Skocz do zawartości

FORESTER OFF ROAD w okolicach Warszawy


AllRad

Rekomendowane odpowiedzi

GÓRAL z Łodzi, siedze juz pare godzin nad tematem.

Technicznie sie mieszcza (w my10) roznica jest raptem 1.4cm w promieniu.

jedyny problem ze niezgodne z homologacja i w razie cos to ubezpieczalnie zawsze znajdzie przetext;

Opona jest swietna na teren i daje rade na twardym. Na piclupie robie na takich po 90kkm zjezdzilem juz 3 komplety i nie zaloze innych. Sa niestety troche glosne i powyzej 150kmh plywaja ale do tego szybko sie przyzwyczaja by jechac przcyzyjnie.

Po gorach i serpentynach kreci sie troszke mocniej bo jest bardzo wysoki klocek. Ba bardzo mocne ranty i znosi niskie cisnienia nawet 1.1 jast dopuszczalne jak sie wspinasz po kamieniach zapomnij o bdgestone to naprawde kiepska opona

ale ja ten komplecik wysyłam kurierem albo wiozę w przyczepce, na miejsce jadę na szosówkach (autostrada ze Strykowa do Nowego Tomyśla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekfi, nie sprawdze bo te co mam to 255 i napaewno sie nie zmieszcza.

Najbardziej uterenowione w fabrycznych rozmiarach to GEOLANDAR ATS G012

 

A ma ktoś pojęcie co są warte te G012 :?:

 

-- Śr kwi 06, 2011 9:03 am --

 

A może to: Matador Izzarda MP71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem te opony u innego dostawcy 4x4. Ola gadała z nimi i mają je na stanie. mój forek jest podwyższony ale martwi mnie głębokość nadkola i szerokość. Zakładaliśmy już 215/65/16 zimowe Pirelli Scorpion i dawały radę ale to coś to nadlewka i ......... może lekko nie trzymać wymiaru ..... bo nadkola i tak pourywa

 

 

w jakiej kasie mają te opony?

właśnie wydaje mi się, że jakby się udało znaleźć takie 215/65/16 to powinno dać radę je zamontować :idea:

 

a nadkola to zastanawiam się czy od razu nie zdemontować, bo po co to potem szukać w tym błocie, w bagażniku wozić, spinek szukać :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem te matadory.

Maja pionowe scianki klockow i co za tym idzie nie beda sie czyscic z blota.

Cztyalam pare opini, bez zachwytu choc poprawnie.

 

-- 6 kwi 2011, o 09:32 --

 

215/65/16 wchodza bez bulu, a zdejmowanie nadkoli??? nie wiem czy to dobry pomysl.

Jesli nie masz brakujacych spinek czy pekniec to od blota nia spadaja. Skok na wode na glowcze czy deske to juz inna sprawa.

bez nadkoli bloto zrywa zderzaki. Nadkola sie zdejmuje jak sie podcina zderzaki. Warto zrobic wstawke midzy tylnym zderzakiem a denkim kola zapasowego i koniecznie dobrze umocowac przedni do plyty pod silnikiem. Orurowanie bez podluznic nie mam sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bridge Dualer 694 AT to chyba nie jest tak źle.

Miałem w Vitarze i dawały sobie radę w piachu, sniegu, asfalt ( mokry też OK ) i na szutrach. W błocie nie sprawdzałem, ale czytając różne opinie posiadaczy bardziej terenowych samochodów niż Forek wynika, że są dobre. Poważne błoto + Forek :evil:

A może warto zastanowić się nad CONTINENTAL ContiCrossContact AT 215/65R16 98T

http://translate.google.pl/translate?hl ... index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pneus-online.fr/comparaison/ ... 65-16.html

 

takie drobne porownanie, bidgestone wypada najslabiej

 

conti sa bardzo fajne ale tylko te, musze poszukac wiecej opinii i zobaczyc ja w naturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz brakujacych spinek czy pekniec to od blota nia spadaja. Skok na wode na glowcze czy deske to juz inna sprawa.

bez nadkoli bloto zrywa zderzaki. Nadkola sie zdejmuje jak sie podcina zderzaki.

