Skocz do zawartości

Legacy '97 - do 3 razy sztuka ? - zdjęcie deski .


meantzel

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hehe :) Podobny do mojego, ale ma halogeny z przodu, a ja nie mam :(

 

A odnośnie Mondeo i Skody, to normalka, ze auta robione po 2000r mają poduszki w standardzie. Natomiast mondeo - rówieśnik tej serii szuwarków, albo był doposażony ekstra (ewentualnie jedna z najlepszych opcji), albo też z rynku niemieckiego pochodził. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety masz chyba racje - nie ma szyberdachów :(

 

Ale nie ma się co załamywać, można zwsze wstawić piękne elektryczne webasto albo innego producenta, jak to uczynił poprzedni niemiecki właściciel mojego wózka :)

 

http://dzp.ntt.com.pl/~aflinta/szuwarek/szuwarek6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ten twój szuwarek naprawde mnie zadziwia i coraz bardziej mi sie podoba :)

 

Przeca będziesz miał prawie taki sam, i na dodatek z roletą w bagażniku (chyba, że też odparowała jak u mnie), przeciwmgielnymi z przodu, klimą. A szklany dach zawsze można dodać :) Oczywiście nie będzie to tak zajebiste jak mają GX'y z podwójnym szyberdachem, ale zawsze w środku sympatyczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie wszystko jeszcze okaże w lub po weekendzie :) bo jeszcze tego szuwarka w polsce nie ma ,ale jeżeli wszystko będzie tak jak wygląda na fotkach i technicznie będzie OK to pewnie stanie w garażu :)

Roleta w bagażniku jest ! naszczęście nie wyparowała .

Pożyjemy zobaczymy :> ale to nie będzie moje auto tylko ojca - ja narazie jeżdzę wcześniej wspomnianą madzią 323 - ma swoje lata (1992r.) ale dzielnie się spisuje i podejrzewam ,że ze dwa lata przynajmniej nią pojeżdzę ,a kiedyś na pewno będę szukał Subaraka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Płakać sie chce - jedzie ta subaryna do polski jedzie i dojechac nie może - jakies jajca były z wyrejestrowaniem - i moze przyjedzie w tym tyg. albo w przyszłym :(

 

Spokojnie :) lepiej trochę poczekać, ale niech będzie OK w papierach, niż potem wszystko odkręcać. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heyah :P

 

Wiecie co ? Znów wam głowe zawróce (aflinta - licze na ciebie :P) ale dopiero teraz subaru jest w polsce :) jutro bedziemy je oglądać a jeśli bedzie ok to staniemy sie jutro posiadaczami :P Słuchajcie jeśli jeszcze na ostatnią chwilę macie jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę na co patrzeć itp. to piszcie -bo rano jedziemy do wrocławia :)

Mam pożyczony przyrząd do badania grubości lakieru , na co jeszcze patrzeć - przypomnę Legacy 1997 r. kombi . wszystkie podpowiedzi mile widziane - w sumie chodzi mi o mechanikę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wieku to ciężka sprawa. Najważniejsze by nie był z przodu bity, a najlepiej wcale :) Ciężko będzie sprawdzić czy bierze olej. Jak będziesz go odpalał, to przygotuj się, że w przwciwieństwie do innych autek, silnik musi kręcić tak na oko, jakąś sekundę dłużej :) Jak przesiadłęm się z cienkiego, to myślałem, że subaru ma problemy z zapłonem. Ale one po prostu tak zapalają. Sprawdź czy nie pływają obroty, czy gładko zchodzi z wysokich na niskie. Wjedź autem na kanał albo jakiś podnośnik i obadaj jak pod spodem. Bardzo możliwe, że będzie popękany wydech przy kolektorze wydechowym, ale tego też nie zobaczysz, bo są osłonki. Zwróć uwagę na wiskozę. A najlepiej to podjedź do serwisu Subaru we Wrocku skoro tam już będziesz, i myślę, że za niewielką opłatą uda Ci się uzyskać opinię co to za auto jest. Powodzenia :) Ja w swoim odkrywam z czasem kolejne niedoskonałości i rzeczy do zrobienia, ale jestem zakochany w tym autku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ... JEST :P:D

Szuwarek stoi w garażu ! Legacy '97 kombi GL 2.0

Jest śliczny - aczkolwiek nie idealny :(

 

Trzeba poświęcić mu trochę pracy, pieniążków i serca .

