Skocz do zawartości

Filtr powietrza K&N a trwałość przepływomierza


wlyszkow

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszeliście taką teorię, że naoliwiony filtr powietrza K&N (wkład w miejscu standardowego papierowego-bawełnianego) może zepsuć przepływomierz a przynajmniej skraca jego żywotność? Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to wydaje się prawdopodobne ale czy serio prowadzi do padu przepływomierza? Ktoś słyszał, że komuś padł przepływomierz z tego powodu? K&N produkuje i sprzedaje te filtry od lat i gdyby tak było to już by nie istnieli chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zmuszony zostałem do wymiany filtra po czasie krótszym niż zalecany. Zastanawiałem się nad K&N'em. Sporo o nim czytałem na net'cie i nigdzie nie spotkałem by przy właściwej eksploatacji były problemy z zaolejeniem układu dolotowego silnika. Finalnie wybrałem jednak filtr firmy knecht. Po wymianie zauważyłem znaczną poprawę kultury pracy silnika w porównaniu do nawet nowego filtra montowanego w ASO. Biorąc pod uwagę renomę firmy K&N raczej nie powinno być gorzej.

 

PS

Na stronie dystrybutora K&N'a ten filtr jest określany jako "sportowy zamiennik seryjnego filtra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem wkladke w poprzednim aucie... ekonomicznie bylo to uzasadnaione bo kosztowala ok. 120pln... a filtr papierowy ok. 40pln... do subaru mi sie po prostu to nie oplaca... :)

roznicy zadnej nie zauwazylem... mysle ze jesli jest to w granicach bledu statystycznego ( mowimy o n/a )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K&N do naszych aut jest o wiele droższy bo w cenach list price kosztuje prawie 250 zł, a knecht 40 zł. Nawet biorąc pod uwagę zniżki różnica jest znaczna, a efekt, tak jak piszesz, raczej subiektywny.

 

Poprzedni filtr zapchał mi się 2k km od domu i myłem go proszkiem do prania pod prysznicem. Tak też się da i efekt był OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest i właśnie to mnie odstręczyło (po doświadczeniach jak wyżej) od tego K&N'a. Generalnie po zmoczeniu brudnego filtra wodą z proszkiem raz, że bardzo trudno było domyć brodzik, a do tego ten smród jak z rury wydechowej szatana. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 nie będę testował.. K&N kupiłem jeszcze kiedy były duuużo tańsze bo usd był po 2zł..

 

Pytam bo mnie ktoś ostatnio nastraszył, że roboty kupa, oszczędności niewielkie a efekt żaden, poza wymianą przepływomierza za kilkaset złotych..

 

Ten Knechta jest też do mycia czy jednorazówka? W US Subaru oferuje nawet w sieci serwisowej filtry tzw. tune-up produkowane dla Subaru (pomarańczowa wkładka) i ponoć lepsze od default'ów po 17usd.. Dla mnie mycie nie jest problemem, zajmuje 20 min. rozłożeone na 2 dni z powodu suszenia, chociaż nie jest też tanie bo chemia swoje kosztuje.. Efekt jest ok - po umyciu czuć poprawę jeśli się to robi co 7500 mil (może w takim razie zbyt rzadko - ale znowu częściej to kosztowo wyjdzie to samo co nie brudząca rąk wymiana na jednorazowy)..

No i pewnie jak się chemia skończy (3 mycia mam za sobą) to przejdę dla spokoju na wkładki jednorazowe tylko może wyższej klasy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wkładek K&N, Green, Już od 10 lat. Do każdego samochodu jaki w tym czasie miałem. Do WRX-a też założyłem. Nie ma żadnej różnicy na mocy bo być nie może, jednak zapewniam was, że na pewno nie psują przepływomierzy. Zaletą jest lepszy przepływ powietrza ze względu na większą powierzchnie filtracyjną wkładki. Ekonomicznie? Nie wiem bo do tąd nie zadałem sobie trudu policzenia, ale skoro już: koszt 230zł, koszt wkładki papierowej ~~ 40zł. K&N czyścimy co 75 tyś km koszt chemii coś koło 120zł (nie pamiętam) chemia wystarcza na całe życie wkładki (auta), a na pewno na 5 czyszczeń :wink: Czyli koszt K&N + chemia = 350zł i mamy zrobione 375 tyś. km. 375 : 7,5 tyś = 50 x 40zł = 2000zł

 

K&N = 350zł

Wkładka papierowa = 2000zł

:shock: :shock:

Sam się nie spodziewałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio_d: czytalem, kazali co 15kkm czyscic lub czesciej w zleznosci od stopnia zanieczyszczenia filtra...

niumen: po czyszczeniu nie zauwazysz... po nieczyszczeniu i owszem... niektorzy jezdza po 10 lat i 150kkm bez wymiany filtra powietrza... co nie znaczy ze jest to zdrowe dla silnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio_d: czytalem, kazali co 15kkm czyscic lub czesciej w zleznosci od stopnia zanieczyszczenia filtra...

niumen: po czyszczeniu nie zauwazysz... po nieczyszczeniu i owszem... niektorzy jezdza po 10 lat i 150kkm bez wymiany filtra powietrza... co nie znaczy ze jest to zdrowe dla silnika..

 

Ja też czytałem i pisało jak byk między 30, a 50 tyś mil. Faktem jest, że sam nigdy nie patrzałem na kilometry tylko czyszczę bez względu na przebieg raz w roku.

 

wlyszkow Czy optymistyczne to nie wiem. Po prosu tak mi wyszło i tak napisałem na potrzeby tego wątku.

Poza tym przyjąłem tutaj dla subaru wymiane filtra papierowego co 7,5tyś. km, a normalnie wymienia się co 15 tyś.

Nie traktujcie tego wyliczenia jako wykładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem ze o filtrze ;p

 

[ Dodano: Sob Sie 08, 2009 6:12 pm ]

Ja też czytałem i pisało jak byk między 30, a 50 tyś mil. Faktem jest, że sam nigdy nie patrzałem na kilometry tylko czyszczę bez względu na przebieg raz w roku.

moze zalezy od filtra...

 

Poza tym przyjąłem tutaj dla subaru wymiane filtra papierowego co 7,5tyś. km, a normalnie wymienia się co 15 tyś.

Nie traktujcie tego wyliczenia jako wykładni.

ze tak powiem: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...