Skocz do zawartości

stuki w silniku


Kapitan

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem, cos mi stuka z prawej stony silnika.Tak jakby cos chrobotalo i sie nasila. moze macie pomysl co moglo sie stac?Pozdrawiam

 

Nie da sie tego zdiagnozowac na odległość, proponuje jednak aby auta nie odpalac i laweta , do kogoś kto sie zna :cool: . Ja moge podjechać do Ciebie w tygodniu jak bede do Krakowa leciał, mam prawie po drodze, to moge to osłuchac :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, a co zrobic jak u mnie costam trochę postukuje w silniku ale jak jest zimny + po jakiejs minucie od odpalenia zaczyna trochę jakby na niebiesko kopcić i przez parę minut tak jest(taka niby para ale z odcieniem jednak olejowym). Przejmować się tym czy olać ? W sensie czy mogę to zostawić do przyszlego roku czy czempredzej gnac na serwis ? I czy w forkach my03 2.0 XT robi się coś takiego jak regulacja zaworów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie z dosc grubej rury - ktorego wiekszosc uzytkownikow woli unikac, ale chyba najlepsze, bo najwiecej wyjasni.

 

Powodzenia

 

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 8:19 am ]

carfit, a co zrobic jak u mnie costam trochę postukuje w silniku ale jak jest zimny + po jakiejs minucie od odpalenia zaczyna trochę jakby na niebiesko kopcić i przez parę minut tak jest(taka niby para ale z odcieniem jednak olejowym). Przejmować się tym czy olać ? W sensie czy mogę to zostawić do przyszlego roku czy czempredzej gnac na serwis ? I czy w forkach my03 2.0 XT robi się coś takiego jak regulacja zaworów ?

 

A to nie jest tak, ze masz lekki piston slap i zanim sie wszystko rozgrzeje i tloki "nabrzmieja" przeciekajacy do komory spalania olej powoduje niebieskawy odcien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, ze masz lekki piston slap i zanim sie wszystko rozgrzeje i tloki "nabrzmieja" przeciekajacy do komory spalania olej powoduje niebieskawy odcien?

 

Wiesz co - nie znam sie na tym ale moze tak być. Tyle ze wydaje mi się ze kiedyś stukalo ciszej i mniej kopcilo. Ale moze to tez dlatego ze bylo cieplej na dworze. Ale czyli generlanie przy zalozeniu ze to to to mogę z tym jezdzic, co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...