Skocz do zawartości

Jak prawidłowo odpowietrzyć układ hamulcowy Brembo STI?


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo przednie zaciski Brembo STI złote mają podwójne odpowietrzniki - wewnętrzne i zewnętrzne. Jak prawidłowo odpowietrzyć układ hamulcowy (nie mam ABS)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnej filozofii, odpowietrzasz po kolei , lepiej zacząć od wewnętrznych tam gdzie idzie przewód hamulcowy, ale jak zrobisz odwrotnie tez tragedii nie ma, najlepiej to robic maszynowo pod cisnieniem. Zacisk jest zacisk nie ma byc powietrza w układzie i tyle :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

odświeżę kotleta, bo wstyd nowy temat zakładać z podobnym problemem: po moich przygodach z przewodami, nadal nie mogę odpowietrzyć układu hamulcowego... nowe tarcze (oem) i klocki (cosworth) z tyłu, do tego zmiana przewodów na stalowe i nowy płyn ATP... i pedał miękki jak masło. Z racji braku "maszyny" wszystko odpowietrzane ręczne (w zasadzie to "nożne"). Przelałem dwie butelki tego płynu i nadal d... Tzn. auto hamuje, ale pedał prawie do samej odłogi wpada.

 

Co jeszcze mogliśmy zrobić źle?

Czy czarne zaciski z STI 09 też mają podwójne odpowietrzniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę kotleta, bo wstyd nowy temat zakładać z podobnym problemem: po moich przygodach z przewodami, nadal nie mogę odpowietrzyć układu hamulcowego... nowe tarcze (oem) i klocki (cosworth) z tyłu, do tego zmiana przewodów na stalowe i nowy płyn ATP... i pedał miękki jak masło. Z racji braku "maszyny" wszystko odpowietrzane ręczne (w zasadzie to "nożne"). Przelałem dwie butelki tego płynu i nadal d... Tzn. auto hamuje, ale pedał prawie do samej odłogi wpada.

 

Co jeszcze mogliśmy zrobić źle?

Czy czarne zaciski z STI 09 też mają podwójne odpowietrzniki?

a w jakiej kolejnosci to robisz?

ma byc tak: PP, LT, LP, PT

i w kazdym zacisku zaczynasz od wewn. strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniałem na Brembo przód + przewody i powiem szczerze, że nie trzymałem się żadnej z reguł o odpowietrzaniu poza tą, że zaczynamy od wewnętrznych. I poszło bardzo sprawnie i wszystko jest ok. Metoda nożna. :) Może kumpel wcześniej puszcza hamulec niż Ty zakręcisz odpowietrznik?

Tak, czarne też mają dwa.

Tu jest fajnie pokazane:

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...