Skocz do zawartości

Subaru a instalacja gazowa


jaroslaw

Rekomendowane odpowiedzi

witam . właśnie kożystając z waszych opini i doświadczeń załozyłem gaz do forestera .

Po pierwszych próbach jest ok. ciągnie jak na benzynie . Zadnej różnicy nawet przejście niezauważalne . koszt 4400 zużycia gazu jeszcze nie znam podam wam dopiero po 4 tankowaniach . Mam tylko jeden problem na wolnych obrotach szarpie na gazie jak i na benzynie nierówna praca .Mechanior od gazu mówi że sie to wyrówna po paru jazdach , ale mnie się wydaje że coś sknocił Będę reklamował ,bo to trochę wnerwia . Może ktoś z was wie dlaczego tak nierówno chodzi na wolnych obrotach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A przed montażem instalacji były takie objawy na benzynie??

 

Po montażu instalacji w moim forysiu, na drugi dzień chciałem ją sciągać własnie ze względu na nierówną pracę... zdaje się, że pisałem już o tym. Chodził nierówno na biegu jałowym i w zakresie obrotów 1000-2500 czyli jazda miejscka spokojna.... upierdliwe jednym słowem.

 

Podjechałem na regulację i dopiero przyznali się, że nie wiedzieli jak sie ustawia to pod turbo.

Ustawili ciśnienie ... i tutaj nie mam pojęcia na czym... na listwie lub na mieszalniku czy cos w tym stylu. Od tej pory jest gicio.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed zainstalowaniem wzsystko było ok. może to faktycznie kwestia regulacji
Ale kwestia regulacji czego? Jesli przed instalacją na benzynie było dobrze a teraz pracuje nie równo to instalator moze dał ciała i coś popaprał ... w tych silnikach raczej nic sie nie reguluje bo steruje nimi komputer. Tam nie ma śrubek czy pokreteł do regulacji. Jedynie co mozna dostosować to komputer od gazu i ew. cisnienie w reduktorze ale przeciez problem istnieje na benzynie .... więc ja był tego instalatora męczył bo pewnie coś popieprzyli !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . korzystając z waszych doświadczeń i rad założyłem gaz do forestera 2l t . Wszystko jest ok. ciągnie jak na benzynie żadnej różnicy przejscie nie zauważalne . spalania jeszcze nie znam mam go dopiero od 2 dni . jest to bigaz . Jest tylko jeden problem nie chodzo równo na wolnych obrotach na gazie jak i na bęzynie . mechanior mówi zę to przejdzie ,ale mnie sie wydaje że on coś spartolił . Może ktoś z was wie co może być tego przyczyną POZDRAWIAM

 

Jarosław już w trzech miejscach znalazłem twoją wiadomość.

 

Jeżeli to instalacja bigas to na pewno będzie samochód jeździł OK.

Na pewno musisz jeszcze przyjechać do warsztatu po około 1000 km na sprawdzenie instalacji. (myślę, że to kwestia doregulowania)

Czasami, jeżeli świece mają duży przebieg i popracują trochę na gazie, zaczynają nie przepalać.

 

Pozdrawiam,

Jako

 

PS

Skąd jesteś? (może być na priva)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Legacy 93 2,2 automat.Założyłem instalację gazową 3 m-ce temu.Jak na razie jest ok.Jednak zauważyłem jedną prawidłowość.Jak jest rezerwa paliwa lub gazu,zapala się "chek engine".Po uzupełnieniu, problem znika.Ogólnie polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za duzo tych tematów o LPG?

Wbijcie sie w ten co ma więcej stron, a te do wykasowania.

 

Nie to abym był wrobgiem LPG ale tak średnio 3 tematy na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście panowie trochę przeginacie. Prosiłbym o nie zakładanie 15 wątków na ten sam temat. O gazowni można mnóstwo w archiwum znaleźć.

 

 

Ja się osobiście nie dziwię że auto źle chodzi na benzynie ze zweżką w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się osobiście nie dziwię że auto źle chodzi na benzynie ze zweżką w dolocie.

 

Sekwencja nie ma zwęzki w dolocie :wink: sory nie mogłem sie powstrzymać

 

hie hie hie

 

Z posta nie wynika że to sekwencja. Jeżeli tak to musieli zepsuć coś w elektronice silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...