Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2010


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jego wypowiedź wogóle nie pasuje mi do tego co widać na filmie

 

"- Ciężko powiedzieć, jak to się stało - mówi Paweł Hankiewicz. - Ta partia była bardzo przewidywalna i dość prosta. Jechaliśmy szóstkowy lewy, taki bardzo szybki. Za tym lewym była krótka prosta, 80 metrów i hamowanie do lewej trójki. Zupełnie nagle, nieprzewidywalnie, po prostu nas postawiło. Jednym bokiem odwróciliśmy się na drugi i polecieliśmy totalnie prosto, całą szerokością samochodu, równo drogą jechaliśmy na zewnątrz. Tam stał dom, niestety...

 

Nie wiemy, co się wydarzyło. Nie popełniliśmy żadnego błędu. Nie było to za wczesne hamowanie z jakimś poślizgiem. Po prostu, nagle odkleiło, wylecieliśmy - i koniec."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, dużo za szybko i nie dohamował się, poza tym bardzo prawdopodobne jest że miał różną przyczepność na kołach lewych a prawych. Na filmie tego nie widać ale na zdjęciach owszem. Ale nieeeeeee, nie popełniliśmy żadnego błędu. Skoro wydzwoniłem to znaczy że coś zaje...... i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to nie nagle "tył się odkleił" tylko zdjął gwałtownie nogę z gazu a momencie jak lewymi kołami ciął na mokrej trawie.... ale trudno cokolwiek powiedzieć... :( choć wydaje mi się, że nawet bez tego było zdecydowanie za szybko... dobrze że nic poważniejszego nikomu się nie stało. Nie tylko załodze, ale też facetowi który uciekł za róg domu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję to walczył o tytuł? Możliwe więc, że tak jak wielu - po prostu nie wytrzymał ciśnienia...

Też tak sądzę, ale Hankiewicz jest innego zdania:

"Wyniki pierwszego oesu nie wpłynęły na naszą jazdę. Jechaliśmy zupełnie na luzie, swoim tempem. W pierwszym oesie nie upatruję żadnego problemu."

Napewno on wie lepiej, my możemy tylko spekulować, tyle że ja w to nie wierzę.

 

wg mnie to nie nagle "tył się odkleił" tylko zdjął gwałtownie nogę z gazu a momencie jak lewymi kołami ciął na mokrej trawie....

Właśnie tak to widzę.

 

choć wydaje mi się, że nawet bez tego było zdecydowanie za szybko...

Otóż to. Z prędkości około 140km/h na tej drodze nie był w stanie dohamować się do tego zakrętu na tak krótkim odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrisro, no właśnie. Tyle że to takie gdybanie. Tobie jako zawodnikowi na pewno łatwiej ocenić, czy było za szybko, czy popełnił błąd, czy mógł się z tego uratować. Ja za to pewnie w takiej sytuacji bym schował twarz w dłoniach i zaczął krzyczeć jak mała dziewczynka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, ale jak dla mnie to się przestraszył bo było ewidentnie za szybko i zapiął bloki. Czyżby błąd w opisie? A może zapomniał, że jest mokro, początek odcinka - opony zimne. Zależy też na czym jechał czy na medii czy na dociętym slicku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, ale Hankiewicz jest innego zdania:

"Wyniki pierwszego oesu nie wpłynęły na naszą jazdę. Jechaliśmy zupełnie na luzie, swoim tempem. W pierwszym oesie nie upatruję żadnego problemu."

Napewno on wie lepiej, my możemy tylko spekulować, tyle że ja w to nie wierzę.

 

opis sie zgadza za wyjatkiem tego ze zamiast w lewy 3 to mila sie zlozyc w prawy 3 , postawilo go zaraz na wyjsciu z tego 6'tkowego i przez to zamiast sie shamowywac na tej 80 prostej to sie ratowal co opoznilo hamowanie , a ze przy tej predkosci sekunda zwloki przekada sie na dobre metry to zanim juz opanoal auto bylo juz dozo za pozno, a potem zabrako zimnej krwi zapil bloki i poszedl jak szmata , oczywiscie latwo sie mowi siedzac przed klawiatura :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...