Skocz do zawartości

problem ze "spuszczeniem" paliwa w imprezie


wiesiaGT

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc-problem trochę dziwny ale może ktoś pomoże :smile:

 

z racji awarii silnika mój GT-ek stoi z prawie pełnym bakiem paliwa(wg wskaźnika powinno byc ok. 40-45 l) - jeżdżę w tym czasie innym wozem i paliwo by się przydało.

 

Ale mam problem ze "spuszczeniem" paliwa- wkładam wąż do wlewu( cały czas pmuchając powietrze),w pewnym momencie zaczyna "bulgotac" paliwo,wkładam głębiej i przestaje(wchodzi go ok. 1 metra i zawsze taka sama długośc.waż jest dośc giętki i wkładałem go pod różnym kątem--myślałem że się gdzieś podwija albo coś, ale za każdym razem jest tak samo.

Niestety nie mam warunków aby wejśc pod auto i zobaczyc jak to wygląda od spodu(czy jest jakas zwężka albo kolanko)-może ktoś, kto zna temat(wyjmował bak)będzie mi w stanie pomóc i podpowiedziec co robie żlę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem spuszczać w ten sposób u siebie i nie dało rady.

 

IMO najszybciej i najprościej rozłączyć przewód paliwowy przy filtrze paliwa pod maską, podpiąć pod niego wąż który idzie do bańki gdzie chcemy spuścić paliwko, i teraz mamy dwie opcje:

1. jeśli masz jakieś pojęcie o elektryce to znajdź przekaźnik od pompki paliwa i włącz ją "na krótko" lub jeśli jeśli nie wiesz jak to zrobić

2. to zajrzyj pod wykładzinę w bagażniku, odkręć kilka śrub od dekielka przykrywającego pompę paliwa. Wtedy rozpinamy wtyczkę, zasilamy pompkę prądem z akumulatora i spuszczamy paliwko do sucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem spuszczać w ten sposób u siebie i nie dało rady.

 

IMO najszybciej i najprościej rozłączyć przewód paliwowy przy filtrze paliwa pod maską, podpiąć pod niego wąż który idzie do bańki gdzie chcemy spuścić paliwko, i teraz mamy dwie opcje:

1. jeśli masz jakieś pojęcie o elektryce to znajdź przekaźnik od pompki paliwa i włącz ją "na krótko" lub jeśli jeśli nie wiesz jak to zrobić

2. to zajrzyj pod wykładzinę w bagażniku, odkręć kilka śrub od dekielka przykrywającego pompę paliwa. Wtedy rozpinamy wtyczkę, zasilamy pompkę prądem z akumulatora i spuszczamy paliwko do sucha :)

 

dzięki za pomysły.Ide spróbowac. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat bo mam podobną sytuację.

 

Kiedyś próbowałem spuszczać w ten sposób u siebie i nie dało rady.

 

IMO najszybciej i najprościej rozłączyć przewód paliwowy przy filtrze paliwa pod maską,

 

gdzie tego mniejwięcej szukac?

 

 

<a  href=silnikgt.th.jpg' alt='silnikgt.th.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...