Skocz do zawartości

BBK Tarox


kashmere

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Posiadam 6tłoczkowy zestaw hamulcowy taroxa z tarczą 306x24 i kusi mnie rozbudowa go na zestaw z tarczą 328x26. Teoretycznie jest to banalnie proste, gdyż w zestawie 328mm jest taki sam zacisk i różni je inny adapter, dzwon (dwuczęściowa tarcza) no i oczywiście rozmiar tarczy.

Praktycznie jednak okazało się to trudne bo najpierw olał mnie przedstawiciel na Trójmiasto, później przedstawiciel na Polskę. Jeżeli ktoś wie gdzie mógłbym zdobyć adapter oraz dzwon tarczy to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere - nie wiem na ile to bedzie dobre dla Ciebie rozwiazanie - ale mozesz sprobowac w UK - zagadac z Ianem Godneyem, godspeedbrakes.co.uk, i z pewnoscia dorobi Ci brakujace czesci.

Kwestia beda oczywiscie koszta - ale z drugiej strony, jesli w Polsce Cie olewaja.

Nie to, zeby pewnie w Polsce ktos nie umial dorobic odpowiednich czesci, jesli wszystko dobrze jest wyliczone?

 

EDIT: oczywiscie mam swiadomosc, ze po raz kolejny polecam, a jednoczesnie gosc raczej chyba nieznany w Polsce, ale ma dobre opinie w UK. Jesli nic innego nie wymyslisz, warto pewnie sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mozesz sprobowac w UK - zagadac z Ianem Godneyem, godspeedbrakes.co.uk, i z pewnoscia dorobi Ci brakujace czesci.

 

hej, właśnie chodzi mi o to aby to były seryjne części- w końcu jest to element składowy zestawu i zapewne można tez kupić oddzielnie, tak jak gumki do zacisku, blaszki, odpowietrzniki itp

 

Wiem że można dorobić, ja jednak nie chcę żadnych kombinacji bo później się okaże ze coś bije, obciera itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można dorobić, ja jednak nie chcę żadnych kombinacji bo później się okaże ze coś bije, obciera itp

 

Gosc tam przerabia cale zestawy hamulcowe, odnawia itp. I na zestawach do Subaru tez sie zna. Zapytac nie zaszkodzi.

 

No a tymczasem powodzenia w dobijaniu sie do przedstawicieli Taroxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc tam przerabia cale zestawy hamulcowe, odnawia itp. I na zestawach do Subaru tez sie zna. Zapytac nie zaszkodzi.

 

Oczywiście znam goodspeedbreaks.co.uk i ich produkty. Wiem że to fachowcy ale koszt wysyłki zestawu do UK, przeróbki oraz odesłanie tego do PL może przekroczyć wartość takiej inwestycji :sad:

No a tymczasem powodzenia w dobijaniu sie do przedstawicieli Taroxa :)

 

Po prostu pomyślałem sobie że jak będę kupował tarcze to mógłbym kupić o rozmiar większe :wink:

 

Niestety patałachy mieli nawet problem z klockami, całe szczęście są firmy które radzą sobie o XXL lepiej ( :mrgreen: ) i nie jest dla nich problemem ściągniecie klocków CL pod mój zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze kash ze masz rozwiazanie ktorego szukam do siebie.... czyli zacisk ogarniajacy 305 oraz 320-330mm...

 

moze o po prostu kup drugi komplet tarcz i klockow a adapter ktos Ci dorobi.

 

 

 

godspeed ma w swojej ofercie zacisk 4 tloki i na stronie napisal ze do wyboru, tarcza 305 lub 330... tylko nikt nie wie co to za zacisk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiekszosc zaciskow ma jakis tam zakres srednic tarcz, z jakimi moga pracowac.

Reszta to odpowiednie osadzenie zacisku - przynajmiej tak jest np. w przypadku Wilwoodow sadzac po ich dokumentacji - nie sadze, by mialo byc szczegolnie inaczej w przypadku pozostalych.

 

Zreszta, skoro seryjne zaciski Subaru po odsadzeniu mozna "ozenic" z tarczami 335mm - to w czym problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiekszosc zaciskow ma jakis tam zakres srednic tarcz, z jakimi moga pracowac.

Reszta to odpowiednie osadzenie zacisku - przynajmiej tak jest np. w przypadku Wilwoodow sadzac po ich dokumentacji - nie sadze, by mialo byc szczegolnie inaczej w przypadku pozostalych.

 

Zreszta, skoro seryjne zaciski Subaru po odsadzeniu mozna "ozenic" z tarczami 335mm - to w czym problem? :)

 

 

w zacisku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze o po prostu kup drugi komplet tarcz i klockow a adapter ktos Ci dorobi.

 

samym adapeterm sie nie przejmuję, bardziej martwi mnie dzwon tarczy.

 

A po zdjeciu, biorac pod uwage jego mase, moze byc takze fantastyczna bronia zaczepna, jak i obronna Zwlaszcza miotany

 

hehe bez kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...