Skocz do zawartości

REAR DIFF. TEMP pytanie


cząstek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie kontrolki REAR DIFF. TEMP. Parę dni temu zauważyłem, że zaczyna migać, zapalała się przy zimnym aucie, po paru przejechanych kilometrach gasła. Lecz dzisiaj zauważyłem, że kontrolka coraz później gaśnie (gdzieś po 20 min). Domyślam się że chodzi o temperaturę w tylnym dyferencjale, no ale co dalej ?. Co ta kontrolka dokładnie oznacza i jak jej się pozbyć (oczywiście oprócz wymontowania jej ;-) ). Proszę o podpowiedź lub jakiś link jeżeli temat był poruszany (chociaż szukałem).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przelecial po kablu cala elektryke do czujnika w dyfrze - moze cos sie przetarlo i zwiera? Na wlepce, ktora mam w aucie widnieje ze w przypadku pojawineia sie kontorlki podczas jazdy, nalezy przerwac jazde i stanac celem schlodzenia oleju w tylnym dyfrze - dalsza jazda z kontrolka grozi uszkodzeniem napedu.- to tak mneij wiecej brzmi. W mnie w forysiu - za rear diff temp - odpoiwada calkowicie brazowy kabel - idacy do bialej kostki pod kolumna kierownicy od zegarow. Z tego co zaobserwowalem, przynajmneij w autach ktroe widzialem - wszedzie jest to brazowy kabel w tym samym pinie - okolice srodka kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze siekla, sprawdz kabel, nie sadze zeby to byla wina tylnego dyfra bo kontrolka zapala sie jezeli temp. w nim jest za wysoka a u Ciebie zapala sie na zimno i gasnie. U mnie problem lezal w peknietej plastikowej wtyczce samego czujnika i kontrolka swiecila sie permanentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...