Skocz do zawartości

Rodzaje klatek - krótka charakterystyka potrzebna


wodnik

Rekomendowane odpowiedzi

W Porsche RS to można zamówić klatkę tzw. roll-bar czyli mocowaną na śruby w miejscach oryginalnie przeznaczonych do przykręcenia pasów bezpieczeństwa - taka klatka nie wymaga żadnego spawania i przeróbek nadwozia ale też raczej go nie usztywnia. Taka klatka ma zadanie zwiększyć bezpieczeństwo przy dachowaniu stąd jej nazwa. Z tego co wiem to do GT-ka też można kupić taką klatkę.

 

A czy roll bar to nie ta poprzeczka do ktorej montuje sie pasy szelkowe w przypadku aut nie wyposazonych w klatke bezpieczenstwa?

 

A wracajac do tematu srubek to ja w tym sezonie mialem ultimatum (mowie o rajdach a nie o innych dyscyplinach bo Kuba Wy chyba gory jak pamietam bo rajdowo to jako "zerowki" a Tomek chyba rallycross) na BT albo wierce albo wyjazd z rajdu :mrgreen: Przewiercilem i mam swiety spokoj :wink:

 

Choc zgadzam sie z Wami w 100% ze to jakas abstrakcja to wiercenie i owszem nigdzie na zachodznie nie maja takich pomyslow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzebujac watek - mam pytanie, jako, ze szukam opcji na pozyteczne z bezpiecznym - usztywnienie budy

i minimalne zabezpieczenie wkladki miesnej na jakichs ew. track day'ach.

 

Wie ktos moze, gdzie w okolicach Nowego Sacza moznaby zrobic polklatke (najlepiej z zastrzalami bocznymi jesli mozliwe)

do Subaru?

 

Oczywiscie wiem o Ireco w Bielsku - ale moze cos gdzies blizej w okolicy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebujac watek - mam pytanie, jako, ze szukam opcji na pozyteczne z bezpiecznym - usztywnienie budy

i minimalne zabezpieczenie wkladki miesnej na jakichs ew. track day'ach.

 

Wie ktos moze, gdzie w okolicach Nowego Sacza moznaby zrobic polklatke (najlepiej z zastrzalami bocznymi jesli mozliwe)

do Subaru?

 

Oczywiscie wiem o Ireco w Bielsku - ale moze cos gdzies blizej w okolicy?

 

Pozdrawiam

Wiem gdzie można w Wawie - profi za rozsądną kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie szukam w okolicach poludniowych, bo troche glupio wozic co chwila bude w te i z powrotem - bo to tez generuje koszta.

Buda bedzie i tak troche robiona, a szkoda robic bude, zeby potem znow wybebeszac pod klatke.

 

No zobaczymy jeszcze - jakby ktos znal cos w Malopolsce to prosze o informacje.

 

Pozdrawiam

 

-- środa, 24 lis 2010, 18:41 --

 

No i co? Nikt na forum nigdy klatki nie zakladal? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - nie slyszalem wczesniej, ale to wlasnie jedna z opcji, ktore wygrzebalem na innych forach.

To juz jakas opcja - o ile jest faktycznie tak dobrze, jak pisza.

 

No i w sumie faktycznie niedaleko od Nowego Sacza.

 

Jesli numer telefonu sie nie zmienil przez ostatnie dwa lata, to mam numer wygrzebany z innych forow.

 

Ale gdyby ktos jeszcze znal jakies opcje, to chetnie wyslucham.

 

Pozdrawiam

 

-- środa, 24 lis 2010, 23:26 --

 

Gdyby sie mialo komus przydac jeszcze: http://www.race-cages.pl/ - to wlasnie strona zakladu owego czlowieka z Dobczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...