Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Do znawców, tematu, czy głośnik,130mm zagra gorzej niż 165? Jedyne dystanse jakie udało mi się znaleźć do newage w UK to plastikowe, redukujące średnicę do 130mm.

Na chwilę obecną wymieniłem fabryczne radio na Pioneera AVH-4400 i już dźwięk poprawił się bardzo znacząco. W weekend w bagażniku zagości skrzynia Rockforda. Pozostanie właśnie kwestia głośników przednich, więc czy brać 130-ki czy koniecznie 165-ki i jakie? Dodam, że zamierzam je podpiąć bezpośrednio pod radio.

takie coś udało mi się znaleźć

http://www.ebay.co.u...=item27cd105748

 

http://www.ebay.co.u...=item27c942eaf9

 

Proszzz o radę :)

 

dobra 13 może być minimalnie szybsza od 16tki, ale generalnie jak masz miejsce to kup 16tki

chociaż pod samo radio to i tak wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra 13 może być minimalnie szybsza od 16tki, ale generalnie jak masz miejsce to kup 16tki

chociaż pod samo radio to i tak wystarczy...

Co zagra najlepiej w takim razie? Czy moje propozycje są ok, która lepsza, a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pomyłkę, miało być Subaru - ISO, a nie din. Fabryczne radio ma złącze stosowane chyba tylko w Subaru, a inne radia mają z reguły złącza ISO. Można kupić taką przejściówkę w jakimś sklepie elektronicznym albo zaglądnąć na popularny portal aukcyjny, ceny od 5 do 20 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra 13 może być minimalnie szybsza od 16tki, ale generalnie jak masz miejsce to kup 16tki

chociaż pod samo radio to i tak wystarczy...

Co zagra najlepiej w takim razie? Czy moje propozycje są ok, która lepsza, a może coś innego?

 

do jakiej kwoty ?

może być zestaw 2way z 16tką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ładny komplet Proa dobrymi zwrotkami Mundorfa, ale to 16tki

cena ok 500zł-ale brak konkurencji do 1000zł

 

z tych podanych przez ciebie, to chyba jedna Focal, ma dość specyficzne brzmienie, ale konstrukcyjnie (szczególnie wyższe modele) są zrobione perfekcyjnie :rolleyes:

 

można poszukać Vify, skompletować zestaw do 800 zł

 

tyle tylko jak to gra pod radiem, to te zestawy wystarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero robię przymiarki, na razie wymieniłem radio, ale myślałem że dostanę przy tym zawału, głośniki zostawiam na cieplejszą porę bo nie mam ogrzewanego garażu. A radyjko i tak nie wmontowane do końca tak jak ma być, bo okazało się że nie zmieści się w otworze w przednim panelu :facepalm: , teraz pytanie ciąć panel czy szukać innego radyjka(1 din)? Niby prosta sprawa ale co krok to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@szamann1, hehe musi się zmieścić, nic nie tnij! :biglol:

Miałem podobne wrażenie montując u siebie. Panel montujesz na koniec, po zamontowaniu radia- będzie pasował idealnie ;)

 

Ja zamontowałem wczoraj skrzynkę i jest w końcu basowo B) . Głośniki po świętach :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie ma wyjścia, trzeba inne radyjko, to ma jakiś panel niewymiarowy i się nie zmieści, a szkoda bo fajnie wygląda i całkiem nieźle działa(mimo nazwy,a dostałem w prezencie). Mam w zamiarze wymienić głośniki na zestaw Focal PS 165, co polecicie do zasilenia tego zestawu? Może coś w 2 DIN? I pytanko czy rozglądać się od razu za jakimś wzmakiem, czy podłączyć pod samo radio? Wiem że trochu marudzę, ale mam nadzieję że będziecie wyrozumiali dla świeżo "zasubarowionego".(oj ogarnęła mnie subaromania :twisted: )

Edytowane przez szamann1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ostatecznie i tak czeka mnie montaż jakiegoś car-audio, bo oryginalne radio ze zmieniarką 6xCD trochę smutno brzmi (szczególnie jak puszczam R+), ale tymczasem spytam, czy jest jakiś sposób, żeby do fabrycznego radia z forka my.2010 podpiąć USB z muzyką? może jakieś przejściówki na AUX albo inny szczwany sposób?

sam forek i niezbędne detale tymczasowo wystarczająco przetrzepały budżet i muszę kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...