Skocz do zawartości

Nawigacja w subaru legacy model 2008


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zainstalować nawigację w subaru legacy model 2008 kombi

poszukuję schematu elektrycznego i instrukcji instalacji

znalazłem nawigację w UK, nie wiem czy bedzie OK ?

czy po instalacji nawigacji funkcje komputera pokładowego wyświetlają się na ekranie nawigacji ?

czy potrzebna jest dodatkowa instalacja ?

jakie funkcje ma taka nawigacja ? (DVD, TV itd ?)

 

urzadzenie które znalazłem to

Kenwood FGZ203ERF2

Television

Kenwood Corporation

T31-2252-75

 

Za pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

nie bedę tam wkładał ....kitu ale orginalną nawigację jaka instaluje subaru, nie chcę przerabiac elektryki z tego co się dowiedziałem to kostki do wyświetlacza i nawigacji, która bedzie pełnić np. funkcji komputera wskazującego zuzycie paliwa są te same, a kostka zasilania nawigacji jest "wolna" trzeba tylko dodać instalację do anteny GPS, instalację do czytnika DVD/nawigacji i ewentualnie wiązkę wraz z tunerem TV...

konsultowałem to z serwisem, gdzie przeglądają mi samochód nie widzą przeciwwskazań instalacji nawigacji....

W serwisie mają schemat instalacji, ale wiedza jaką dysponują w tych kwestiach jest niezbyt duża, nie mają też w tym praktyki, ale wcale mnie to nie dziwi (brak oficjalnie mapy polski)...pozatym podobno jest kilka wersji tych nawigacji ?

Z tego co wiem i jak wiem tote kenwood przy pewnych modyfikacjach pozwoli wgrać automapę.

Serwis subaru też potwierdza brak mapy polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w My08, ale w poprzednich modelach roznic wg schematu bylo sporo i nie sadze, zeby bylo to plug&play :cry: . Jak juz koniecznie chcesz miec nawigacje w miejscu schowka to poszukaj na allegro, jest ogloszenie zakladu co przerabia/instaluje navi. Jest nawet fotka OBK z odpalana automapa. Wstawiaja oni uniwersalne urzadzenie oparte na WinCe, wiec mozesz sobie dokupic praktycznie dowolna mape. Jezeli mialbys firmowy ekran to potrafia wpiac sie w oryginalna instalacje. Jak nie to moga dolozyc + box w schowek i troche kabelkow, dzieki temu jest praktycznie zerowa ingerencja w ukl elektryczny (gwarancja)

Bedzie to taniej kosztowac i bedzie wiekszy wybor map.

Ktos z forum instalowal zreszta u nich w Forku i jest zadowolny :wink:

Ja tez zastanawialem sie nad dolozeniem navi, bo mi wyswietlacz wariowal ale w koncu odpuscilem i uzywam Larka :mrgreen:

Jak szukasz schematow, to poczyta watki o manualach, powinno cos byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalację do czytnika DVD/nawigacji i ewentualnie wiązkę wraz z tunerem TV...

W MY09 dvd od navi jest wbudowane w oryginalnym radiu, co do tunera TV to nie da się takiego zabiegu przeprowadzić.

 

Z tego co wiem i jak wiem tote kenwood przy pewnych modyfikacjach pozwoli wgrać automapę.

Nie wiem czy jest sens wgrywać automapę skoro działa mapa toyoty, podobno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD od nawi niekoniecznie jest wbudowane w orginalnym radio tak jest w zestawie audio Audyssey MulteQ, w zestawie audio z SRS WOW czytnik nawigacji/DVD jest w schowku, widziałem tez pod siedzeniem pasażera, ale to nie fabrycznie. Tuner TV to akurat wiem jak podłaczyć do nawi Kenwood (tuner jest z firmy CBC... )

Mapa toyota....smutne ale to tylko drogi krajowe, wielkie miasta itd...

npisał; "...Jezeli mialbys firmowy ekran to potrafia wpiac sie w oryginalna instalacje..." to ja tez potrafię a przynajmniej robiłem w innych samochodach...

Ale teraz szukam orginalnej nawi do sybaru legacy 2008, nartwi mnie że wersja diesel nie przewiduje fabrycznej nawi, a nie mam ochoty przerabiac całej instalacji...

Więc pytam czy kostki do wyswietlacza LCD komputera pasują do fabrycznej nawigacji ?

potrzebuje schemat (porządny) elektryki do diesel

i informację dotyczaca montowanych fabrycznie urzadzeń i ich typów w legacy 2007/2008/2009

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak można zainstalować nawi fabryczną w diesel ... Działa tez komputer na display navi, a po flasch romu wyświetla kilometry i litry a nie mile i galony ... Jest tez mapa z komendami głosowymi do Subaru ( mapa Polski) szkoda tylko ze importer i serwisy niewiedzą nic w tych sprawach...

