Jump to content

Nawigacja w subaru legacy model 2008

Toni
 Share

Recommended Posts

Chciałbym zainstalować nawigację w subaru legacy model 2008 kombi

poszukuję schematu elektrycznego i instrukcji instalacji

znalazłem nawigację w UK, nie wiem czy bedzie OK ?

czy po instalacji nawigacji funkcje komputera pokładowego wyświetlają się na ekranie nawigacji ?

czy potrzebna jest dodatkowa instalacja ?

jakie funkcje ma taka nawigacja ? (DVD, TV itd ?)

urzadzenie które znalazłem to

Kenwood FGZ203ERF2

Television

Kenwood Corporation

T31-2252-75

Za pomoc z góry dziękuję

tak

nie bedę tam wkładał ....kitu ale orginalną nawigację jaka instaluje subaru, nie chcę przerabiac elektryki z tego co się dowiedziałem to kostki do wyświetlacza i nawigacji, która bedzie pełnić np. funkcji komputera wskazującego zuzycie paliwa są te same, a kostka zasilania nawigacji jest "wolna" trzeba tylko dodać instalację do anteny GPS, instalację do czytnika DVD/nawigacji i ewentualnie wiązkę wraz z tunerem TV...

konsultowałem to z serwisem, gdzie przeglądają mi samochód nie widzą przeciwwskazań instalacji nawigacji....

W serwisie mają schemat instalacji, ale wiedza jaką dysponują w tych kwestiach jest niezbyt duża, nie mają też w tym praktyki, ale wcale mnie to nie dziwi (brak oficjalnie mapy polski)...pozatym podobno jest kilka wersji tych nawigacji ?

Z tego co wiem i jak wiem tote kenwood przy pewnych modyfikacjach pozwoli wgrać automapę.

Serwis subaru też potwierdza brak mapy polski.

Nie wiem jak jest w My08, ale w poprzednich modelach roznic wg schematu bylo sporo i nie sadze, zeby bylo to plug&play :cry: . Jak juz koniecznie chcesz miec nawigacje w miejscu schowka to poszukaj na allegro, jest ogloszenie zakladu co przerabia/instaluje navi. Jest nawet fotka OBK z odpalana automapa. Wstawiaja oni uniwersalne urzadzenie oparte na WinCe, wiec mozesz sobie dokupic praktycznie dowolna mape. Jezeli mialbys firmowy ekran to potrafia wpiac sie w oryginalna instalacje. Jak nie to moga dolozyc + box w schowek i troche kabelkow, dzieki temu jest praktycznie zerowa ingerencja w ukl elektryczny (gwarancja)

Bedzie to taniej kosztowac i bedzie wiekszy wybor map.

Ktos z forum instalowal zreszta u nich w Forku i jest zadowolny :wink:

Ja tez zastanawialem sie nad dolozeniem navi, bo mi wyswietlacz wariowal ale w koncu odpuscilem i uzywam Larka :mrgreen:

Jak szukasz schematow, to poczyta watki o manualach, powinno cos byc.

instalację do czytnika DVD/nawigacji i ewentualnie wiązkę wraz z tunerem TV...

W MY09 dvd od navi jest wbudowane w oryginalnym radiu, co do tunera TV to nie da się takiego zabiegu przeprowadzić.

Z tego co wiem i jak wiem tote kenwood przy pewnych modyfikacjach pozwoli wgrać automapę.

Nie wiem czy jest sens wgrywać automapę skoro działa mapa toyoty, podobno :wink:

DVD od nawi niekoniecznie jest wbudowane w orginalnym radio tak jest w zestawie audio Audyssey MulteQ, w zestawie audio z SRS WOW czytnik nawigacji/DVD jest w schowku, widziałem tez pod siedzeniem pasażera, ale to nie fabrycznie. Tuner TV to akurat wiem jak podłaczyć do nawi Kenwood (tuner jest z firmy CBC... )

Mapa toyota....smutne ale to tylko drogi krajowe, wielkie miasta itd...

npisał; "...Jezeli mialbys firmowy ekran to potrafia wpiac sie w oryginalna instalacje..." to ja tez potrafię a przynajmniej robiłem w innych samochodach...

Ale teraz szukam orginalnej nawi do sybaru legacy 2008, nartwi mnie że wersja diesel nie przewiduje fabrycznej nawi, a nie mam ochoty przerabiac całej instalacji...

Więc pytam czy kostki do wyswietlacza LCD komputera pasują do fabrycznej nawigacji ?

potrzebuje schemat (porządny) elektryki do diesel

i informację dotyczaca montowanych fabrycznie urzadzeń i ich typów w legacy 2007/2008/2009

pozdrawiam

• 1 month later...

Jednak można zainstalować nawi fabryczną w diesel ... Działa tez komputer na display navi, a po flasch romu wyświetla kilometry i litry a nie mile i galony ... Jest tez mapa z komendami głosowymi do Subaru ( mapa Polski) szkoda tylko ze importer i serwisy niewiedzą nic w tych sprawach...

Ale jeśli się programuje i naprawia urządzenia ratujące życie to zabawa z nawi Subaru to pikuś , pan pikuś,,,,

pozdrawiam

ps jeśli ktoś potrzebuje przeprogramować zainstalować etc nawi to ja w ramach wolnego czasu i rozsądnej gratyfikacji zrobię

:cool:

792407272

rady gratis,....

