Skocz do zawartości

Podświetlane przyciski w kabinie - jak naprawić


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

zauważyłen niedawno, że nie wszystkie przyciski są podświetlane. Np. włącznik od tylnej lampy przeciwmgielnej. Czy tam są ledy, czy żarówki? da się to naprawić?, Jak taki przycisk zdemontować?

 

w maualu nic nie moge znaleźć w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zauważyłen niedawno, że nie wszystkie przyciski są podświetlane. Np. włącznik od tylnej lampy przeciwmgielnej. Czy tam są ledy, czy żarówki? da się to naprawić?, Jak taki przycisk zdemontować?

w maualu nic nie moge znaleźć w tej sprawie.

Ledów to raczej tam nie masz - bo te się nie palą. Ja miałem (i pewnie nie tylko ja) ten sam problem. Wszystko rozebrałem na części i powstawiałem zaróweczki takie jak tam przysługują (za wyjątkiem podnośnika reflektorów - zamontowałem diodę). Było to w styczniu.

Dzisiaj świeci i tylko ta jedyna dioda i jeszcze podświetlenie podnośnika anteny, słowem orobiłem się i wszystko psu....

Moja propozycja - zakup diody (można zwykle dostać wraz z rezystorkami - co by na 12 V działały. Nie baw się w jakieś tam wąsy, tylko polutuj na stałe diody i zrób jak się należy - a będziesz miał spokuj raz na zawsze.

Do przycisku awaryjek i tylnej szyby (czyli te, które są w niezdejmowanym panelu - bo nie wiem jak jest dokładnie w 2005) mają zapadki i dostaniesz się do nich tylko od tyłu :???: Czyli całość musisz rozebrać. Niestety. Jest tych zapadek, zacisków, śrubeczek, i dla tego warto zapakować ledy i zapomnieć o tej robocie. Sam jak dorwę trochę czasu i wytrwałości to tak podziałam - czego i Tobie życzę... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,

 

głównie mam na myśli przyciski po lewej stronie kierownicy od świateł przeciwgielnych itp. Jak ten moduł wyciągnołeś? Siłowo? Czy może wyciągają się pojedyncze przyciski?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,

 

głównie mam na myśli przyciski po lewej stronie kierownicy od świateł przeciwgielnych itp. Jak ten moduł wyciągnołeś? Siłowo? Czy może wyciągają się pojedyncze przyciski?

 

pozdrawiam

 

witaj,

wbrew pozorom wymiana nie jest skomplikowana...

odkrec srubke znajdujaca sie nad dzwignia otwierania maski, nastepnie delikatnie pociagnij tapicerke z lewej strony tak abys dostal sie do tlnej czesci zestrawu przyciskow (switla przeciwmgielne, tempomat itd) .

panel z przyciskami przykrecony jest do tapicerki trzema wkretami, po odkreceniu ktorych i odlaczeniu przewodow bedziesz mial go w rece :). Poszczegolne przyciski wyciaga sie poprzez podwazenie zaczepow i wypchniecie "do przodu"

Rozbierz przycisk, wymien żarowke i zloz w odwrotnej kolejnosci :)

Co do zarowek zgadzam sie z Danieldd48 - wymien zarowki na diody

pzdr

homer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...