Skocz do zawartości

Czy to ABS i dlaczego?


georg_drugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie dziękuję za życzenia urodzinowe :grin: .

A teraz co mnie dopadło. Dziś musiałem wyjechać ze śniegu i oczywiście pomęczyłem napędy. Pulsacyjnie dawałem gazu i w pewnym momencie zapaliła się kontrolka ABS-u. Po pewnym czasie doszedł zapach jakby palonej gumy (oleju?). Kilka dni wcześniej przy podjeździe pod górkę, gdy wszystkie koła mieliły, też zapaliła się kontrolka ABS-u. Forek powoli wjechał na szczyt. Ma kto może sugestie o co biega.

PS Jakby co to nie mam ESP, TSC, EDB i innych wymysłów. To stary Forek. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy czyjnik ABS a pierscien dostał się snieg lub lód. Stworzył on izolacja przez ktory nie dostają się impulsy. Powinno wystarczyc oczyszczenie czujnika lub tak jak kolega radził wstawienie do ciepłego miejsca. Jak snieg się stopi bedzie OK.

W Subaru nie zdaża sie to czesto, ale w Peugocie przerabialem to bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

citan masz rację. Właśnie chciałem dodatkowo wyjaśnić, że kontorlka ABS sama gasła po ustaniu stresującej :lol: sytuacji. Tylko czy tak powinno być? Przecież nie naciskałem hamulca.

PS Zeszłej zimy nie przytrafiło mi się to, więc myslałem, że coś padło i stąd moje pytanie. Do tej pory kontrolkę ABS widziałem tylko przy zapalaniu.

Aha jeszcze jedno. Zanim ta kontrolka nie zgaśnie hamulce są bez ABS, ale to chyba noramlne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...