 

dzioba, żartowałem trochę o tych nadkolach, aczkolwiek uwierz mi, że na Plejadach zerwane nadkola na terenowej to normalka, już chyba nawet nikt nie traktuje tego jak "uszkodzenia" :wink: W zeszłym roku straciłem nadkole już w połowie pierwszego dnia 8) Nie wiem czy to od błota, czy od wody, czy od dobitej opony, w każdym razie zdejmowanie nadkoli Foresterom idzie pierwszorzędnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak mowisz, mam tylko doswiadczenia z nixona frontery. Oba mialy podciete zderzaki i przerobione nadkola.

Jak tak mowisz to zobacze je sie sprawa macala

 

-- 6 kwi 2011, o 16:30 --

 

coraz bardziej podobaja mi sie conti contact AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem ladne ale ja raczej wole 80/20 no chyba ze na same plejady.

Skonczy sie pawnie na tym ze na 16 bede mial zmiane zimowek i terenowek a na 17 jakies camlkiem drogowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopuki zona sie nie dowie, bo nie wiam jak racjonalnie jej to wytlumacze. Jedyny argument to ilisci butow jakie kupuje a to moze wywolac ciche dni :mrgreen::mrgreen:

 

Ja mam podobnie :mrgreen:

Ile wydam na samochód, tyle samo ona na swoje przyjemnosci ( GalMok ) :shock:

Już pytała ile za te opony i po co :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem te opony u innego dostawcy 4x4. Ola gadała z nimi i mają je na stanie. mój forek jest podwyższony ale martwi mnie głębokość nadkola i szerokość. Zakładaliśmy już 215/65/16 zimowe Pirelli Scorpion i dawały radę ale to coś to nadlewka i ......... może lekko nie trzymać wymiaru ..... bo nadkola i tak pourywa

 

 

w jakiej kasie mają te opony?

właśnie wydaje mi się, że jakby się udało znaleźć takie 215/65/16 to powinno dać radę je zamontować :idea:

 

a nadkola to zastanawiam się czy od razu nie zdemontować, bo po co to potem szukać w tym błocie, w bagażniku wozić, spinek szukać :twisted::mrgreen:

215/65r16 - 250 i są dostępne. cały czas zastanawiam się tylko, czy nie będą obcierać bo to niewymiarowa nadlewka.

sprawdzam jeszcze koncepcję na 15. z felgami nie ma problemu jest ich masa na forum. opony sprawdzam (chyba 205/70r15 lub większe) :wink:

Jakby co to można kupić razem, może wyjdzie taniej za kilka kompletów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/65r16 - 250 i są dostępne. cały czas zastanawiam się tylko, czy nie będą obcierać bo to niewymiarowa nadlewka.

sprawdzam jeszcze koncepcję na 15. z felgami nie ma problemu jest ich masa na forum. opony sprawdzam (chyba 205/70r15 lub większe)

Jakby co to można kupić razem, może wyjdzie taniej za kilka kompletów

 

 

Góral, jakbyś coś negocjował w sprawie tych 215/65r16 to możesz mnie liczyć.

Choć może koncepcja 15 nie jest zła, tylko właśnie nie wiem co z hamulcami :roll:

No i kolejny komplet kół w garażu :?

 

Kurna.. a nie ma gdzieś jakiegoś magazynu z używkami :idea: :wink:

 

-- 7 kwi 2011, o 18:34 --

 

Ja mam podobnie

Ile wydam na samochód, tyle samo ona na swoje przyjemnosci ( GalMok )

 

 

dlatego ja tam się nie przyznaję 8)

zresztą żona już chyba nawet woli nie pytać, żeby się nie denerwować :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: Będę się taplał, ale Multivanem na Mazurach. Rodzinne otwarcie sezonu, transport słoików, kosiarki i takich tam :?

Do nastepnego :wink:

 

-- Pn kwi 11, 2011 5:52 pm --

 

Zaraz nowy weekend. Trochę popadało, trochę przeschnie. Kto chętny i czasowy :?: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...