Skocz do zawartości

Błędne wskazania temperatury powietrza.


kos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie najczęściej sporo zawyża wskazania temp. na zewnątrz; np wg termometru stacjonarnego jest 20 st. C a forek pokazuje 28-31. Czasami jest poprawne wskazanie. Ktoś tak miał? Zasadniczo mi to nie przeszkadza, ale jak jest, to powinno działać prawidłowo. Gdzie w forku jest czujnik tem. powietrza i jak wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak wskazuje kiedy wsiadasz do stojacego np. na parkingu samochodu? Jesli tak to normalne, wskazanie powinno "sie skorygowac" po paru minutach jazdy. To chyba zwiazane jest z umieszczeniem czujnika temp. powietrza w jakims zakatku gdzie jest "przytulnie cieplo". (w mojej pracowej Toyocie LC tak sie dzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kalibrowanie" się termometru po dłuższym postoju znam z innych samochodów, ale to jest coś innego, tak jak pisałem często bardzo odbiega od faktycznej temp., podaczas jazdy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr jest zamontowany przed chłodnicą na metalowym elemencie przedniego pasa. Po otwarciu maski jest widoczny lub uważnym spojrzeniu przez grill - jest widoczny. Może odczepił się i przesunął w kierunku chłodnicy - jej temperatura zafałszowuje odczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem termometr - faktycznie nie było to trudne :oops: , zamocowany jest na dolnej części pasa przedniego - niby wszystko ok - dzisaj rano pokazywał 14 st C w garażu - na zewnątrz było 10 st C - podczas jazdy wartość 14 st się nie zmieniła, wygląda jakby się "wieszał" na niektórych odczytach przez dłuższy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest uszkodzony. Tez tak mialem, zaczal pokazywac coraz wiecej, az w koncu pokazywal 50 stopni temperatury zewnetrznej. No i oczywiscie ogrzewanie przestalo dzialac. Czujnik wymieniono mi jeszcze na gwarancji i od tej pory wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...