Skocz do zawartości

co oznacza napis na 'check engine'


wrotek

Rekomendowane odpowiedzi

a masz instalacje gazowa? Jesli tak - to sprawdz czy kontrolka gasnie po przelaczeniu na benzyne. W takim przypadku regulacja instalacji LPG i powinno juz byc OK.

Pozdr.

Szymon vel Pumex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak sie sprawdza kody w OBD1, ale w OBD2 trwa to ze 3 minuty. Podlacza sie czytnik do gniazda diagnostycznego i odczytuje kod, sam mam w domu takie urzadzenie. Taki czytnik powinien byc na wyposarzeniu kazdego dobrego warsztatu, nie musi nawet zajmowac sie Subaru.

Jesli twoj samochod dziala w miare poprawnie, to przyczyna zapalania sie CEL najprawdopodobniej bedzie uszkodzenie katalizatora lub jakiegos czujnika odpowiedzialnego za kontrole emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobią, do tego jest potrzebny próbnik i kody błedów-czyli co znaczy jak mignie 2 razy, a co jak 22. U mnie zciagniecie bledów jeszcze przed zakupem auta zajeło 10 minut. Pamietam, ze bład 24 to probłemy z obrotami silnika na biegu jałowym-w przypadku legacy turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy, nie znam się na Subaru, ale np. w każdej Hondzie żeby odczytać błędy kompa wystarczy zmostkować złącze i komp. sam wyświetla błędy po przez mruganie kontrolką "check engine" i tak się zczytuje błędy. Na allegro są niby specjalne urządzenia do czytywania błędów w Hondzie a tak naprawdę w nich znajduję się drut, który mostkuje złącze.

 

Może Subaru tez tak ma, w końcu to też Japoniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrotek, moim zdaniem powód jest ten, który podał Pumex

Ja również mam LPG w moim Legasie i w sytuacji, gdy zapali się kontrolka Check Engine (przy jeździe na gazie :wink:), wystarczy na chwilę przełączyś się na benzynę, kontrolka gaśnie, później można z powrotem wrócić na zasilanie LPG - kontrolka już więcej się nie włącza./Pozdrawiam

 

P.S. To mój pierwszy post, choć śledzę to forum już ho,ho... albo i dłużej. Ale nie można być przecież obojętnym na problemy innych posiadaczy tej jedynej, słusznej marki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...