Skocz do zawartości

Mocowanie amortyzatora


zarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem. Jakiś czas temu z tylnerj części auta zaczęły dobiegać dziwne głuche stuki, które nasilały się wraz z przejechanymi kilometrami. Podjechałenm więc do warsztatu specjalizującego się Subaru. Mechanik od razu zdiagnozował problem, powiedział, że to jakaś gumka/uszczelka/coś tam coś tam:) wypada i jest to ogólny problem Subaru od któregoś tam roku. Zaznaczył od razu że po włożeniu będzie ok, ale ta gumka na pewno znów kiedyś wypadnie. Po wyjechaniu z warsztatu było ok, cicho i spokojnie, ale tylko przez 1.000km. What the f****!!! Czy nie da się tego tak włożyć żeby nie wypadło? Bo nie widzi mi się co 1.000km jeździć do warsztatu i wkładać to pieroństwo z pworotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzyk, niestety: TTTM.

 

Trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. Czasem się to pojawia po 1Kkm, czasem nie pojawi się przez 15, czy 20 tysięcy...

 

Notabene od założenia ALK i stabilizatorów whiteline, a także rozpórek górnej i dolnej z tyłu problem przestał się u mnie powtarzać. Przypadek, czy wyjście z sytuacji...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić

da sie poprawic

Notabene od założenia ALK i stabilizatorów whiteline, a także rozpórek górnej i dolnej z tyłu problem przestał się u mnie powtarzać. Przypadek, czy wyjście z sytuacji...?

po wymianie amortyzatorw ( stukac mi zaczelo jak mialem ok 18 000 km) przestalo, przejechalem kolejnych 9 000 i nic nie stuka, moze usztywnienie cos da tak jak napisal Przemeq :?: albo wymiana, cos mi swita ze gdzies na forum jest opisane rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek, seryjne amory upside down będą znowu łomotały za jakiś czas. Wyjście -> wymieniać regularnie na gwarancji póki jest, a jak się skończy kupić coś aftermarketowego z solidniejsza konstrukcją.

Czyli w wypadku STI co by to bylo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpórek nie będę specjalnie kupował z tego powodu. Rzeczywiście podjade do Emila Freya i wymienie na gwarancji póki można.

Odnośnie podnośnika i reszty w bagażniku sprawdzałem. Nawet kazałem się mojej kobiecie przewieźć w bagażniku żeby sprawdzić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tak jeszcze ze jest luz na mocowaniu stabilizatora do podwozia, albo stuka lacznik o stabilizator i nie widac tego jak auto jest na podnosniku. Wydech masz orginalny? Bo czasem tez wydechy aftermarket stukaja o stabilizator albo o dyfer czy tez jego oslone jak taka masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się przstałem przejmować tym stukaniem...

Link do wątku mocno zapomnianego ale właśnie na ten temat:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

 

czytałem go juz dawno, (ze dwa razy zreszta), ale jakos nie znalazlem tam odpowiedzi jaka chcialem uslyszec.

 

a tak z ciekawosci to czy tein type HG nadaje sie do czegokolwiek innego poza szutrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacool, skoro czytałeś tan wątek kilka razy i nie znalazłeś odpowiedzi to dlaczego nie zadałeś tam pytania? Tyle tych wątków o zawieszenie, że później nie można się połapać.

Odpowiedzi na Twoje pytanie udzielił mi kiedyś Az:

"Problem jest w konstrukcji prowadzenia sztycy amortyzatora któa jest podparta tylko na dwóch jakby panewkach - łożyskach ślizgowych, któe się wyrabiają w pozycji "neutralnej" amortyzatora i w jej pobliżu i tam stukają gdyż tworzy się luz promieniowy na sztycy w tej pozycji amortyzatora, niech sobie mechaniory zmacają. Spowodowane jest to z jednej strony słabą konstrukcją amortyzatora, z drugiej strony jego praca pod kątem gdyż górne mocowanie jest przesunięte względem płąszczyzny pracy zawieszenia. W MY08 nie będzie już tego probemu. Na pocieszenie ten sam problem ma Evo - z przodu."

zarzyk, do czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukciosti, zarzyk, dzieki Azrael, oswiecil mnie juz na PW

 

BTW lukciosti Ty poszedles w strone Teina SS czy moze KYB :?:

w watku do ktorego link dales Carfit, jak i Kuba bodaj, nie mieli zbyt pochlebnych opinii o tym zawiasie Teina, choc zdawalo mi sie, ze Carfit w innym watku pisal z kolei ze Monoflex to gniot ale SS daje rade (za swoja cene) wiec tak szczerze to sam juz nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...