Skocz do zawartości

WRX MY02 - lusterka - róznice między US i EU


jpol

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może czym różnią się lusterka zewnętrzne US i EU w bug-eye?

 

Mam jakiś wydumany wkład lewego i chciałbym wymienić go na coś bardziej normalnego, ale w ASO nie są w stanie powiedzieć czym różnią się lusterka EU od US-a (poza numerem części ;-)), a na wkład z US trzeba czeeekać i czeeeekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się.

1. Czy napis "Objects in mirror are closer than they appear" występuje we wszystkich rocznikach?

2. Czy na anglikach jest on, jak logika nakazuje, na lewym lusterku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o lusterkach od anglika, mają inny kąt zamocowania i nie bardzo się nadają, przynajmniej lewe, do użytku w Europie. Żeby cos w nim widzieć, musiałbyś siedzieć na kierownicy....Zastępczo można oczywiście takie angielskie lustro przestawić i zamocować, ale pachnie drutem... :smile: Sam wkład nie ma w angliku żadnych napisów i powinien zagrać w każdej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy napis "Objects in mirror are closer than they appear" występuje we wszystkich rocznikach?

2. Czy na anglikach jest on, jak logika nakazuje, na lewym lusterku?

U mnie w US-ie mam go na prawym (a lewy wkład mam nieoryginalny, więc się nie wypowiem)... Czemu (i jaka) logika miałaby nakazywać umieszczenie tego napisu na lewym w UK? Jest ono raczej na tyle daleko, że nikt tego napisu czytać nie będzie - moja logika podpowiada: "co najmniej w lusterku kierowcy".

 

Elek, czy z Twojej wypowiedzi mogę wnioskować, że sam wkład EU/UK/US z praktycznego punktu widzenia nie powinien robić różnicy (co najwyżej kolor i napis/brak napisu może się różnić)?

 

Jak są mocowane wkłady? Czy mocowanie wkładu będzie kompatybilne między US/UK/EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Elek, czy z Twojej wypowiedzi mogę wnioskować, że sam wkład EU/UK/US z praktycznego punktu widzenia nie powinien robić różnicy (co najwyżej kolor i napis/brak napisu może się różnić)?

 

 

Moim zdaniem EU i US powinny być takie same - lewe lustro sferyczne, aby poszerzyć kąt widzenia - prawe lustro zwykłe, bo kąt widzenia jest duży z racji kąta, z którego patrzy na lusterko kierowca. Z tego też powodu wersja UK powinna być odwrotna, tzn lewe zwykłe, prawe sferyczne.

Obawiam się, że w swoim mam właśnie wkład UK, bo za cholerę nie jest on sferyczny i widać przez nie strasznie mało. W Mondeo lusterka mam o połowę mniejsze, ale nie mam martwej strefy. W Imprezie przy zmianie pasa na lewy w zasadzie muszę odwracać głowę, żeby na kogoś nie wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to według prawa federalnego Stanów Zjednoczonych każdego lusterko asferyczne powinno miec informację "Objects in mirror are closer than they appear ".

http://en.wikipedia.org/wiki/Objects_in ... hey_appear

 

W Twoim przypadku, jeżeli prawe jest oryginalne amerykańskie to powinno mieć taką informację.

W Europie (także UK) taka informacja nie jest wymagana.

 

Przy uszkodzonym szkle lusterka najłatwiej jest chyba zamówic wycięcie i dorobienie pod konkretny rozmiar, odpowiednio dla lewej lub prawej strony (sferyczne/asferyczne). Kosztuje to ok. 30 zł. W internecie można łatwo znaleźć firmy, które dorabiają wkłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w swoim mam właśnie wkład UK, bo za cholerę nie jest on sferyczny i widać przez nie strasznie mało. W Mondeo lusterka mam o połowę mniejsze, ale nie mam martwej strefy. W Imprezie przy zmianie pasa na lewy w zasadzie muszę odwracać głowę, żeby na kogoś nie wpaść.

 

Nie martw sie tez tak mam, lewe lusterko zoomuje tak, ze widze czy kierowca auta za mna sie dzis ogolil czy nie :) przyzwyczajlem sie juz na tyle, ze jadac innym autem mam problemy z ocena odleglosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie tez tak mam, lewe lusterko zoomuje tak, ze widze czy kierowca auta za mna sie dzis ogolil czy nie :) przyzwyczajlem sie juz na tyle, ze jadac innym autem mam problemy z ocena odleglosci

 

Ja jakoś nie mogłem się przyzwyczaić ... pomijając już nawet fakt że było to po prostu niebezpieczne. Za 30zł dorobili mi eleganckie lusterko asferyczne, i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...