Skocz do zawartości

Witam Forumowiczów.


EsEm

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy, ale postanowiłem sie ujawnić, gdyż niedługo stanę się posiadaczem subaru. :D Z tej też to radosnej dla mnie przyczyny chciałbym zapytać uzytkowników o kilka spraw zwiazanych z kupnem.

Na co zwrócic uwagę przy kupnie 5-6 letniego subaru forestera lub legacy?

Wszelkie sugetie i rady będą wzięte pod uwagę. Z góry Wam dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, włąsnie tutaj szukam takich osób. Z tym obejrzeniem to dobra rada jak się kupuje auto w większej miejscowości w Polsce, wtedy napewno by ktoś z forumowiczów pomógł. Ja jednak ze względu na mała podaż szukam w większości za granicą i musze tam liczyć na siebie. Ponawiam apel do doświadczonych posiadaczy: na co trzeba zwrócić uwagę, czy są jakieś newralgiczne punkty?

Pozdrowienia.

Sławek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do bycia doświadczonym subarowcem to mi daleko,

ale przy zakupie mojego foresia (2001r) mechanicy (2 szt.) niezaleznie od siebie powiedzieli, że "tam się nie ma co zepsuć" :wink: .

Poza tym pewnie z dużym zyskiem dla mnie zakupiony był od kierownika, który "usunął wszystkie wady fabryczne"- ale do dziś nie wiem jakie.

Warto pewnie sprawdzić, czy były przeglądy, serwisowanie i jaki przebieg.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście patrzyłbym na to czy auto nie było rozbite, a poza tym trzeba patrzeć na to, co jest drogie w naprawie. Przede wszystkim sprężarka (jeśli auto zaturbione), poza tym brałbym auto tylko z udokumentowanym przebiegiem. Reszty "na oko" nie ustalisz. Tylko fachowiec pozostaje. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi, pocieszające jest to "tam się nie ma co zepsuć". Ciekaw jestem jak wyglądają zasięgi takich aut (w km), bo z tych roczników, albo inaczej mówiąc cen to pozostaje mi przebieg około 20k km. To sporo, ale słyszałem, ze robią dużo, dużo więcej. Pozdrawiam.

P.S.

Wciąż czekam na dalsze opinie uzytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wyglądają zasięgi takich aut (w km), bo z tych roczników, albo inaczej mówiąc cen to pozostaje mi przebieg około 20k km. To sporo, ale słyszałem, ze robią dużo, dużo więcej. Pozdrawiam.

 

Toż to przecież ledwo dotarte auto, :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do bycia doświadczonym subarowcem to mi daleko,

ale przy zakupie mojego foresia (2001r) mechanicy (2 szt.) niezaleznie od siebie powiedzieli, że "tam się nie ma co zepsuć" :wink: .

Poza tym pewnie z dużym zyskiem dla mnie zakupiony był od kierownika, który "usunął wszystkie wady fabryczne"- ale do dziś nie wiem jakie.

Warto pewnie sprawdzić, czy były przeglądy, serwisowanie i jaki przebieg.

pozdr.

 

Może chodzić o łożyska alternatora - mają tendencję do miałczenia - ja się przymierzam do wymiany.

 

5 - 6 letnie auto: myślę, że miało być 200kkm.

 

Najlepiej wiedzieć, kto był jego poprzednim właścicielem, w jaki sposób jeździł i czy dbał o auto. Człowiek od którego odkupowałem Forysia z 6 razy mi mówił o tym, by dbać o turbinę. Widać też było na jeździe próbnej z nim, jakie ma podejście do auta.

Jeśli masz możliwość, sprawdź też, czy klient nie zaniedbywał serwisowania i czy wymieniał elementy napędu rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadzczenia z Foresterem Turbo '00, są takie, ze auto generalnie sie nie psuje, chociaż dwa razy padł mi tylny amortyzator, a to niestety spory wydatek w ASO około 2500 pln/SZT. można jednak kupić nowy korzystając z innych żródeł za około 1400 PLN/szt.

Proponuję więc sprawdzić, czy nie ma sladów wycieków z tylnych amortyzatorów!!!

 

Poza tym żadnych usterek!!!

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...