Skocz do zawartości

Nawigacja w subaru legacy model 2008


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Audio

wersja USA radio Panasonic

1 kostka 16 pin

2 kostki 8 pin

wersja europejska radio Kenwood

1 kostka 20 pin

1 kostka 24 pin

wersja z DVD

dwa dodatkowe złącza

 

klima

Inne kostki do podłączenia AC

 

PS ten zestaw ma jedną dużą zaletę monitor jest prawdopodobnie w wersji PAL a nie NTSC (jak jest zazwyczaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej navi jest jeszcze jakis wydzielony sterownik ?

Kiedys chcialem sobie kierownice ze sterowaniem dolozyc i wg schematu owe przyciski z kierownicy laczyly sie z "LAN module" (kostka 26-pinowa), ktory to laczyl sie z radiem za pomoca kostki 20-pinowej a tak znowu z navi. Nie moglem dojsc co to jest ten Lan module, myslalem, ze moze jest to body comp, ale umiejscowienie w aucie wskazuje, ze jest to chyba cos innego. Poza tym ta pozycja pojawia sie tylko przy schemacie z navi. W wersjach Us jest inaczej, bo przyciski z kierownicy bezposrednio sa podpinane do radia.

 

co do kostek to tak jest w nowej wersji (jak na zdjeciu powyzej), w starszych rocznikach (jak u mnie), kostki do radia sa 14pinowe i 20pionowe w przypadku navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem wstępu: jako nowy użytkownik tegoż forum witam wszystkich obecnych tu kierowców Subaru.:)

 

Teraz do rzeczy - niedawno nabyłem drogą kupna :) Subaru Legacy Diesel '08. Autko jeździło jako samochód pokazowy w niemieckim salonie. Myślałem, żeby odsprzedać je dalej, ale... no cóż... polubiliśmy się z nim zbytnio... Niestety - wyposażenie nie obejmuje nawigacji i choć początkowo myślałem o dołożeniu jakiejś pochodzącej od firm trzecich, to teraz, trafiwszy na ten wątek, postanowiłem spróbować zamontować oryginalną. Stąd moje pytania, nieco podsumowujące wszystko co wcześniej napisano:

 

1) Jaki konkretnie model musiałbym zakupić?

2) Jak wyglądałby montaż? Będzie w końcu plug&play, czy nie? Czy wymaga on grzebania w ustawieniach komputera?

3) Czy istnieje możliwość zamontowania wspomnianej wyżej kamery cofania?

4) Czy cała operacja wiąże się z utratą gwarancji?

5) Jaki jest orientacyjny koszt całej operacji?

6) Czy ktoś w końcu kupuje tą nawigację widniejącą na zdjęciu powyżej? Jeśli ona by pasowała to ja chętnie bym ją wziął...

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crazyperson napisał/a:

) Jaki konkretnie model musiałbym zakupić?

2) Jak wyglądałby montaż? Będzie w końcu plug&play, czy nie? Czy wymaga on grzebania w ustawieniach komputera?

3) Czy istnieje możliwość zamontowania wspomnianej wyżej kamery cofania?

4) Czy cała operacja wiąże się z utratą gwarancji?

5) Jaki jest orientacyjny koszt całej operacji?

6) Czy ktoś w końcu kupuje tą nawigację widniejącą na zdjęciu powyżej? Jeśli ona by pasowała to ja chętnie bym ją wziął...

 

------------------------------------------------------------------------------

Temat rzeka....(dot. modelu legacy/OBK 2008/2009 diesel)

1.Każdą która po zainstalowaniu będzie działała...

Modeli "fabrycznych" jest co najmniej 8 wersji i wiele "sub wersji"

dotyczy Monitor (gównie NTSC, uwaga są też skalowane w galonach i milach/ z prawą kierownicą, amerykańskimi wskazami zużycia paliwa i wiele innych pułapek !!!)

na monitorze i czytniku jest oznaczenie jak mi podasz to Ci napisze co to jest i może co można z tym zrobić...

Czytników jest co najmniej 3 rodzaje 1.NTSC 2.PAL (trudno trafić) 3.wbudowany w audio (jak na powyższym zdjęciu).

Fabrycznie w subaru Diesel nie jest możliwe (w/g fabryki) dołożenie nawigacji dostępnej jako "kit" (info. dok. techniczna)

Można było natomiast nabyć subaru 2008/2009 z wbudowaną Navi odtwarzaczem DVD i kom. z telefonem (to właśnie taki zestaw ja na powyższym foto)

Zalety; monitor FZG207.......PAL/komunikacja z telefonem (według kilku użytkowników zrywa) oglądanie filmów na postoju...

