Skocz do zawartości

Rozstaw kol Impreza WRX sedan/kombi


arno

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem, ze przetloczenia na blotnikach w sedanie i kombi sa rozne. Siegnawszy dalej stwierdzilem, ze rozstaw kol w Sedanie jest nieco wiekszy niz w kombi. Czy ma to wplyw na to jak sie samochod prowadzi, i czy jest to wplyw znaczacy? Jakie sa inne, techniczne roznice, miedzy kombi a sedanem?

Pozdrawiam

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze przetloczenia na blotnikach w sedanie i kombi sa rozne. Siegnawszy dalej stwierdzilem, ze rozstaw kol w Sedanie jest nieco wiekszy niz w kombi. Czy ma to wplyw na to jak sie samochod prowadzi, i czy jest to wplyw znaczacy? Jakie sa inne, techniczne roznice, miedzy kombi a sedanem?

 

Ma to zdaniem wielu osób dośc powazny wpływ na prowadzenie się auta. Sedan został pod pewnymi względami upodobniony zawieszeniowo do Evo, kombi bliżej do GT. Była o tym dyskusja na forum z tego co pamiętam więc -> archiwum. Jeżeli się nie mylę to o różncach można poczytać na www.iwoc.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci Azraelu, wszedlem na strone, poczytalem. Wyjatkowo iluminacyjna.

Mam niedoparte wrazenie, ze teraz bede sie zastanawial juz tylko nad kolorem.

A

 

 

Prawda? Też uważam że doskonała.

 

Kombiaka? Jakbym był Tobą to bym kupił sedana, szczególnie że chyba krócej się w tej chwili czeka, ale nie jestem Tobą. Ja i tak jestem fanem dwudrzwiowych Coupe ;-) Patrz sig ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że obie jeżdżą dobrze... :) Czego dowodem może być WRX 2001 kombi jako pokolorowana a'la fabryka rajdowa N-ka... Widziałem takie cudo na filmie z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Kanady z 2001 roku... :)

 

 

Prawdopodobnie lekko rozdmuchane błotniki i przełożony zawias z sedana - w ameryce AFAIK dośc popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... ale po co tworząc rajdówkę kupować dwa auta, żeby z niego zrobić jedno?

 

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś koniecznie potrzebuje kombi bo np. właśnie mu się bliźniaki urodziły i mają duży wózek, a nie chce rezygnować z właściwości jezdnych... że wtedy taki szacher macher robi... Ale do rajdów?

 

Tak czy siak, kombi fajnie wygląda jak idzie bokiem "lewy 3 ciąć"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Różnica w szerokości WRX sedan i kombi wynika z japońskich przepisów fiskalnych (samochody o szerokości karoserii ponad 1,7m sa obciazone wyższym podatkiem). Sedan, jako baza do WRC jest szerszy, aby umożliwić konstrukcję odpowiedniej wersji rajdowej. Kombi, jako bardziej praktyczne, podlega w większym stopniu ograniczeniom fiskalnym.

Zawieszenie WRX-a zostało opracowane na bazie doświadczeń rajdowych - wzorce geometrii poprzedniego WRC słuzyły jako baza przy opracowaniu modelu drogowego (stąd m.in. pomimo bardziej komfortowego - w porównaniu z GT - tuningu zawieszenia WRX jest szybszy w zakrętach).

Kombi przechyla się w zakrętach nieco bardziej od sedana (efekt mniejszego rozstawu kół i i wyższego nadwozia), lecz w normalnych warunkach nie ma to specjalnego znaczenia dla osiąganych prędkości.

Porównanie do EVO nie ma specjalnego sensu - jest to samochód zdecydowanie bardziej bezkompromisowy. Jeżeli już, to można ew. porównywać STi - w tym przypadku (zgodnie ze zdaniem czołowych kierowców rajdowych znających obydwa samochody) zawieszeniowo STi jest zdecydowanie lepszy. Tak więc Subaru opracowując zawieszenie nowej Imprezy kierowało się własnymi doświadczeniami - dla mnie to dobrze : samochód zdecydowanie więcej wybacza 8)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Dyrekcja Szanowna wie kiedy i gdzie w stolicy naszego jakze pieknego kraju bedzie mozna obok siebie zobaczyc sedana i kombi?

Czy wewnatrz te pojazdy nie roznia sie za bardzo? W broszurze widac rooznice w fotelach przednich na jednym ze zdjec podpisanych WRX KOMBI.

Dzięx za wyjasnienie.

