Jump to content

Zimówki, a niezimowy zapas

Niedźwiedź

Recommended Posts

Hej,

za jakiś czas mam zamiar wybrać się na snowboard do Austri. Jechać będę na zimówkach (dosyć oczywiste), ale na zapasie jest jakiś geolander. I to dodatkowo w innym rozmiarze - zimówki 205/60/16, zapas 215/60/16. Czy w razie konieczności zmiany koła założenie zapasu niezimowego (nie wiem czy czasem ten Geo nie jest m+s) jest ok czy nie ok - wiem że dla prowadzenia auta to fajnie nie jest, ale bardziej pytam o kwestię techniczną - czy coś "nie poleci"? Co do różnic rozmiaru - czy wystarczy zmniejszyć ciśnienie w GEO tak żeby "pi razy oko" koło miało tą samą średnicę co reszta w innym rozmiarze?

PZDR

nie dajmy się zwariować, jak przejedziesz kilka, czy kilkadziesiąt km na innym rozmiarze to dyfra nie zniszczysz, wszak np. w moim aucie subaru daje dojazdówkę, więc raczej wie co robi. Inna rzecz - kiedy ostatnio gumę złapałeś (zwłaszcza w trasie)?;)

nie dajmy się zwariować, jak przejedziesz kilka, czy kilkadziesiąt km na innym rozmiarze to dyfra nie zniszczysz, wszak np. w moim aucie subaru daje dojazdówkę, więc raczej wie co robi. Inna rzecz - kiedy ostatnio gumę złapałeś (zwłaszcza w trasie)?;)

ostatnio to...nigdy. :wink:

Niedżwiedż Z takimi rozmiarami nie da się na lodzie przekroczyć 20km/h . Całą drogę będziesz jechał w poślizgu , którego nie da się kontrolować . Samochód jest nieobliczalny . Raz przyczepność ma przód , a raz tył . Kilka kilometrów po płaskim przejedziesz , ale pod górę nie da rady . Też tak kiedyś złapałem gumę .

W automacie można odłączyć tył , ale w manualu to trochę gorzej . Kiedyś zapomniałem , że trzeba zmienić rozmiar zapasu . Na podjeżdzie pod stromą górę straciłem ciśnienie w oponie - z innym rozmiarem jednej opony nie chciał ruszyć :shock: To było gdy popadała mżawka na mocno zmarznięty asfalt . Ktoś mi pomógł zanieść oponę do gumiarza i dało radę wjechać - byłem jedyny , który wyjechał z Mogielnicy pod górę tego dnia :mrgreen:

Dyfer faktycznie dłużej wytrzymuje, niż wiskoza :mrgreen:

Swoja drogą ciekawe ile osób tak robi

Ja mam na zapasie zimówkę cały rok, ale to nie było działanie celowe :wink: .