Skocz do zawartości

Pytanie od Piter'a [przeniesione bo rozpoczyna nowy watek]


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie w Polsce Impreza WRX sprzedawana była (i jest) wyłącznie w 4 kolorach: błękitnym, czarnym, srebrnym i czerwonym. Musicie Państwo przyznać, że nie jest to oferta jeśli chodzi o kolorystykę szczególnie bogata. Brakuje mi np. granatu, ciemnoczerwonego (wiśniowego), białego, grafitu....Wiem, że jak bardzo bogata byłaby oferta importera, zawsze znajdzie się malkontent taki jak ja, który będzie chciał więcej. Mimo to, dopominam się szczególnie o wprowadzenie do oferty granatu. Mój przyjaciel, mieszkający na stałe w Szwajcarii ma WRX'a kombi po lekkim tuningu właśnie w granacie. Miałem przyjemność jeździć tym autem i właśnie ten kolor najbardziej mi odpowiada, tym bardziej, że jest dość rzadki w Polsce. Tak samo jest z WRX'em STI. A gdzie czarny i srebrny?

Poza tym, ów wspomniany przyjaciel zapłacił w szwajcarskim salonie za swojego WRX'a w przeliczeniu na złotówki ok.110 tys. a zarabia dużo więcej niż ja !!! Oczywistym jest, że wygórowana cena w Polsce nie obciąża w 100 % importera, a w dużej (bardzo dużej ) mierze rząd i stawki celno-podatkowe. I tu mam pytanie, czy coś już wiadomo, czy i jak zmienią się ceny Subaru po akcesji do UE oraz czy zanosi się na obniżenie stawki podatkowej na auta produkowane w Japonii, no i wreszcie, czy może Subaru myślało o uruchomieniu produkcji w Europie, np. w Polsce z przeznaczeniem na rynek unijny i generalnie europejski. Przecież duża część aut Subaru trafia właśnie tu, szczególnie do Szwajcarii, Niemiec, Francji, no i oczywiście na łono naszej cudownej ojczyzny.

Pozdrawiam serdecznie

Wielkopolanin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na samym początku przepraszam, że się wtrącam Dyrekcji, chociaż nie do końca - kwestię kolorków zostawiam :)

A jeśli chodzi o podatki - nie wiem jak się sprawa ma w Szwajcarii ( sądząc po cenie to jest tak jak w UE ). W UE stawki podatkowe wynoszą 10%, w Polsce 35% ... po przystąpieniu do Unii ma się to zrównać.

Nawet jeżeli polski rząd będzie zwlekał jeszcze jakis czas obniżenie podatku, zostaje nam możliwość kupna samochodu w krajach UE ( no przecież będziemy już członkami ... a przy okazji będzie można auto przetestować na normalnych drogach :twisted: )

 

Pozdrawiam

Wojtek R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Na wstępie chcieliśmy poinformować, że niestety nie mamy wpływu na wysokość poddatków i ceł w Polsce :( .

Podobnie nie jest w naszej gestii zmina relacji zarobków Wielkopolanina w stosunku do przyjaciela w Szwajcarii :wink:

Przejdźmy więc do tematów dotyczących nas bezpośrednio:

"Oczywistym jest, że wygórowana cena w Polsce nie obciąża w 100 % importera..." . Drogi Wielkopolaninie - Istotnie ceny w Polsce i Szwajcarii są zupełnie inne. Przeliczenie cen detalicznych w Szwajcarii, z uwzględnieniem podatków i ceł w posce daje następujący wynik:

WRX STI

Cena (ChF) 38900 49200

Cena net 36152,41636 45724,90706

Przelicznik 2,7 2,7

Cena net zł 97 611,52 zł 123 457,25 zł

Cło (35%) 34 164,03 zł 43 210,04 zł

Cena z cłem 131 775,56 zł 166 667,29 zł

Akcyza (3,1%) 4 085,04 zł 5 166,69 zł

Z cłem i akcyzą 135 860,60 zł 171 833,97 zł

VAT (22%) 29 889,33 zł 37 803,47 zł

Cena detaliczna 165 749,93 zł 209 637,45 zł

 

Czujemy się w pełni odpowiedzialni za to, że ceny w Polsce są aż o tyle nizsze (WRX ok.21.700 zł, STI ponad 33.000 zł) :wink:

Czujemy się także w pełni odpowiedzialni za to, że ceny te zwierają już w sobie szkolenie w SJS. I składamy w tym miejscu podziękowanie FHI (Fuji Heavy Industries) za obniżenie cen fabrycznych, koncernowi Emil Frey AG za udostępnienie całej logistyki po kosztach własnych, a szczególnie naszym zaangażowanym dealerom, których marże mają się absolutnie nijak do obowiązujących w UE czy w Szwajcarii. Tylko w ten sposób mozliwe jest utrzymanie aktualnego poziomu cenowego pomimo pazerności naszego kochanego rządu !