Wady; brak zmieniarki CD/MP3

2.plug&play raczej się nie da chyba że zainwestujesz w kostki

i dodatkową instalację (hub can/lan, przejściówka display-monitor navi, przejściówka power, przejściówka tacho-nawi, kabel navi-auio)

Inaczej trzeba się "wpinać" w instalację

Komputera samochodu nie trzeba zmieniać/programować itd

3.Kamera cofania wymaga wersji z interfejsem (rzadko dostępny), ale prosty układ, można dołożyć, uwaga jeśli monitor NTSC to taka sama kamera.

4. i 5. nie wiem...

6. nie wiem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, Mam pytanie...???

Posiadam outback'a 2009 i chciałem w nim zainstalować oryginalną navi subaru,

znajomy podrzucił mi navi z anglika 2006/2007 typ navi:

 

1. Kenwood subaru navigation system FVZ 201 ERF2

12V D.C. Y34-1622-72 NO. T8000030

(jest to navi z dyskiem do montażu w schowku)

2. Kenwood Television FGZ 204 ERF2

12V D.C. Y31-2552-71 NO. U7500048

+obudowa z kratkami nawiewu zamiast schowka.

 

I Tu proszę o jakąś pomoc w temacie?..

Czy jeśli jest to anglik, to można wgrać jakiegoś soft'a, który zmieni jednostki miar

ewentualnie wgrać GP Mapę lub automapę, albo płytkę z navi MY10.

 

pozdrawiam

Bartek.

 

Ps. Pisał wcześniej jeden w Was, o pomocy w temacie... jestem w prawdzie z Wrocławia

ale jeżdżę często do Warszawy więc może uda się jakoś spotkać nawet celem zobaczenia tego co mam lub konsultacji.

 

-- Wt sie 10, 2010 9:14 am --

 

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie w temacie i może coś doradzić proszę o kontakt:

0-663-84-84-04.

 

Pozdrawiam

Bartek.

 

-- Pt sie 13, 2010 11:03 pm --

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=16&t=133674&start=0

 

Toni cos takiego chciałem założyć do siebie alternatywnie...

 

Pozdrawiam

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kenwood subaru navigation system FVZ 201 ERF2

12V D.C. Y34-1622-72 NO. T8000030

(jest to navi z dyskiem do montażu w schowku)

Tutaj jest SERVICE MANUAL dla jednostki głównej FVZ201ERF2: http://rapidshare.com/files/101907981/FVZ-201.zip.html.

 

Dokumentacja powinna pomóc w rozpoznaniu i a później instalacji nawigacji.

 

Sam poszukuję SERVICE MANUAL do FLZA07ELF2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toni,

 

Barteq79 napisał(a):

1. Kenwood subaru navigation system FVZ 201 ERF2

12V D.C. Y34-1622-72 NO. T8000030

(jest to navi z dyskiem do montażu w schowku)

 

Tutaj jest SERVICE MANUAL dla jednostki głównej FVZ201ERF2: http://rapidshare.com/files/101907981/FVZ-201.zip.html.

 

Dokumentacja powinna pomóc w rozpoznaniu i a później instalacji nawigacji.

 

Sam poszukuję SERVICE MANUAL do FLZA07ELF2.

 

_________________

Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.

Ukaz cara Rosji Piotra I z 9 grudnia 1708 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jako, ze i ja jestem zywo zainteresowany dolozeniem nawigacji do Legacy MY'08 RA HID EU chcialem zapytac czy komus udalo sie to z powodzeniem zrealizowac.

Mam mozliwosc zakupu fakrycznego KITu w "rozsadnej cenie" ale chcialbym miec pewnosc, ze z montazem pojdzie gladko a nie, ze ktos bedzie sie na moim samochodzie uczyl.

Bez znaczenie czy ASO czy nie byleby ktos ogarnial i z doswiadczeniem w temacie.

 

Doradzcie cos w miare blisko bo ja z saaaamiutkiego poludnia to wszedzie mam daleko :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nawi w 2,0 diesel 2009, zakładałem sam, na podstawie SM samochodu i SM urządzeń,

czytnik mam pod siedzeniem pasażera, na ekranie wyświetla info z komputera auta, mam też do tego kamerę backvision.

Nawi zdemontowana z auta UK, przeprogramowana (mile na km i galony na litry)

Płyta Nawi pozyskana z BRD obejmuje Polskę i ex "demoludy" jest dość dokładna

(baza z połowy 2009), jest problem (przynajmniej dla mnie z kopiowaniem tego DVD)

Teraz myślę o funkcjach TMC

 

PS montowałem takie Nawi w kilku autach każde było inne, zawsze "są jakieś kwasy" coś czego przewidzieć się nie da,

ale za drugim podejściem ogarniałem temat...