Wiadomo - jak to we włoszech - parkuje sie - dopóki nie zatrzyma sie na innym aucie .

Nie był bity ! ma po prostu poobcierane zderzaki (do lekkiej naprawy i malowania)

nie jest pognieciony - miał najprawdopodobniej jakąś małą przygodę z przednimi prawymi drzwiami - tam lakier jest ciut grubszy (według wskazań przyrządu pomiarowego) tzn . nad listwą ochronną -ale szyba nie była wymieniana,wiec było to cos drobnego - cała reszta dookoła lakier jest równy,pomijając liczne drobne zadrapania. Ogólnie pieszczony to on nie był :P Teraz konkrety : Uszkodzone jest łożysko prawego tylnego koła . Cena w sklepie z częściami do japończyków nas zabiła ! 470 zł -razem z piastą - gosc powiedział ,ze ono jest całe razem z piastą - w ASO przez telefon powiedzieli ,że wymienia sie samo łożysko ,bez piasty i cena ok 370 -chyba . Więc szukamy łożyska -samego bez piasty-jakiegos w sensownej cenie :P No i rzeby przeszedł przegląd potrzebne są dwie rzeczy do zrobienia - ma popękane kierónkowskazy - przednie - same klosze plastikowe-jeden jest wyłupany , efekt parkowania na czuja -wrrrrrrrrrrrrrr -normalnie zabić to mało . A cena w ASO - ohhh maj got :( 430 zł za sztukę - tak więc szukamy kierunkowskazów przednich -przecież one są całe z plastiku i nic specjalnego w nich nie ma - 430 zł ???? za co ? no ale ok szukamy :P

No i jeszcze brak świateł biegu wstecznego - żarówki są ok - jutro obejrzymy na kanale czy coś się przy skrzyni nie wypieło . Rozwaliły mnie swoim wyglądem tylne szyby gdy są otwarte -śmiesznie to wygląda :shock: /

Ogólnie jesteśmy zadowoleni ,ale trzeba go doprowadzić do porządku .

Zawieszenie jest całkowicie ok - na kanle oglądaliśmy i wszystko w najlepszym porządku.

Dzwona też raczej nie miał, świece(NGK) i filterek powietrza na początek już czekają ,No a narazie i tak nie będzie jeździło - póki sie nie zrobi przeglądu zerowego i nie zarejestróje.

 

Jeśli ktoś ma rady co? - gdzie? - za ile? - przypomnę - kierunkowskazy , łożysko koła tylnego. to proszę piszcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą będą :)

 

Może dzsiaj jeszcze zrobie fotki - ale nie obiecuję.Ponieważ zakup cyfrówki odłożyliśmy na czas doprowadzenia Szuwarka do stanu świetności :P i używalności ( rejestracji itp. - papierkowe kwestie) Teraz aktualnie Legaś jest dopieszczany - pogoda sprzyja więc ojciec mimo świąt pieści ,myje, czyści - nabiera blasku i nie wygląda wcale źle !!

Zakochujemy się powoli - mimo tych kierunków (zdemontowaliśmy je , oraz łożyska)

Klima działa -mrozi , szybki nie ciekną - uszczelki nie są poniszczone .

Normalnie piękny - PIĘKNY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu :) Niestety oryginalne nic do Subaru to przynajmniej 100 zł. Jak coś bardziej konkretnego to ceny juz znasz :) Mogą podratować czasem małe nieautoryzowane warsztaty sprowadzające takie auta na części z zagranicy - ale warsztat raczej powinien specjalizować się w Subaru. O ile łożysko polecam kupić nowe, to kierunki pewnie da się wyszukać na ebay, allegro albo nawet na patriotsubaru.com :) Oczywiście efekt otwierania tylnych okien z ćwierćobrotem jest kosmiczny :) Włosi nigdy nie dbają o auta, wczoraj widziałem forestera z italii sprowadzonego, z którego olej trzeba było wyciągać łyżeczką, bo nikt go chyba nie wymieniał. Powodzenia z naprawami autka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...