 

Co będzie po przystąpieniu do UE - ruchy cen WRX i STI nie będą wielkie. Kalkulacja wykonana na podstawie powyższych cen Szwajcarskich z uwzględnieniem cła na poziomie 10% i aktualnych kursów walut daje rezultat w postaci 135.000 dla WRX (= - ok. 10.000) i 170.000 dla STI (= - ok. 6.000 zł). Nadzieja na zmianę ceł jest uzasadniona (unia celna), na zmianę podatków niestety nie (podatki pozostają sprawa nacjonalną).

 

Wojtku: zakup w UE (po przyłączeniu Polski) będzie oczywiście możliwy, lecz rejestracja w Polsce będzie i tak wymagała uiszczenia podatków :(

Finansowo - podobnie jak obecnie - nie będzie to miało sensu ( a jeżdżenie na obcych "blachach" pozostanie niedozwolone).

 

I jeszcze co do kolorów: STI jest dostępny także w kolorze czarnym, srebrnym i białym - krytykę w tym punkcie odrzucamy jako nieuzasadnioną. Kolor granatowy aktualnie nie jest dostępny ani dla STI, ani dla WRX. Oznacza to, że nie jest dostępny ani w Polsce, ani gdzie indziej w Europie. Szwajcaria czasem zamawia limitowane serie w innych, niz standard kolorach - dla nas ze względu na znacznie mniejszą sprzedaż taka droga niestety nie jest możliwa :(

 

Łączymy pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc wszystko jasne jak słońce ... dziękuje za wyczerpującą odpowiedz ... szok nie mam dalszych argumentów do rozmowy :wink: . Mozemy miec tylko nadzieje ze obnizom z 35% na 10% tak jak w UE :roll:

AAa jesli chodzi o SJS to jest on "dołączany" do kazdego Subaru ??

 

Pozdrowienia

Wojtek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

SJS jest standardowym "wyposażeniem" wszystkich Imprez WRX i STI :)

Co do innych modeli - jeszcze nie, aczkolwiek rozważamy mozliwość wprowadzenia takiego rozwiązania (może po oczekiwanej obniżce ceł)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jeśli Subaru obsługuje swoich klientów tak jak Forum swoich forumowiczów, to aż chce się być właścicielem auta tej marki !!! Myślę, że odpowiedź Dyr. można skomentować "wilk syty i owca cała", ponieważ nie zaprzeczył Pan, iż statystyczny góral szwajcarski z Gryzonii idzie do salonu, zostawia w przeliczeniu na zł 100 tys i wyjeżdża nowiutkim, błękitnym WRX'em. Dokupił sobie jeszcze spoiler a'la WRC i quickschift, kompletny sportowy układ wydechowy (np.Devil tudzież Supersprint), sportowe zawieszenie, wzomcnione hamulce....no dobra..starczy tego dobrego....i wyjeżdża na autostradę, na której nie pojedzie szybciej niż 130 KM/h, bo przecież jest Szwajcarem; do czego zmierzam? w Polsce za tę samą przyjemność napalony na takie subaru wielkopolanin musi zapłacić "trochę" więcej. Mam rację? No tak i kropka. Gdy jednak cenę tę obciążymy kosztami, które ponosi importer, rzeczywiście jest ona rozsądna. Szkoda jednak, że SIP nie może zarobić więcej, a wielkopolanin zapłacić mniej. Mamy jednak winnego - rząd. Coś tak czuję jednak, że winny pozostanie bezkarny w tym przypadku.

