Skocz do zawartości

Pekniety zderzak tylny, nieuwaga przy cofaniu forek 2009:/


najman

Rekomendowane odpowiedzi

Wybraliśmy formę rozliczenia jako bezgotówkowa jednak naprawa zderzaka wyniesie przynajmniej 2 razy wiecej niz wypłata odszkodowania. Mamy dostać 1080zł. W serwisie sam zderzak będzie kosztował 1000zł, a do tego dochodzi malowanie, wywiercenie otworów na czujniki parkowania oraz jeden czujnik parkowania jest uszkodzony. Ta kwota na pewno nie wystarczy na pokrycie naprawy. Czy jakiekolwiek odwolania cos pomoga? Brakuje co najmniej 1000zl. Ubezpieczyciel do PZU, a szkoda z AC.

 

Aha bylo to przy -20 ponad i czujniki w ogole nie dzialaly! Wiedzialem o tym ale niestety nie zauwazylem nizszego auta zasypanego sniegiem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega szanowny to pierwszy raz likwiduje szkode?

 

Taka wycena to standard i zacheta do tego zeby wybrac model; bierz pan gotowke i dalej rob z nia czlowieku co chcesz, nas to nie obchodzi.

 

Teraz idziesz do warsztatu i prosisz o wycene. Dostajesz papier ze bedzie kosztowalo np. 2500 PLN. Idziesz "nazat" do ubezpieczyciela i sie wyklocasz. Oni wysylaja rzeczoznawce i juz jak bedziesz mial zszarpane nerwy to... pozalujesz ze nie wziales tego 1000 PLN :mrgreen:

 

W mniejszych miastach ludzie sprytni i kombinujacy gdzie warsztaty sa tansze, biora te pieniadze, czesci kupuja uzywane na Allegro, naprawiaja bez papierow i jeszcze na tym zarabiaja.

 

Tak firmy ubzpieczeniowe same tworza szara strefe handlu czesciami samochodowymi i uslug powiazanych. Pozniej sie dziwia, ze ludzie kombinuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz to robie;) Podobno pzu wlasnie jest najbardziej skape. Jutro przejade sie do salonu subaru zeby mi taka wycene zrobili. Mam nadzieje ze robia cos takiego? Biedny forek, 15tys km i juz zderzak do wymiany:/ Dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny forek, 15tys km i juz zderzak do wymiany:/ Dzieki za podpowiedz.

 

To weź go sprzedaj ,bo to już powypadkowy złom :wink:

 

A tak poważnie ,to jeśli nie wykupiłeś w polisie AC wariantu serwisowego to wiele nie wywalczysz.

Kup zderzak na allegro , pomaluj u pana kazia i zostanie Ci jeszcze na dobrą flachę. :mrgreen:

 

 

Teraz doczytałem ,że wybrałeś formę bez gotówkową,więc idź do pzu spytaj z którymi zakładami mają podpisane umowy ,zawieź auto no i prawie po sprawie ,bo jeszcze zostaje kwestia podatku Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wybralem ten wariant bo z tego co mi zostanie chcialem zaplacic zwyzke za AC:) Nie moge isc po prostu po wycene do warsztatu z ktorym oni wspolpracuja i przedlozyc im to? Chcialem isc do subaru zeby tam zrobili wycene ale teraz nie wiem gdzie isc, moze tu i tu?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wybralem ten wariant bo z tego co mi zostanie chcialem zaplacic zwyzke za AC:) Nie moge isc po prostu po wycene do warsztatu z ktorym oni wspolpracuja i przedlozyc im to? Chcialem isc do subaru zeby tam zrobili wycene ale teraz nie wiem gdzie isc, moze tu i tu?:)

 

Podaruj sobie wędrówki. Poinformuj jedynie PZU, że odstawiasz auto do Autoryzowanej Stacji Obsługi i tam będziesz auto naprawiał. Dowiedz się tylko czy dana stacja ma podpisaną z PZU umowę o naprawie bezgotówkowej (bezpośrednie rozliczenie ASO - PZU, z pominięciem klienta). Podpisz stosowne pełnomocnistwo do takiego rozliczenia i zakończ swój udział w sprawie. Wtedy to ASO dochodzi ewentualnej dopłaty od ubezpieczyciela za wykonaną naprawę. Ty masz to z głowy.

 

Poza tym chyba właśnie w ASO pojazd musisz naprawiać? Bo auto jeszcze na gwarancji?

 

I nie masz żadnej zwyżki w składce za wybranie wariantu likwidacji szkody "Warsztat". Pojazdy do 3 lub 4 lat (o ile mnie pamięć nie myli) nie mają z tego tytułu żadnej zwyżki za ten wariant. Bo rozumiem, że ten Forek to auto maksymalnie z 2008 roku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek diesel. 2009r. Wydaje mi se ze zderzak to moge sobie naprawic gdzie chce bo gwarancji nie podlega a nad bezgotowkowa to sie zastanawiam wlasnie ale chcialem wlasnie gotowkowa wplate na konto gdyz zglosilem szkode z ac i z racji tego bedzie zwyzka przez 2 lata 10% od ubezpieczenia i to co mi zostanie chcialem przeznaczyc na ta zwyzke;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się lepiej czy naprawa auta po stłuczce/kolizji nie musi się odbyć w ASO lub wskazanym przez ASO zakładzie. Naprawa bez uzgodnienia może skutkować utratą gwarancji, nawet jeśli to tylko zderzak.

 

Nawet jeśli masz możliwość wyboru likwidacji szkody (warsztat lub kosztorys) to chyba będziesz musiał wybrać to pierwsze - sam wyliczyłeś, że niestety ten 1000 zł wyliczone przez likwidatora szkody to zdecydowanie za mało...Lepiej więc jednak oddać auto do warsztatu i na warsztat scedować kontakty z PZU.

 

I już wiem o jakiej zwyżce składki mówiłeś - o utracie części zniżek w AC lub nawet zwyżce (jeśli to Twoje pierwsze ubezpieczenie) po wypłacie szkody z AC.

 

To ten Forek, a ten "Najman" to Ty? :twisted: :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...