Działa tez komputer na display navi, a po flasch romu wyświetla kilometry i litry a nie mile i galony ...

Co dokładnie flash'owałeś? ROM od navi? Masz hardware navi w wersji US? Czyli coś w stylu KNA-DV3200? Mam do tego service manual ale już pewnie Tobie nie potrzebny..

Soft od procesor grafiki FZG203ERF2 zmieniłem

[ Dodano: Sob Gru 19, 2009 6:57 am ]

I przeliczenia microprocesora szyny danych

[ Dodano: Sob Gru 19, 2009 7:09 am ]

Alechyba nie zawsze się to da zmieniać... Zależy od konkretnego modelu i typu . Modele FZG 201-205, FZG 206-209 nieco inne funkcje. Wszystkie mogą mieć dodatkowe funkcje np. Wejścia dla kamery i tunera (dodatkowa płytka). Dalsze oznaczenia to wersja regionalna i inne opcje.Pozdrawiam

ps by wiedzieć co można przestroic i zmienić software trzeba znać ozn modelu

• 4 weeks later...

podepnę się pod temat :wink:

Mam na oku taki zestaw:

883331797

z Legacy MY 08 EU

czy podejdzie Plug&Play ( chodzi o wskazania komputera, panel klimatyzacji itp) do MY'09

z góry dzięki za info

Na 99% bez wiekszej rzeźby. Jesli masz dobre radio (MP3 v zmieniarka) i klimę dwustrefową w swoim Legacy to możemy sie dogadać i w dobrej cenie odkupię Twoje radyjko;)

dzięki :cool:

zestaw nie ma anteny GPS - można to bez problemu dokupić :?:

Jesli masz dobre radio (MP3 v zmieniarka) i klimę dwustrefową w swoim Legacy to możemy sie dogadać i w dobrej cenie odkupię Twoje radyjko;)

mam takie z wyjściem AUX w schowku - jeżeli się zdecyduję na wymianę z pewnością się do Ciebie odezwę :wink:

Antena to nie problem (standard) złącze jest niekompatybilne ale być może takie mam ?

Czy bedzie ok to zależy jaki masz samochód EU/USA ?

To jest chyba Kenwood FZDA07ELEF2 a minitor FGZ2007ELF z wersji europejskiej ...

W USA są Panasonic CQ-EF1560L

jaki masz motor ? /display komputera jest skalowany (jeśli w L) do 15 lub do 30...

Z podłączeniem może być trochę zabawy bo niestety instalacja nie ma kostek do nawi....

podaj numery radia i monitora bo może mam SM ?

Ciekawe ile dałeś ? jeśli to nie tajemnica ...

Pozdrawiam

Czy bedzie ok to zależy jaki masz samochód EU/USA ?

mam wersję EU 2.0 DIESEL RA HID MY'09

Z podłączeniem może być trochę zabawy bo niestety instalacja nie ma kostek do nawi....

mhm sam już nie wiem czy się w to bawić :roll:

Ciekawe ile dałeś ?

jeszcze nie kupiłem - czekam na zdjęcia z tyłu zestawu

cena wywoławcza na alledrogo 1800 PLN

W USA są Panasonic CQ-EF1560L

jesteś w stanie wyszukać na schemacie, które nogi trzeba zlutować aby tuner wybierał co 0,1 :idea: :?: czy ta metoda już nie do takich sprzetów.. :?:

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 3:03 pm ]

cena wywoławcza na alledrogo 1800 PLN

tylko się nie licytujcie między sobą.. :mrgreen:

Wydaje mi się że w tym radiu panasonic tak nie można, ale mogę to konsultować z kolega ....

zmieniałem dla tego kolei elektronika niedawno soft w tuner do zestawu nagłośnienia domu ...sprzetu kupionego w USA, amerykanie przysłali soft i manual jak to zmienic...

Ja jestem informatykiem .... i to tylko moja opinia!!!

Mam serwisówki kilku Panasonic CQ-EF/ a jakie TY masz radio w Trebica ?

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Sty 12, 2010 5:09 pm ]

Wersja jak moja ja podłączyłem...etapami, ale bez cięcia instalacji na kostki..(czekam jeszcez na ramke i kamerę cofania)

a jakie TY masz radio w Trebica ?

oprócz tego, że Panasonic P-141 ze zmieniarką na 6cd, mp3 i XM SAT (8 głośników + subwoofer) to nic więcej nie znalazłem - trzeba byłoby rozebrać i zobaczyć ale jakoś nie mam motywacji do prucia deski wyłącznie w celach poznawczych.. :neutral:

Display mam Kenwooda FGZ000UF2 (z nim chodzi navi Kenwooda KNADV3200) jeśli to coś pomoże skojarzyć z audio..

..(czekam jeszcez na ramke i kamerę cofania)

a co z bluetooth Kenwooda BT200 :idea: :?: :mrgreen:

Fajna ta navigacja. Odtwarza m.in. DVD Video. Ma dekoder DTS i inne bajery. Gdybym nie kupił wczesniej swojej navi, napewno już bym dogadywał się ze sprzedawcą. :mrgreen:

Tyle, ze zauwaz ze to navi z calymi bebechami od modelu 08, ktory jest inny (dwustrefowa klima), inne radio, itd. Z podpieciem mogloby byc duze problemy :roll: