Skocz do zawartości

Omnia i GPS


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystko wiedzące THE FORUM....

 

Mam nadzieję, że ktoś mi z tym pomoże, bo mnie już krew zalewa....

Mam Omnie i zainstalowałem na niej Automape 5.0.5.

Aplikacja wszystko fajnie się włącza, jednak wyszukiwanie sygnały GPS trwa wieki (jeszcze nie udało mi się doczekać). Poszperałem po zagranicznych i polskich forach i okazuje się, że ja nie jestem jednostkowym przypadkiem, który ma ten problem. Zgodnie z poradami z innych for poinstalowałem tzw "third party applications" typu GPSgate 2.6. Wszystko fajnie skonfigurowałem, wszędzie poustawiałem te same porty i niby "ports are running ok"...... a automapa dalej nie znajduje satelitów..... :evil: Dzisiaj telefon leżał ponad 30 minut na desce rozdzielczej w samochodzie jak wracałem z wawy i..... NIC :shock: :evil:

Mało tego pre-installed google maps też ma problemy ze znalezieniem satelitów??

 

Czy ktoś z THE FORUM przechodził już przez ten sam proces uruchomiania tego cholernego GPSa ???? Jeśli tak to wszelka pomoc będzie nieoceniona bo ja mam już dość :neutral:

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Zainstalowałem przed chwilą BeeLine GPS. Telefon widzi od 4 do 10 satelit, ale żadnej nie śledzi :neutral: Sygnał odbiera z dwóch (jakość 20-35 %)...................... Może to pomoże..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj nowsza wersje AM. Na starych byl duzy problem z fixem.

AM niestety i tak dlugo lapie fixa, u mnie to zajmuje okolo 3-5min. Kupilem 3 Omnie i na jednej lapal fixa w max 1 min, wrszystko zalezy od wersji telefonu. Nowsze softy lepiej dzialaja z AM.

 

Profilaktycznie wywal 2 pliki gps...coś tam z katalogu AM, powinno byc szybciej...

 

Zawsze mozesz sie podeprzec GPS Extra, ale to bedzie kosztowalo okolo 1pln przy kazdym lapaniu lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem ma moja lepsza połowa w HTC Touch Diamond, wyszukiwanie sygnału trwa bardzo długo i raczej słaby jest to sygnał. Ja korzystam z oddzielnego odbiornika GPS, Nokia LD3-W i jest to bardzo dobre rozwiązanie, jak złapie sygnał wrzucam do schowka i nie ma szansy na zgubienie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie ale nie do końca - na ile wam starcza bateria i ile ją ładujecie? Przy używaniu 15-20 minut dziennie bateria pada po półtora-2 dniach. Laduje sie kilka godzin. Szmatława nokie E50 na której dziennie gadam z 1,5 godziny ładuje sie niecałą godzinę i trzyma kilka dni - no krew mnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the.wolf, Wielkie dzięki za pomoc. Dziś rano złapałem sygnał i działało. Opiszę krok po kroku co zrobiłem dziś wieczorem. Może komuś pomoże.

 

POMUK dla Ciebie :wink:

 

Instrukcja obsługi:

 

Po wczorajszej męce z modułem GPS w Omnii w końcu udało mi się go uruchomić. Poniższą instrukcję załączam dla potomnych, gdyby ktoś tak jak ja miał z tym problem. BTW niektóre tricki warto zastosować w innych telefonach/nawigacjach ;)

 

1. Przygotowanie telefonu

1.1 Ustawienia portów

1.1.1 Start --> Ustawienia --> Zakładka programy --> Zewnętrzny GPS

1.1.2 W zakładce programy ustawiamy port COM7

1.1.3 W zakładce Sprzęt ustawiamy Port sprzęty GPS COM9 oraz szybkość transmisji 4800

1.1.4 W zakładce dostęp zaznaczamy Automatyczne zarządzanie systemem GPS

 

1.2 Warto użyć opcję XTRA. UWAGA! Wbrew opiniom to nic nie kosztuje jeżeli podłączymy telefon do internetu za pomocą odbiornika Wireless.

1.2.1 Start --> Ustawienia --> Zakładka programy --> Rozszerzony system GPS

1.2.2 Właczamy funkcję XTRA

1.2.3 Klikamy "Pobieranie danych XTRA"

1.2.4 Po zakończeniu pobierania wyłączamy funkcję XTRA

 

1.3 W celu usprawnienia działania (lub jeżeli poprostu lubimy być dobrze poinformowani o stanie aktywności Telefon-Satelita), warto pobrać program "BeeLineGPS" --> http://www.visualgps.net/BeeLineGPS/Download.htm (30 dniowy trial).

1.3.1 Zainstaluj program na telefonie

1.3.2 Program automatycznie znajdzie port na którym jest moduł GPS

 

UWAGA! Programy typu GPSgate są zbędne :!:

 

2. Uruchomienie nawigacji GPS

2.1 Na początku warto najpierw odpalić BeeLine'a. Dzięki niemu będziemy wiedzieli czy telefon otrzymuje sygnał z satelit a także czy znajduje Fix'a.

2.1.1 W tym celu KONIECZNIE wychodzimy z domu na otwartą przestrzeń. Stanie przy oknie nic nie daje.

2.1.2 W programie nic nie trzeba ustawiać

2.1.3 Po uruchomieniu programu klikamy na ekran aż dojdziemy do ekranu w którym pokazana jest liczba dostępnych i śledzonych satelit

2.1.4 Migająca na czerwono lampka na dole ekranu oznacza, że nie mamy Fixa. Zmiana koloru na zielony oznacza złapanie go. Właśnie na to teraz czekamy.

2.1.5 Za pierwszym razem ustalenie Fixa może trwać nawet kilka minut, cierpliwie czekamy

2.1.6 Gdy już lampka będzie zielona oznacza to, że nasz GPS działa poprawnie i jest gotowy do pracy. TU UWAGA! Warto użyć tego programu przy pierwszym odpaleniu nawigacji, gdyż nawigacja nie ma potem większych problemów ze znalezieniem Fixa

 

2.2.1 Instalujemy Nawigacje GPS (u mnie Automapa 5.0.5)

2.2.2 wchodzimy w ustawienia automapy i upewniamy się, że port GPS ustawiony jest na COM7

2.2.3 Czekamy chwilę i za moment (jakieś 2 minuty) wszystko powinno działać.

 

Po tym wszystkim, gdy dziś jak wracałem z uczelni automapa znalazła sygnał w 30 sekund :!: :smile: I to bez uprzedniego włączania BeeLine'a :smile:

 

Mam nadzieję, że to komuś pomoże, pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu. Moja omnia nie chce połączyć się z routerem (d-link) przez wifi, mam ją od niedawna i do tej pory nie było problemów. Teraz nie widzi żadnych sieci, po dodaniu mojej próbuje się połączyć, ale po chwili wyświetla "niedostępne". Dziwi mnie że nie zauważa innych sieci, poprzednio przy przemieszczaniu się co chwilę dostawałem informację o nowych sieciach, teraz nic. Oczywiście szyfrowanie, numery itd wpisuję jak kiedyś, ale nie działa. Nic nie przełączałem, resetowanie ustawień wolałbym zrobić jak już nic innego nie pozostanie. Sieć oczywiście funkcjonuje jak trzeba, notebookiem łączę się bez problemów. Może ktoś z was wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...