Arno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Z obejrzeniem kombi "na żywo" bedzie niestety kłopot - w tej chwili wszystkie są sprzedane. Najbliższa dostawa to czerwiec (ale to tylko 1 sztuka, więc prawdopodobnie do tego czasu też będzie sprzedany).

Fotele mają ta samą formę, lecz nieco inną stylizację. Zdjęcie Fotela z kombi zostało juz umieszczone powyżej; fotel sedana jest widoczny na tej stronie (Impreza/galeria/pierwsze zdjecie wnętrza).

Bęziemy próbowali - tak jak do tej pory - posiłkować się samochodem Leszka Kuzaja (w miarę dostepności). Zakładam, że przynajmniej na dni otwarte w Krakowie (16-18.05) powinno się to udać.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziekuje z tego miejsca za odpowiedz. Dzis siedzialem w sedanie w salonie p. Kopera. Siedzenia takie jak na zdjeciu "kombi". A nie podobvne do tych z STI. Wczoraj siedzialem w STI sasiedzkim, i mialem wrazenie, ze te fotele trzymaja o wiele solidniej, niz te dzisiejsze w WRX sedan. No coz, nie bede chyba kupowal STI po to, zeby miec inny fotel.

Pozdrawiam.

Arno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle, że gdybym w tej chwili kupował WRXa, w związku z deficytem democarów w Polsce, wybrałbym sie do salonu w Berlinie albo Wiedniu (może w Pradze?), gdzie, jak sądzę, wybór aut pokazowych powininen być większy. "Na żywo" porównałbym sobie kombiaka z sedanem w różnych kolorach i potem w Polsce nie miałbym problemów z wyborem na podstawie prospektu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle, że gdybym w tej chwili kupował WRXa, w związku z deficytem democarów w Polsce, wybrałbym sie do salonu w Berlinie albo Wiedniu (może w Pradze?), gdzie, jak sądzę, wybór aut pokazowych powininen być większy. "Na żywo" porównałbym sobie kombiaka z sedanem w różnych kolorach i potem w Polsce nie miałbym problemów z wyborem na podstawie prospektu.

pozdr

 

Cholera, jestem pod wrażeniem, bo pewnie by mi się nie chciało, a to w sumie rozsądny pomysł. TYLKO WHY W NASZYM KRAJU NAD WISŁA NIE MOŻE STAĆ 120 RÓZNYCH IMPREZ, ABY PORÓWNAĆ SEDANA Z KOMBI, CZERWONY Z NIEBIESKIM, STI ZE SMARTEM (zagalopowałem się). Jeszcze rozumiem Berlin, ale dlaczego Wiedeń czy Praga (Praga !!!!!) może to mieć? Chyba że nie mają, a Wilekopolanin uprawia antykrakowwskie matactwo, za co przypieczonym powinien zostać. Na rozgrzanym STI :)

 

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jestem pod wrażeniem, bo pewnie by mi się nie chciało, a to w sumie rozsądny pomysł. TYLKO WHY W NASZYM KRAJU NAD WISŁA NIE MOŻE STAĆ 120 RÓZNYCH IMPREZ, ABY PORÓWNAĆ SEDANA Z KOMBI, CZERWONY Z NIEBIESKIM, STI ZE SMARTEM (zagalopowałem się). Jeszcze rozumiem Berlin

 

Proste - z Poznania jest bliżej do Berlina niż do Warszawy. Pod każdym względem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem tylko o Berlinie, bo to 3,5 h pociągiem (polowa tego, co do Krakowa), a o Wiedniu i Pradze napisałem troche z rozpędu...a może żebyście nie myśleli, że jak poznaniak, to zaraz do Niemiec. Poza tym oryginalność jest dzisiaj w cenie :; A przy wydatku rzędu 150 tys. zł gra jest chyba warta świeczki...

A propos kraju na Wisłą - dziwne? mi sie zawsze wydawało, że nad Wartą.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznan nie Poznan, trzeba miec czas na wycieczki. Tutaj moge przynajmniej sobie do biura sciagnac Panow z demo, i troche pojedzic ( jakby bylo to demo, bo oczywiscie nie ma, i musze po sasiadach prosic, zeby dali pojezdzic) (Dziwne, ze inne firmy jakos maja te dema i daja nawet na weekendy, zeby sie klyjent oswoil).

A czlowiek jest w wieku przedemerytalnym i nie ma sil pchac sie do Berlina. Co prawda po drodze szneka z glancem w Poznaniu jakies pyzy z sosem ale w Smakoszu juz jest McDo, wiec wycieczka bez sensu w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...