Ale jeśli się programuje i naprawia urządzenia ratujące życie to zabawa z nawi Subaru to pikuś , pan pikuś,,,,

pozdrawiam

ps jeśli ktoś potrzebuje przeprogramować zainstalować etc nawi to ja w ramach wolnego czasu i rozsądnej gratyfikacji zrobię

:cool:

792407272

rady gratis,....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tez komputer na display navi, a po flasch romu wyświetla kilometry i litry a nie mile i galony ...

Co dokładnie flash'owałeś? ROM od navi? Masz hardware navi w wersji US? Czyli coś w stylu KNA-DV3200? Mam do tego service manual ale już pewnie Tobie nie potrzebny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft od procesor grafiki FZG203ERF2 zmieniłem

 

[ Dodano: Sob Gru 19, 2009 6:57 am ]

I przeliczenia microprocesora szyny danych

 

[ Dodano: Sob Gru 19, 2009 7:09 am ]

Alechyba nie zawsze się to da zmieniać... Zależy od konkretnego modelu i typu . Modele FZG 201-205, FZG 206-209 nieco inne funkcje. Wszystkie mogą mieć dodatkowe funkcje np. Wejścia dla kamery i tunera (dodatkowa płytka). Dalsze oznaczenia to wersja regionalna i inne opcje.Pozdrawiam

ps by wiedzieć co można przestroic i zmienić software trzeba znać ozn modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

podepnę się pod temat :wink:

 

Mam na oku taki zestaw:

 

883331797

 

z Legacy MY 08 EU

 

czy podejdzie Plug&Play ( chodzi o wskazania komputera, panel klimatyzacji itp) do MY'09

 

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :cool:

 

zestaw nie ma anteny GPS - można to bez problemu dokupić :?:

 

Jesli masz dobre radio (MP3 v zmieniarka) i klimę dwustrefową w swoim Legacy to możemy sie dogadać i w dobrej cenie odkupię Twoje radyjko;)

 

mam takie z wyjściem AUX w schowku - jeżeli się zdecyduję na wymianę z pewnością się do Ciebie odezwę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena to nie problem (standard) złącze jest niekompatybilne ale być może takie mam ?

Czy bedzie ok to zależy jaki masz samochód EU/USA ?

To jest chyba Kenwood FZDA07ELEF2 a minitor FGZ2007ELF z wersji europejskiej ...

W USA są Panasonic CQ-EF1560L

jaki masz motor ? /display komputera jest skalowany (jeśli w L) do 15 lub do 30...

Z podłączeniem może być trochę zabawy bo niestety instalacja nie ma kostek do nawi....

podaj numery radia i monitora bo może mam SM ?

Ciekawe ile dałeś ? jeśli to nie tajemnica ...

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bedzie ok to zależy jaki masz samochód EU/USA ?

 

mam wersję EU 2.0 DIESEL RA HID MY'09

 

Z podłączeniem może być trochę zabawy bo niestety instalacja nie ma kostek do nawi....

 

mhm sam już nie wiem czy się w to bawić :roll:

 

Ciekawe ile dałeś ?

 

jeszcze nie kupiłem - czekam na zdjęcia z tyłu zestawu

 

cena wywoławcza na alledrogo 1800 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA są Panasonic CQ-EF1560L

jesteś w stanie wyszukać na schemacie, które nogi trzeba zlutować aby tuner wybierał co 0,1 :idea: :?: czy ta metoda już nie do takich sprzetów.. :?:

 

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 3:03 pm ]

cena wywoławcza na alledrogo 1800 PLN

tylko się nie licytujcie między sobą.. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w tym radiu panasonic tak nie można, ale mogę to konsultować z kolega ....

zmieniałem dla tego kolei elektronika niedawno soft w tuner do zestawu nagłośnienia domu ...sprzetu kupionego w USA, amerykanie przysłali soft i manual jak to zmienic...

Ja jestem informatykiem .... i to tylko moja opinia!!!

Mam serwisówki kilku Panasonic CQ-EF/ a jakie TY masz radio w Trebica ?

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 5:09 pm ]

Wersja jak moja ja podłączyłem...etapami, ale bez cięcia instalacji na kostki..(czekam jeszcez na ramke i kamerę cofania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie TY masz radio w Trebica ?

oprócz tego, że Panasonic P-141 ze zmieniarką na 6cd, mp3 i XM SAT (8 głośników + subwoofer) to nic więcej nie znalazłem - trzeba byłoby rozebrać i zobaczyć ale jakoś nie mam motywacji do prucia deski wyłącznie w celach poznawczych.. :neutral:

 

Display mam Kenwooda FGZ000UF2 (z nim chodzi navi Kenwooda KNADV3200) jeśli to coś pomoże skojarzyć z audio..

 

..(czekam jeszcez na ramke i kamerę cofania)

a co z bluetooth Kenwooda BT200 :idea: :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta navigacja. Odtwarza m.in. DVD Video. Ma dekoder DTS i inne bajery. Gdybym nie kupił wczesniej swojej navi, napewno już bym dogadywał się ze sprzedawcą. :mrgreen:

 

Tyle, ze zauwaz ze to navi z calymi bebechami od modelu 08, ktory jest inny (dwustrefowa klima), inne radio, itd. Z podpieciem mogloby byc duze problemy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...