Skocz do zawartości

"check engine" przy stromym zjeździe z górki


dzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent to WRX 2.0T US Spec MY 02'. Dzisiaj podczas wyjeżdżania z centrum handlowego dosyć stromym serpentynopodobym wyjazdem (w dół) zapalił się CEL. Tak konkretnie, to w momencie, gdy przyhamowałem na sam koniec, przed światłami. Zdziwienie o tyle duże, że silnik jest w bardzo dobrym stanie. Pomimo sporego przebiegu (ponad 90kkm) nie bierze oleju (ew. niezauważalną ilość), nic, absolutnie nic nie było w nim grzebane (wszystkie części seryjne), generalnie chodzi jak w zegarku...

 

Jakieś pomysły?

 

Że jechać do ASO to wiem - i tak się pewnie skończy, ale może ktoś ma jakiś pomysł, co się mogło stać? Auto jeździ normalnie, tak jak przed zapaleniem się CEL - ciągnie równo, żadnych objawów, że coś może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mi by sie zaswiecila kontrolka na stromych zjazdach i podjazdach to obstawialbym, ze jakis plyn sie przelal na moment, ale brak jakiego plynu moze CE wyswietlic? blad sie caly czas wyswietla czy tylko wtedy wyswietlil? jesli tylko wtedy to jezdzij dalej i sie nie przejmuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

 

Hogi paliwa było poniżej 1/4 baku, ale jeszcze nie paliła się rezerwa.

 

grygo CEL się zapalił i świecił się potem ciągle - przez prawie tydzień. Zrobiłem kilkaset kilometrów w trasie, trochę po mieście i dalej się świecił, a auto jeździło bezproblemowo. Dzisiaj wsiadam do auta, odpalam... i... się nie świeci :shock: Nie tam, żebym się jakoś strasznie martwił, bo chyba lepiej, jak się nie świeci. Ale już się chyba nie dowiem, co to było. Czy wszystkie wystąpienia błędów są zapamiętywane przez komputer, czy można je tylko odczytać, gdy są hmmm.. aktywne?

 

[ Dodano: Pon Mar 23, 2009 3:20 pm ]

Hm, moze najlepiej podpiac komputer albo chociaz wymrugac blad? Zamiast zgadywac?

 

Można jakieś wskazówki poprosić, jak to zrobić? Chociaż linka jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas wyjeżdżania z centrum handlowego dosyć stromym serpentynopodobym wyjazdem

 

Bo to Bandycka Galeria jest :twisted: :wink: :mrgreen: .

 

Ja , ja !!!

 

Same straty tam ponoszę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...