Skocz do zawartości

Układ chłodzenia


GeOrGe

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się w końcu popsuć moje auto (Subaru Impreza Turbo (GT)'99) :evil: Zaczął znikać mi płyn chłodniczy w dość szybkim tempie. Gdy samochód jest zimny dymi delikatnie na biało. Po rozgrzaniu nic nie dymi. Jak jest ciepły czasami gdy się zatrzymam to czyje zapach wyparowanego płynu chłodzącego. Nie wyrzuca na 100% płynu ze zbiorniczka więc raczej nie dmucha z cylindra do układu chłodzenia. Boje się że to może być uszczelka pod głowicą ale biorąc na logikę to w komorze spalania jest dużo wyższe ciśnienie niż w kanale wodnym więc jak już to spaliny powinny byś też w płynie. Sam już nie wiem może pompa cieknie i płyn ścieka na kolektor. Postaram się to jutro sprawdzić. Chłodnica wygada ok mimo że jest dość skorodowana. Macie może jakieś pomysły lub doświadczenia w takim temacie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kałużę pod autem masz? Spróbuj najpierw ustalić czy po prostu cieknie czy znika w inny sposób.

Często cieknie z chłodnicy. Rozszczelnia się taki pionowy plastik po lewej (stojąc przodem do komory silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy samochód jest zimny dymi delikatnie na biało. Po rozgrzaniu nic nie dymi.
Jak nie znajdziesz żadnych wycieków to ten objaw, który wyżej podałeś występuje przy bardzo niewielkich nieszczelnościach uszczelek głowicy. Jak silnik zimny to sączy do komory spalania z kanału wodnego, a jak się rozgrzeje i materiał puchnie to się uszczelnia. Potem stopniowo nieszczelność się powiększa i dymi na biało i na zimno i na rozgrzanym, a potem to już coraz gorzej. Tak jak piszą moi przedmówcy najpierw bym na 100% wyeliminował wycieki, a potem ewentualnie pomyślał o uszczelkach głowic. Wspominałeś o zapachu płynu chłodniczego w aucie - podnieś dywany i sprawdź czy nie wycieka z nagrzewnicy lub przewodów gumowych od nagrzewnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o zapachu płynu chłodniczego w aucie - podnieś dywany i sprawdź czy nie wycieka z nagrzewnicy lub przewodów gumowych od nagrzewnicy.

 

Czuje ten zapach głównie gdy otwieram drzwi przy wysiadaniu. W tygodniu pojadę do kumpla na podnośnik i wszystko dokładnie obejrzę

 

A kałużę pod autem masz? Spróbuj najpierw ustalić czy po prostu cieknie czy znika w inny sposób.

Często cieknie z chłodnicy. Rozszczelnia się taki pionowy plastik po lewej (stojąc przodem do komory silnika).

 

Kałuży niema a chłodnicę sprawdzę

 

Kuba z tym dodatkiem to nie głupi pomysł. Pamiętam że np. borygo po wyschnięciu zostawiało taki biały nalot, może ten płyn co mam teraz też taki zostawi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba z tym dodatkiem to nie głupi pomysł. Pamiętam że np. borygo po wyschnięciu zostawiało taki biały nalot, może ten płyn co mam teraz też taki zostawi :roll:

 

Biały nalot zostaje po wszystkim z wyjątkiem wody demineralizowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już mały trop. Poszedłem umyć samochód. Zanim zlałem go wodą postanowiłem luknąć pod maskę. Znalazłem wilgotne miejsce po prawej stronie na dole chłodnicy czyli tak jak pisze Godlik, Jutro wybiorę się na podnośnik i zdejmę osłonę. Teraz muszę jeszcze tylko przewertować wątki o chłodnicach i wymyślić co kupić. Może ktoś zaoszczędzi mi roboty i niedawno to przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już mały trop. Poszedłem umyć samochód. Zanim zlałem go wodą postanowiłem luknąć pod maskę. Znalazłem wilgotne miejsce po prawej stronie na dole chłodnicy czyli tak jak pisze Godlik

Czyli GTkowy standard. To jak już się potwierdzi, możesz dać pomuka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakąś na ebayu angielskim, pewnie chińszczyzna ale jak na razie jest szczelna :D Kosztowała 110 funtów więc nie ma co za wiele wymagać :P Pasowała prawie idealnie. Jedyny problem był z króćcami górnymi, były za blisko siebie, trochę odgiąłem ten mniejszy i jest cacy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...