005 roku w Krokowie w salonie przy Conrada?

 

Pozdrawiam,

 

Dziękuje za błyskawiczną odpowiedź z salonu przy ul. Conrada w Krakowie i przesłąnie instrukcji do Forester'a '06. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...