Jump to content

Legacy z USA 2005-

Guest SOSNAMARCIN

Recommended Posts

Guest SOSNAMARCIN

Witam wszystkich, chcę kupić Legacy 2005- automat , proszę użytkowników jak to się sprawdza , proszę o opinie na ten temat będę wdzieczny.

Witam

Ja osobiście polecam mam Legacy 2.5 2004 w automacie i nie narzekam skrzynie tip-tronic czyli jest możliwość opcji sport-gdzie wskazówka obrotomierza prawie zamyka skale i dopiero wtedy skrzynia włącza następny bieg jak również samemu można zmieniać biegi poruszając lewarek do przodu bądź do tyłu.Jedyne co jest dziwne to to że skrzynia w tej wersji ma tylko 4 biegi a w wersjach mocniejszych bądź nowszych można już chyba dostać wersje 5 biegową.ogólnie jest wygoda jest ok jedyne co może być minusem to to że skrzynia nie jest mistrzem w prędkości zmiany biegów.

automat to złoty wynalazek, ale faktycznie ten made by subaru nie jest demonem szybkości. Co do sekwencji - w moim mam takie guziki na kierownicy zmieniające biegi, ale korzystałem z tego może ze 3 razy, powodowany czczą ciekawością - nie czuję by to jakoś usprawniało jego pracę - poza faktycznym ciągnięciem obrotów do odcięcia.

Wielki minus automatu to spalanie - w subaru jakieś 1,5-2 litry wyższe niż w manualu.

Moim zdaniem te guziki w kierownicy to super sprawa, nie jestem zwolennikiem automatów ale możliwość przełączania biegów bez odrywania rąk od kierownicy to złoty środek między wygodą automatu i wygodną zmianą biegów w dowolnej chwili. Pierwszy raz jazda automatem dała mi sporo frajdy. Osobiście - polecam:)