Skocz do zawartości

Błąd w instrukcji, czy ....


sjak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tę typowo (podobno) męską wadę, że z reguły nie zaglądam do instrukcji :twisted: . Niestety mam też żonę (druga "męska" wada :?: :mrgreen: ). Jeżdżę grzecznie na przeglądy i płacę za to, co serwis wypisze na FV. A ASO uparcie wpisuje "olej silnikowy - 7l" po jakieś 90 zł czy cuś koło tego :mrgreen: . Dzisiaj instrukcję do mojego pojazdu dorwała moja lepsza połówka i wyczytała, że tam wchodzi 5,5 l. A, że nie jest "typowom babom" i o technice coś nieco wie, zadała mi pytanie, jakiej pojemności jest filtr oleju w Subaru, że aż 1,5 l oleju nadwyżki trzeba wlewać. Stąd moje pytanie - czy w instrukcji nie ma przypadkiem jakiegoś błędu drukarskiego :mrgreen: , czy jakieś inne przyczyny tej rozbieżności występują :twisted: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Bardzo dziękuję. 6,2 rozumiem. Może w Lublinie mają inną miarkę, więc 6,5 :wink: Ale wynika z tego, że 7 to coś nie tak. Mówimy o ASO. Bardzo proszę więc p. Rogalskiego o zajęcie stanowiska w kwestii "kompetencji" lub "uczciwości" swoich partnerów. Mam 3 FV, na których wyraźnie jest policzone 7l. Żadnego oleju na dolewki nie otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

W instruckjie obsługi podana jest ilość oleju przy wymianie bez wymiany filtra ( 5,5l).

To istotnie moze wprowadzić w błąd - errata w przygotowaniu.

Łącznie z filtrem 5,9l. Z praktyki warsztatowej wynika, że "wchodzi" do 6,2l.

Naliczanie 7l nie jest prawidłowe - w takim przypadku pozostała ilość oleju powinna być przekazana klientowi.

 

Sugerowana cena detaliczna oleju Castrol do silników wysokoprężnych (5W-30) to 85,79 zł.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...