Skocz do zawartości

Wyjęcie silnika z GT-ka - problem


sektorone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Próbuję wyciągnąć własnoręcznie silnik z mojej Imprezy GT, niestety natrafiam na dosyć powazny problem.

Zdemontowałem już pompę wspomagania i pompę klimy, śruby od skrzyni są już odkręcone, tak samo śruby mocujące silnik do dolnej belki. Ciepła strona turbo na styku z downpipem juz odeszła, jednak silnik nie chce się "odczepić" od skrzyni, powstaje szpara na około 5-8mm (w zależności od siły z jaką ciągnę silnik do przodu auta). Gdy przestaję ciągnąc za silnik, powraca on do swojej pierwotnej pozycji, praktycznie sklejając się ze skrzynią (zostaje szpara na 1-2mm).

O czym zapomniałem? Co jeszcze trzeba odkręcić? Czy muszę zdjąć ramię wysprzęglika?

 

Bardzo proszę o pomoc, bo meczę się z tym już drugi dzień. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz takim imbusem wikszym (cos kolo 12mm jak dobrze pamietam) i ajk dobrze sobie przypominam to pod tym dekielkiem (imbusem) bedzie w trzpieniu nagwintowany otwor 6mm zeby latrwiej bylo wysunac ten trzpien. Jak jego nie wyjmiesz to nie rozlaczysz skrzyni od silnika bez uszkodzenia czegos.

Pozdrawiam,

Adam

team50.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też miałem problem z rozłączeniem silnika od skrzyni, też myślałem że jeszcze czegoś nie odkręciłem. Pomogło włożenie w szczeliny z obu stron "klinów" i równomierne pukanie młotkiem raz z jednej raz z drugiej strony i w końcu puściło :wink: Jako klinów użyłem płaskich śrubokrętów. Tam się zapieka na takich tulejkach prowadzących i stąd taki problem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...