Skocz do zawartości

Dodatki do benzyny...


Adi0303

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszoscia z nich generalnie niewiele osiagnie, procz dobrego samopoczucia :)
Do tego zmierzam ale chciałem podrążyć a Ty mi zabawę popsułeś :wink: Dodatkami raczej benzynę mozna popsuć. Tankuj dobre paliwo i będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa owszem dobre dodatki do paliw - zalezy co sie chce osiagnac.

Celem podniesienia liczby oktanowej mozna uzyc jednego z dodatkow bazujacych na MTBE - Lucas, NF, NOS (nie pamietam na czym jest oparty Millers, ale ten przynajmiej w niektorych wersjach bywa szkodliwy dla katalizatorow).

Ale te ostatnie do tanich nie naleza, a i dostepnosc w Polsce jest chyba nieco ograniczona.

 

Pozostale jakies STP, Wynns, Silkolene itp. daja efekty mikre albo zadne...

 

Zreszta w Polsce, majac na stacjach Shella Vpower Racing, a na wiekszosci stacji dostepna spokojnie NoPb98 chyba bym sie nie szarpal i tak... za duzo zachodu, zwlaszcza wzgledem efektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieprecyzyjnie zadałem pytanie.Chodzi mi o dodatki utrzymujące układ paliwowy w czystości.

Jeśli chodzi o różne "Octan Bustery" to mam pewne doświadczenia,ponieważ kilka moich ostatnich aut było dość "nieseryjne" i używane do niecnych celów.

Używałem też "cleanerów" i zawsze miałem wzorowo czysty układ paliwowy.

Ale to było w autach bez turbo,a Subaru ,jak się zdążyłem przekonać,jest dzieckiem specjalnej troski,więc pytam,dmuchając na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi0303, nigdy nie używałem cleanerów do układu paliwowego, zawsze staram się tankować sprawdzone paliwo i nigdy nie miałem żadnych problemów z czystością układu paliwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...