Skocz do zawartości

koło zębate po prawej stronie w subaru 2.5 rs


berto009

Rekomendowane odpowiedzi

berto009, pewnie tak - zdjąłeś plastikową osłonę? Powinieneś widzieć dwa takie same koła jedno nad drugim. W tego typu pytaniach warto załączyć zdjęcie bo kół zębatych w silniku jest trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale to jest auto które jest do sprowadzenia właśnie z takim uszkodzeniem i nie wiem jaki jest koszt takiej naprawy
a co ma rozrząd na wierzchu czy koła od rozrządu wyleciały? wygląda na masakrę jakąś :shock: Lepiej się dobrze dowiedz wszystkiego bo to pachnie grubym remontem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poczekać na znawców, żeby się wypowiedzieli, akurat wszyscy są na Barbórce. Z moich skromnych wiadomości wiem, że w Subaru były silniki bezkolizyjne jak i kolizyjne, w pierwszych zerwanie paska nie czyni poważnych szkód, w drugich tak kolorowo już nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berto009, na forum nic nie wygdybamy na temat auta którego nikt z nas nie widział na oczy. Najczęściej awaria rozrządu łączy się z dużymi wydatkami ale tak jak mówi Adaś nie mamy żadnych danych na temat tego co to za auto itd. więc raczej nie pomożemy Ci w tej chwili. Daj więcej szczegółów technicznych i zacznij od tego co to za auto, z jakim silnikiem itd. Daj jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to impreza z 2005r z silnikiem 2.5 benzyna rs 4x4 na zdjęciach które posiadam nic nie widać niestety ale może ktoś ma zdjęcie takiego silnika to mógłbym pokazać na nim gdzie to się znajduje

 

[ Dodano: Nie Gru 14, 2008 1:57 pm ]

udało mi się znaleźć takie zdjęcie i wydaje mi się że to jest to koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rolka napinacza paska od klimatyzacji. Jakichś wielkich uszkodzeń to ja tutaj nie widzę - ale ja się nie znam :P Rozrząd na oko nietknięty. Pas przedni chyba troszkę cofnięty bo wąż od chłodnicy jakoś dziwnie blisko alternatora. Ale poczekajmy na opinie ludzi, którzy posiadają takie auto i wiedzą co gdzie powinno leżeć ;)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berto009, to co zaznacznyłeś na zdjęciu to jest koło pasowe a nie koło zębate a to ogromna różnica. Koło pasowe nie ma nic wspólnego z rozrządem. Ocena na oko rozrządu nie wymaga myślę komentarza. Węże od chłodnicy wchodzą wyraźnie w zakres pracy pasków klinowych czyli coś jest mocno poprzesuwane - albo pas przedni do tyłu albo silnik do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...