Skocz do zawartości

gdzie się podpiąc, wskaznik doładowania?


janko

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki chłopaki, juz sie udało, wykorzystałem własnie ten króciec, Na wolnych obrotach wskazówka troszke szaleje, drga na podcisnieniu, czy to normalne?

i ile powinno pompowac seryjne gt?

u mnie 1 bar, czasami 0,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, obroty nie faluja, juz chyba wiem dlaczego tak jest, normalnie wskaznik był z trojnikiem a w nim jest zweżka w stronę wskaznika, teraz jest on zamontowany bez tego.
To nie ma znaczenia. Wystarczy się wpiąć w jakiekolwiek podciśnienie w kolektorze ssącym bez żadnych zwężek itp. Podciśnienie na wolnych obrotach powinno być stałe. Może z zegarem coś nie tak, spróbuj się wpiąć u jakiegoś kolegi i sprawdzić czy jest tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie do końca. Silnik jako maszyna tłokowa czterosuwowa nie ciągnie powietrza równomiernie. Ta zwężka może tłumić drania powietrza za zwężką a przed wskaźnikiem, być może wskaźnik janko ma bardzo krótki czas reakcji. We wskaźnikach elektronicznych rozwiązane to jest elektronicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od komponentów użytych i projektu wskaźnika. Miałeś taki sam model wskaźnika? Każdy wskaźnik ma swoją charakterystykę. Jeden nie potrzebuje takich elementów jak zwężki bo jest za projektowany do mierzenia ciśnienia kolektorze a inny jest tylko przystosowany i je potrzebuje. Wszystko też zależy czy wskaźnik skacze z dużą częstotliwością czy tylko faluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeOrGe, falowość ciśnienia w kolektorze ssącym jest oczywista więc z pewnością masz rację. Nigdy nie myślałem o konstrukcji zegarów i pomimo że trójniki zawsze były w zestawach jak kupowałem to podłączałem je zawsze bezpośrednio do kolektora ssącego. Były różnych firm i nigdy nie falowały. Ale teoretycznie masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...