Skocz do zawartości

Maska karbonowa i blow off do STI 06?


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko w imieniu kumpla. Dla mnie temat nieznany więc prosze o pomoc. Jaką maskę, skad ściągnąć, jaka cena itp, itd. Jeśli chodzi o blow off, to napiszcie które modele sprawdzają sie w praniu - znaczy jeździe tzn nie trzeba ich za czesto regulować, wymieniac spreżynek itp.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z carbonem? Jakieś doświadczenia?
Ja mam już spore i większość niestety niemiłych wspomnień :sad: Większość carbonu na światowych rynkach który ma przystępną cenę to jeden wielki shit. Ostatnio jak chciałem zamawiać maskę z Seibonu to też się dowiedziałem że firma w ramach oszczędności i kryzysu zaczęła robić te maski w Chinach i jadą na opinii, a ceny do niskich nie należą. Wyczynowa profi maska kosztuje bardzo dużo i ma szereg wad w stosunku do tych tuningowych, które też mają sporo wad - ogólnie temat carbonu przerabiam od ok.2 lat i mogę o tym książkę napisać. Obecnie zamówiłem ponownie trochę części z carbonu właśnie do STI 2006 i zobaczę co z tego wyjdzie - część kupiłem w USA, część w Polsce, część w Japonii i niektóre też w Chinach. Podsumowując:

- maska tuningowa - wady: bardzo ciężka, jakość różna; zalety: cena, na ogół jest dobrze dopasowana do auta i nie odlatuje podczas szybkiej jazdy

- maska wyczynowa - wady: bardzo lekka telepie i czasem odlatuje od auta przy szybkiej jeździe, słabo pasowana bo w wyczynie nikt nie patrzy na szczelinki, bardzo droga, zalety: lekka bo lekka i tyle. Najlepiej kupić dobrze wykonaną maskę tuningową dobrej firmy o średniej wadze - nie za lekka, nie za ciężka co niestety nie jest łatwe, a jeszcze znaleźć w dobrej cenie to już wogóle. Czekam obecnie na maskę którą zamówiłem w Chinach u firmy która robi znane tuningowane auta, miałem ją w rękach, wyglądała obiecująco...zobaczymy jak przyjdzie moja, zważę, objeżę, zamontuję i pojeżdżę - wtedy powiem czy warto czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze dobre aluminium, niż kichowaty wyrób karbonopodobny, bo jak coś jest w kratkę, to jeszcze nie jest naprawdę karbon.... :grin: a zawory jakich używam i jestem z nich zadowolony to MMV i FORGE, słyszałem też że HKS jest bardzo dobry. Niektórzy chwalą też Blitza, z ich produktów mam tylko wydech....ale jest POTWORNIE głośny..... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze dobre aluminium, niż kichowaty wyrób karbonopodobny, bo jak coś jest w kratkę, to jeszcze nie jest naprawdę karbon....
zgadzam się ale przykładowo w moim przypadku kiedy muszę mieć maskę odpowiednio wentylowaną i dopasowaną do reszty aluminium odpada bo słabo się w nim rzeźbi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze dobre aluminium, niż kichowaty wyrób karbonopodobny, bo jak coś jest w kratkę, to jeszcze nie jest naprawdę karbon....
zgadzam się ale przykładowo w moim przypadku kiedy muszę mieć maskę odpowiednio wentylowaną i dopasowaną do reszty aluminium odpada bo słabo się w nim rzeźbi :wink:

 

Jak masz grubszą rzeźbę to wiadomo że alu jest dość niewdzięczne, mi chodziło o podróby karbonu, z wierzchu go tylko wizualnie przypominającego, znam jednego zawodnika z okolicy, który takie gówno robi i żeni ludziom jako karbon.... :lol: ciężkie i ogólnie lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby wyjaśnić to ja pisałem o maskach z prawdziwego karbonu ale ktoś kto się już w to bawił wie że są maski w całości wykonane z karbonu oraz takie wykonane częściowo czyli np. żywica+żelkot pod spodem a na wierzchu włókno węglowe - o wadach i zaletach jednych i drugich pisałem wyżej. Co do podróbek karbonu to wogóle nie miałem z tym do czynienia i wogóle nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...