 

pozdrawiam

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ciut offtopic (ale tylko ciut, bo chodzi o nawigację w legacy 2007: czy wiecie jak sie dostac do jednostki centralnej nawigacji - a wlasciwie do slotu SD w tej jednostce? Chcialbym zrobic upgrade firmware'u i zainstalowac nowe mapy - a nie da sie tego zrobic korzystajac z wyprowadzonego z nawigacji kabla USB. W innym wątku znalazlem info, ze jednostka centralna schowana jest "gdzies pod popielniczka" i ze dostep tylko przez serwis. Ciekaw jestem, czy komus - bez demolowania calej konsoli - udalo sie dostac do karty SD w nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut offtopic (ale tylko ciut, bo chodzi o nawigację w legacy 2007: czy wiecie jak sie dostac do jednostki centralnej nawigacji - a wlasciwie do slotu SD w tej jednostce?

A jaką masz jednostkę główną (radio z Cd czy z DVD)?

 

Chcialbym zrobic upgrade firmware'u i zainstalowac nowe mapy - a nie da sie tego zrobic korzystajac z wyprowadzonego z nawigacji kabla USB.

Hmm, aktualizacja firmware'u jest realizowana raczej z odpowiedniej płyty, zawierającej zarówno firmware jak i mapy. Odłączenie i ponowne podłączenie zasilania z akumulatora spowoduje automatyczne uruchomienie procedury odtworzenia/aktualizacji firmware'u.

 

Do czego ten kabel USB wykorzystujesz ?

 

W innym wątku znalazlem info, ze jednostka centralna schowana jest "gdzies pod popielniczka" i ze dostep tylko przez serwis.

Popielniczkę bardzo łatwo wyciągnąć, spróbuj na początek wyciągnąć pseudo-skórzaną osłonę wokół lewarka skrzyni biegów, a później już łatwo, od dołu, dostaniesz się do popielniczki.

 

Ciekaw jestem, czy komus - bez demolowania calej konsoli - udalo sie dostac do karty SD w nawigacji?

Ja mam szczere wątpliwości czy montowane do roku 2009 nawigacje Subaru miały slot SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Nawigacja to Kenwood KNA-G520: zgodnie z SM oraz informacja na stronie Kenwooda (i Garmina) aktualizacja firmware tylko przez karte SD (zgodnie ze zdjeciem, ktore znalazlem, gniazdo SD schowane jest pod klapka jednostki centralnej).

 

Przez kabel USB mam dostep do katalogu, w ktorym moge wrzucic sobie aktualne POI - albo, teoretycznie, nowego CNE (tylko teoretycznie, poniewaz wielkosc dostepnej pamieci to 1,4 GB, nowy CNE sie nie zmiesci; trzeba wczesniej wymienic karte SD na wieksza - a tu znow wracamy do punktu wyjscia, czyli do dostepu do karty SD :?

 

Radio obsluguje tylko CD (w tym mp3 i wma) - nie obsluguje DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kabel USB mam dostep do katalogu, w ktorym moge wrzucic sobie aktualne POI - albo, teoretycznie, nowego CNE (tylko teoretycznie, poniewaz wielkosc dostepnej pamieci to 1,4 GB, nowy CNE sie nie zmiesci; trzeba wczesniej wymienic karte SD na wieksza

Hmmm, w nowszych Subarynkach (2008 i później) montowano nawigację opartą sprzętowo o Kenwooda, ale z interfejsem i mapami Denso.

 

Gdyby konieczne było zdemontowanie jednostki głównej (radio+CD+klimatyzacja) wystarczy ściągnąć mocowane po bokach, na zatrzaskach srebrne listwy. A później odkręcić 6 śrub.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam serdecznie

Chcialem nie co odswiezyc temat dotyczacy nawigacji w Legasiu. Przepraszam jesli to nie odpowiedni dzial ale forum jest tak obszerne a tematy nie zawsze trzymaja sie glownego watku zadawanego pytania i ciezko czegokolwiek sie dowiedziec. 

Mianowicie mam legacy z 2009r w dieslu, fabrycznie wbudowana navigacja z dvd, od pewnego czasu nie dziala ekran (tylko podswietlenie ozywa nic wiecej) a dodatkowo nie chce wyskoczyc plyta z napedu nawigacji (orginalna plyta subaru).

Obie jednostki to produkt Kenwood-a

Slyszalem ze we wczesniejszych latach pojawialy sie na na wysiwetlaczu zimne luty. Na wszelkie wypadek oddalem wyswietlacz do przelutowania u elektronika i nadal nic....

Moze ktos juz sie spotkal z czyms podobnym? Badz inni koledzy mieli podobny problem??

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...