Ale przecież.... wszystko drożeje, a WRX'y wg najnowszego cennika potaniały. To krok w dobrym kierunku, ale co ja będę uczył księdza pacierza !!! Niemniej jednak, gdyby WRX kosztował 100 tys. zł to stanowiąc silną konkurencję cenową dla wielu niedorastających mu do pięt samochodów, sprzedawałby się nieporównywlnie lepiej, sam bym kupił jednego, a tak cena w granicach 150 tys jest dla mnie zaporowa i pozostaje zbieranie zaskórniaków na używanego. Tak też zresztą robię i na wiosnę kto wie??

co jeszcze?, aha...Nie wiedziałem, że STI jest w tak bogatej gamie kolorystycznej, to się ceni. Tylko gdybym miał dzisiaj kupić właśnie Sti, to nie mam pojęcia którego bym wybrał...

Czy to jest tajemnica handlowa, czy Dyr. może się pochwalić, ile w 2001 i 2002 SIP sprzedało Imprez WRX i STI. Jestem po prostu ciekaw, ile ich jeździ po Polsce...

Aha, czy zanosi się na klub posiadaczy Subaru pod patronatem SIP. Wstyd przecież, żeby nie było w Polsce klubu z prawdziwego zdarzenia.

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki za wyjaśnienia

wielkopolanin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Przy cenach detalicznych rzędu 100.000 zł z całą pewnością można sprzedać zdecydowanie więcej Imprez WRX. Ponadto, w toku sprzedaży bezcłowej zapewne sprzedalibyśmy 90% dostaw europejskich, a klienci za Szwajcarii, niemiec, Francji itd. tworzyli by na naszym przedprożu kolejki podobne do tych po mięso z początku lat 80-tych :D .

Liczę, że ok. po miesiącu takiej działalności ogłosiło by bankructwo, a dyrekcja zwróciła by się do pt. forumowiczów z prośbą o przysyłanie paczek do zakładu karnego :cry:

Niestety prawa ekonomii są nieubłagane - możemy utrzymywać b. niskie koszta własne, ale dopłacać do interesu nam po prostu niewolno.

Przy okazji pragniemy zauważyć, że zmodernizowana Impreza pomimo poprawy parametrów (wątek: osiągi nowej Imprezy) sprzedawana będzie po tej samej cenie.

Co do Klubu Subaru - jest w trakcie przygotowania. Niniejsze forum jest pierwszą "jaskółką" syganalizującą nasze zamiary, a jednocześnie umożliwiającą wymianę poglądów przyszłym (jak mamy nadzieję !) klubowiczom.

Dane co do sprzedaży Imprezy STI nie są absolutnie tajemnicą. Do chwili obecnej mieliśmy przyjemność przekazać naszym szanownym klientom 35 Imprez STI (z tego 1 czarna, 1 srebrna i 33 niebieskie), 6 zamówień czeka aktualnie na realizację.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Drogi Wielkopolaninie - poszukiwanie lekko używanej Imprezy WRX najlepiej zacząć właśnie od sieci dealerskiej, lub bezpośrednio od Subaru Import Polska. Zdarzają się b. interesujące okazje, np. gdy prawie nowy samochód jest oddawany w rozliczeniu za mocniejszą, lub nowszą wersję (np. WRX w rozliczeniu za STI itp.). Również nasza firma w najbliższych dniach będzie przejmowała WRX-a z minimalnym przebiegiem i prawie nową rejestracją na tej zasadzie. A może to jest właśnie to :wink:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień to dość kiepski czas na kupowanie auta, no...chyba że Imprezy, ale szczerze wątpie, żeby Dyrekcja mimo całej swej życzliwości dla forumowiczów zaproponowała mi prawie nowego WRX za 80 tys. Więcej na dzień dzisiejszy wyłożyć nie moge, kredytem też nie chce się obciążać. Szczerze więc wątpię, że ubijemy interes, w każdym razie w tym przypadku. Dzięki za propozycje.

Jak zwykle mam pytanko. Na forum ogólnym w temacie "SJS - czy ktoś brał udział?" jest fotka ze szkolenia. Pierwsza z lewej Impreza jest, o ile mnie oczy nie mylą, wiśniowa. To chyba nie jest ten brzydki czerwono-różowy, który jest w ofercie. Są na niej naklejki Subaru Polska, duży spoiler itd. mniejsza o szczegóły, co to za kolor? Podoba mi się...bardzo mi się podoba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Obrażona dyrekcja ? :shock:

Absolutnie nie - dyrekcja z zasady, się nie obraża 8)

A już na pewno nie za określenie koloru jako brzydki. W końcu ocena koloru jest sprawą czysto subiektywną i jako taka z zasady nie podlega zasadom racjonalnym.

Ostatnio istotnie wykonałem małą podróż (ok. 3.000 km), lecz w sprawach służbowych - stąd opóźnienie w odpowiedzi. Przy tej okazji miałem okazję docierać naszego STI na niemieckich autostradach (bez sprawdzania prędkości maksymalnej, bo: 1. Auto jeszcze za młode; 2. opny zimowe mają ograniczenie prędkości do 240 km/godz).

WRX za 80 tysięcy istotnie nie jest łatwy do kupienia. Mieliśmy ostatnio czerwonego WRX-a (czerwonego, nie różowego :) ) za 90, ale jest już zadatkowany (no chyba, że klient wpadnie w kłopoty finansowe, czego Mu nie życzymy !). Ponadto mamy prawie nowego WRX-a (zamiana na STI) w kolorze niebieskim (duży spojler, opony zimowe, alarm, przebieg coś ok. 2000km ! etc), ale za ok 120. Jak coś interesującego wpadnie nam w ręce - damy w tym miejscu znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, tylko, że na tym akurat zdjęciu kolor jest co najmniej dziwny, podejrzewam, że to jest wina śniegu, który troche zniekształca...

Widziałem gdzieś niedawno na ulicy czerwonego WRX'a i wyglądał naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Oficjalnie w Polsce Impreza WRX sprzedawana była (i jest) wyłącznie w 4 kolorach: błękitnym, czarnym, srebrnym i czerwonym. Musicie Państwo przyznać, że nie jest to oferta jeśli chodzi o kolorystykę szczególnie bogata. Brakuje mi np. granatu, ciemnoczerwonego (wiśniowego), białego, grafitu....Wiem, że jak bardzo bogata byłaby oferta importera, zawsze znajdzie się malkontent taki jak ja, który będzie chciał więcej. Mimo to, dopominam się szczególnie o wprowadzenie do oferty granatu. Mój przyjaciel, mieszkający na stałe w Szwajcarii ma WRX'a kombi po lekkim tuningu właśnie w granacie. Miałem przyjemność jeździć tym autem i właśnie ten kolor najbardziej mi odpowiada, tym bardziej, że jest dość rzadki w Polsce. Tak samo jest z WRX'em STI. A gdzie czarny i srebrny?

Poza tym, ów wspomniany przyjaciel zapłacił w szwajcarskim salonie za swojego WRX'a w przeliczeniu na złotówki ok.110 tys. a zarabia dużo więcej niż ja !!! Oczywistym jest, że wygórowana cena w Polsce nie obciąża w 100 % importera, a w dużej (bardzo dużej ) mierze rząd i stawki celno-podatkowe. I tu mam pytanie, czy coś już wiadomo, czy i jak zmienią się ceny Subaru po akcesji do UE oraz czy zanosi się na obniżenie stawki podatkowej na auta produkowane w Japonii, no i wreszcie, czy może Subaru myślało o uruchomieniu produkcji w Europie, np. w Polsce z przeznaczeniem na rynek unijny i generalnie europejski. Przecież duża część aut Subaru trafia właśnie tu, szczególnie do Szwajcarii, Niemiec, Francji, no i oczywiście na łono naszej cudownej ojczyzny.

Pozdrawiam serdecznie

Wielkopolanin

 

Szanowny Piter'aerze, brak "granatów" w ofercie Subaru, nie powinien cię dziwić. HIV....tfuj FHI nie zajmuje się produkcją broni.

 

Siwy

Ps. Posiadam na składzie trzy przeciwpiechotne odłamkowe - cena do uzgodnienia plus VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grnaty obowiązuje stawka 0%. Ale faktura mósi być vatowska.

Cena wyjściowa to pińć złotych od bombki.

 

Czy szanowny Pan życzy sobie katalog ??? wszyskich trzech granatów ??

 

Zamówienia proszę przesyłać na adres :

Adolf Osama Siwy Laden Husajn korporejszyn S.A. Mery Krysmes HO HO

Pierdziszewo ul. Feliksa Dzierżyńskiego 666

i - mail : małpa@małpa.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...