Skocz do zawartości

Pytanko do jeżdżących na Motulu


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie to samo pytanie zadawałem sobie jak chciałem przejsć na Motula.

Super olej i nie neguję doświadczenia innych, ale ma wąskie zakresy pracy więc albo na zimę inny, na jesień i wiosne inny, a na upały inny jego rodzaj wlewasz albo nigdy nie dobierzesz idalnego-całorocznego, który przy przebiegu 5-10 tys km rocznie będzie zawsze dobrym.

Najlepsze produkty-specjalistyczne zawsze mają wąskie zastosowania.

Reasumując Porzuciłem Valvoline Racing na rzecz TWS bo za mało robie tych km.

 

PS:Może na lato upalne zaleje gorącego Motula Le Mans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na 10W40,

co prawda dopiero od stycznia więc było raczej zimno ale zniknęły na przykład nieporządane odgłosy typu popychacze hydrauliczne.

przedtem był Mobil 0W40 i Valvoline Racing na korzyść tego drugiego co prawda ale i tak stukało czasami na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super olej i nie neguję doświadczenia innych, ale ma wąskie zakresy pracy więc albo na zimę inny, na jesień i wiosne inny, a na upały inny jego rodzaj wlewasz albo nigdy nie dobierzesz idalnego-całorocznego, który przy przebiegu 5-10 tys km rocznie będzie zawsze dobrym.

 

 

japrzejeżdżam rocznie ok 30k km więc zmieniam parę razy i mogę różne oleje na różne pory roku stosować. Po prostu TWS wychodzi absurdalnie cenowo, a na lato chyba mogę Motula zalać hmmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do pytania z tym ze chodzi mi o Motula do skrzyni. teraz mam Shella ale jakos nie bardzo mam przekonanie do oleju z beczki ktore w serwisie kupuje sie przynoszac wlasne opakowanie. W zwiazku z tym chcialbym przejsc na Motula tylko jakiego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do pytania z tym ze chodzi mi o Motula do skrzyni. teraz mam Shella ale jakos nie bardzo mam przekonanie do oleju z beczki ktore w serwisie kupuje sie przynoszac wlasne opakowanie. W zwiazku z tym chcialbym przejsc na Motula tylko jakiego

 

Do skrzyni Subaru mozna lać tylko i wyłącznie właśnie tego Shella. Na Motulu sa problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Motula wszędzie. Silnik to właśnie 300V 10W40 ze zmianami co ok. 5k kilometrów.

 

Ja myslę teraz na lato o 300V Competition 15W50. Może w zimie ten który Ty masz. Do skrzyni i dyfrów tez zaleję Motula :-) Zobaczymy może będize lepiej. W skrzynce też masz Motula? 6MT ponoć tego nie lubi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6MT ma jeden problem wszędzie, oprócz Japonii a są to za długie biegi 5 i 6. Powodujeto, że synchronizatory mają już i tak dużo roboty a lepszy olej im już nie pomaga tak jak gorszy.

W moim wypadku to już nie jest aktualne bo oba biegi są wymienione na sepcyfikację JDM. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do pytania z tym ze chodzi mi o Motula do skrzyni. teraz mam Shella ale jakos nie bardzo mam przekonanie do oleju z beczki ktore w serwisie kupuje sie przynoszac wlasne opakowanie. W zwiazku z tym chcialbym przejsc na Motula tylko jakiego

 

Do skrzyni Subaru mozna lać tylko i wyłącznie właśnie tego Shella. Na Motulu sa problemy.

 

Niby tak ale teraz SIP poleca Valvoline i badz tu czlowieku madry :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do frytek się może nada. Zapomnij o współcześnie produkowanym Castrolu. W 1993 pod tą nazwą był dobry olej, teraz to badziewie.

 

Yyy... no zaraz, każdy Castrol tak ma? Tzn., że starego, wolnego ssaka nie zalewać castrolem takim półsyntetycznym 10w40? Olaboga... To czym? Żeby cenowo jeszcze do przełknięcia to oleum było...

pzodrowienia!

BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie że castrol jest do du*y. mam samochód wolnossący który ma 230kkm przebiegu - od początku zalewany 0w30 i absolutnie silnik jest w nienagannym stanie...

 

być może w sporcie to ma jakieś znaczenie ale w normalnej exploatacji raczej nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...